Tmely

Pastovité výplňové a vyrovnávací materiály.

Tmelení schodů

Vyrovnání a vyplnění prasklin v betonových schodech činžovního domu v Neštěmicích pod budoucí rozpouštědlový nátěr Polycol® 301 tužený tvrdidlem Polycol® 560. Celou plochu bylo nutné očistit od nenosných částí. Po vysátí prachu se praskliny a nerovnosti se naplnily tmelem Polycol® 609 tuženým tvrdidlem Polycol® 568 a tixotropizovaným bílými sazemi. Tmelení provedla firma Podlahy Kunfalvi.

tmelení schodů 1.jpg
tmelení schodů 2.jpg
tmelení schodů 3.jpg
tmelení schodů 4.jpg

Praskliny ve stěrce

Vyrovnání a vyplnění prasklin v původní stěrce jídelny firmy Narex v České Lípě pod budoucí bezrozpouštědlový nátěr Polycol® 321 tužený tvrdidlem Polycol® 593. Celou plochu bylo nutné očistit od nenosných částí a separátorů broušením. Po vysátí prachu se praskliny se naplnily tmelem Polycol® 609 tuženým tvrdidlem Polycol® 568. 

Tmelení prasklin 1.JPG
Tmelení prasklin 2.JPG
Tmelení prasklin 3.JPG
Tmelení prasklin 4.JPG

Tmelení podlahy skladu

Vyrovnání a vyplnění prasklin v betonové podlaze v prostorech skladu RTR spedice v Ústí nad Labem pod budoucí rozpouštědlový nátěr Polycol® 301 tužený tvrdidlem Polycol® 560. Celou plochu bylo nutné očistit od nenosných částí a vysát od prachu. Po penetraci Polycolem® 225 tuženým tvrdidlem Polycol® 525 se praskliny se naplnily tmelem Polycol® 609 tuženým tvrdidlem Polycol® 568. 

Tmelení prasklin 06.jpg
Tmelení prasklin 04.jpg
Tmelení prasklin 03.jpg
Tmelení prasklin 01.jpg

Tmelení požární jímky

Vyrovnání a vyplnění prasklin v betonové požární jímce v Čečelicích pod budoucí rozpouštědlový nátěr Polycol® 301 tužený tvrdidlem Polycol® 560. Celou plochu bylo nutné očistit od nenosných částí a vysát od prachu. Po penetraci Polycolem® 225 tuženým tvrdidlem Polycol® 525 se praskliny se naplnily tmelem Polycol® 609 tuženým tvrdidlem Polycol® 568. Tmelení provedla firma Podlahy Kunfalvi.

Tmelení dilatací 1.JPG
Tmelení dilatací 2.JPG
Tmelení dilatací 3.JPG
Tmelení dilatací 4.jpg

Tmelení praskliny

Vyrovnání a vyplnění prasklin v betonové podlaze skladu pod budoucí bezrozpouštědlový silnovrstvý nátěr Polycol® 321 tužený tvrdidlem Polycol® 593. Celou plochu bylo nutné očistit od nenosných částí a vysát od prachu. Po penetraci byly praskliny zaplněny tmelem připraveným z Polycolu® 321 tuženého tvrdidlem Polycol® 593 a bílých sazí. Tmelení provedla firma Peroutka.

Tmelení prasklin 1.JPG
Tmelení prasklin 2.jpg
Tmelení prasklin 3.jpg
Tmelení prasklin 4.jpg

Sešívání prasklin

Z důvodu zmonolitnění plochy je používáno tzv. sešívání. Kolmo k prasklině se provedou řezy diamantovým kotoučem. Celá plocha se vysaje od prachu a napenetruje. Řez se naplní tmelem Polycol® 609 tuženým tvrdidlem Polycol® 568, do tmelu se zamáčkne ocelová sponka. Špachtlí se sešití, jakož i okolní prasklina zaplní. V případě potřeby rychlého tuhnutí sešití se použije tmel Polycol® 609 tužený tvrdidlem Polycol® 553. Pozor u tohoto tmelu si připravujete jen menší množství, abyste byli schopni tmel zpracovat. Realizaci provedla firma UL Stavby v servisu Volvo truck centrum.

Tmelení prasklin 1.jpg
Tmelení prasklin 2.jpg
Tmelení prasklin 3.jpg
Tmelení prasklin 4.jpg

Tmelení garáže

Vyrovnání a vyplnění prasklin v betonové podlaze soukromé garáže v Libouchci pod budoucí bezrozpouštědlový nátěr Polycol® 321 tužený tvrdidlem Polycol® 593. Celou plochu bylo nutné očistit od nenosných částí a vysát od prachu. Po penetraci byly praskliny naplněny tmelem připraveným z epoxidu Polycol® 264 tuženého tvrdidlem Polycol® 568 a bílých sazí. 

Tmelení prasklin 1.jpg
Tmelení prasklin 2.jpg
Tmelení prasklin 3.jpg
Tmelení prasklin 4.jpg

Zmonolitnění plochy

Z důvodu zmonolitnění plochy je používáno tzv. sešívání. Kolmo k prasklině jsou provedeny řezy diamantovým kotoučem. Celou plochu bylo bylo nutné vysát od prachu a napenetrovat. Řez byl naplněn tmelem Polycol® 609 tuženým tvrdidlem Polycol® 568, do tmelu byly vloženy ocelové sponky. V případě potřeby rychlého tuhnutí lze použít tmel Polycol® 609 tužený tvrdidlem Polycol® 553. Pozor u tohoto tmelu si připravujete jen menší množství, abyste tmel byli schopni zpracovat.

Sešívání prasklin 1.jpg
Sešívání prasklin 2.jpg
Sešívání prasklin 3.jpg
Sešívání prasklin 4.jpg