Polymerbetony

Komunikace z obarveného písku

Pojízdné a pochůzné komunikace, včetně dopravního značení, realizované vsypem obarveného křemičitého písku do epoxidové pryskyřice Polycol® 117 tužené tvrdidlem Polycol® 593 ve firme TRW ve Staré Boleslavi realizovala firma Chemstr. 

komunikace z obarvených písků 1.jpg
komunikace z obarvených písků 2.jpeg
komunikace z obarvených písků 3.jpg
komunikace z obarvených písků 4.jpeg

Spárování dlažby

Spárování dlažby směsí písku a epoxidové pryskyřice Polycol® 264 tužené tvrdidlem Polycol® 568 v prostoru mezi žulových kostkami, na hlavní cestě ke krematoriu v Bratislavě, brání vymílání spárovacího písku při prudkých deštích. Tímto zůsobem byla navýšena pevnost spáry za současného zachování její vodopropustnosti.

Spárování dlažby 1.jpeg
Spárování dlažby 2.jpeg
Spárování dlažby 3.jpeg
Spárování dlažby 4.jpeg

Ochranný soklík

Realizaci speciálního ochranného soklíku v nadzemních garážích kolem sloupů a obvodových zdí z Polycolu® 117 tuženého tvrdidlem Polycol® 593 a křemenného písku frakce 0,4 - 0,8 mm provedla firma L&P stavební, z Liberce.

Ochranný soklík 1.jpg
Ochranný soklík 2.jpg
Ochranný soklík 3.jpg
Ochranný soklík 4.jpg

Spárování přírodní dlažby

Spárování dlažby z přírodního lámaného kamene polymerbetonovou kompozicí bylo provedeno z pryskyřice Polycol® 117 tužené tvrdidlem Polycol® 593 naplněné přírodními sklářskými písky a štěrkem 4 až 8 mm. Šlapáky jsou uloženy do lože z čedičového podsypu a spáry jsou vyplněny do výše 1 cm pod okraj stejným materiálem. Polymerbetonová kompozice umožňuje volný pohyb srážkové vody do terasy a současně její následnou migraci ven z terasy. Krom přírodního vzhledu spár, korespondujícího s kameny, toto řešení sebou přineslo vysoké užitné parametry a dlouhodobou životnost díla, které na terase rodinného domu Teplicích realizoval pan Křepelka.

spárování šlapáků 1.jpg
spárování šlapáků 2.jpg
spárování šlapáků 3.jpg
spárování šlapáků 4.jpg

Potah schodů

Polymerbetonový potah schodů vnitřního schodiště v rodinném domu ve Filipově bylo provedeno z pryskyřice Polycol® 117 tužené tvrdidlem Polycol® 593 a naplněné melírem z obarvených sklářských písků. Na svislých plochách byl před aplikací natažen tmel připravený z pryskyřice Polycol® 117 natužené tvrdidlem Polycol® 593 a tixotropizované bílými sazemi. Do ještě živého tmelu byl natažen následný celoplošný povlak.

Potah schodů 1.JPG
Potah schodů 2.JPG
Potah schodů 3.JPG
Potah schodů 4.JPG

Potah límce bazénu

Dekorativní potah přístupu a bazénu Bajda v Kroměříži polymerbetonovým potahem z modrých obarvených písků pojených pryskyřicí Polycol® 117 tužené tvrdidlem Polycol® 593.

Potah cest a límce bazénů 1.jpg
Potah cest a límce bazénů 2.jpg
Potah cest a límce bazénů 3.jpg
Potah cest a límce bazénů 4.jpg

Potah terasy

Dekorativní, užitná, pochůzná terasa s polymerbetonovým potahem z obarvených písků pojených pryskyřicí Polycol® 117 tužené tvrdidlem Polycol® 593.

Potah terasy 1.JPG
Potah terasy 2.JPG
Potah terasy 3.JPG
Potah terasy 4.JPG

Vkládání lišty

Dodatečné vložení kovových hranových lišt na původní polymerbetonový potah schodiště. Po přilepení lišt tmelem Polycol® 609 tuženým tvrdidlem Polycol® 568 bylo provedeno nové potažení celého schodiště polymerbetonem z obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593. Realizace je na přístupovém schodišti k rodinnému domu v Ondřejově.

Potah schodů 1.jpg
Potah schodů 2.jpg
Potah schodů 3.jpg
Potah schodů 4.jpg

Potah lávky

Potah přístupové lávky do firmy Nepro v Klášterci nad Ohří z polymerbetonu připraveného z šedých obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593.

Potah lávky 1.JPG
Potah lávky 2.JPG
Potah lávky 3.JPG
Potah lávky 4.JPG

Můstek

Při rekonstrukci můstku v obci Hrobčice bylo prodeno nejprve šalování kolem odtoku a prostor mezi původní zdí byl vyplněn polymerbetonovou směsí s přírodním pískem. Použite byla epoxidová pryskyřice Polycol® 117 tužná tvrdidlem Polycol® 593 a směs písků frakce 0,1-2 mm. Po odšalování, z důvodu vzhledu byla polymerbetonová stěna ještě potažena tenkou vrstvou z téhož materiálu.

Potah propustku 1.jpg
Potah propustku 2.jpg
Potah propustku 3.jpg
Potah propustku 4.jpg

Límec bazénu

Límec bazénu realizovaný firmou Instamat ve spolupráci s firmou Podlahy Kunfalvi v Týnu nad Vltavou z polymerbetonu z obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593.

Potah límce bazénu 1.jpg
Potah límce bazénu 2.jpg
Potah límce bazénu 3.jpg
Potah límce bazénu 4.jpg

Potah balkónů

Potah rekonstruovaných balkónů panelového domu ve Cvikově firmou Altera Bohemia polymerbetonem připraveným z obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593. Barevná kombinace byla vybrána s ohledem na stávající barvu fasády domu.

Potah balkonů 1.jpg
Potah balkonů 2.JPG
Potah balkonů 3.jpg
Potah balkonů 4.jpg

Potah schodů

Potah schodů v zahradním stupu do rodinného domu v Mojžíři z polymerbetonu připraveného z šedých obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593 v kombinaci s hliníkovými hranovými lištami.

Potah schodů 1.jpg
Potah schodů 2.jpg
Potah schodů 3.jpg
Potah schodů 4.jpg

Potah balkonů

Potah nových balkónů zavěšených na fasádě obytného domu firmy Conol v Mostu polymerbetonem připraveným z obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593. Barevná kombinace byla vybrána s ohledem na budoucí barvu fasády domu.

Potah balkonů 1.jpg
Potah balkonů 2.jpg
Potah balkonů 3.jpg
Potah balkonů 4.jpg

Potah schodů

Potah interiových schodů v rodinné vile v Kláštěrci nad Ohří z polymerbetonu připraveného ze směsi obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593 v kombinaci s mosaznými lištami a ozdobnou tabulkou provedla firma Podlahy Kunfalvi.

Potah schodů 1.JPG
Potah schodů 2.JPG
Potah schodů 3.JPG
Potah schodů 4.JPG

Potah balkónu

Potah poničeného balkonu Arabského domu v Kamenných lázních Teplice polymerbetonem připraveným z přírodních písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593. Přírodní potah byl zvolen z architektonického důvodu, aby výsledný vzhled vypadal jako původní přírodní pískovcový kámen.

Potah balkonů 1.jpg
Potah balkonů 2.jpg
Potah balkonů 3.jpg
Potah balkonů 4.jpg

Potah schodů

Potah vstupních schodů do prodejny InterierServisu z polymerbetonu připraveného ze směsi obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593 firmou Podlahy Kunfalvi..

Potah schodů 1.JPG
Potah schodů 2.JPG
Potah schodů 3.JPG
Potah schodů 3.JPG

Límec bazénu

Límec bazénu v zahradě rodinného domu v Týnu nad Vltavou z polymerbetonu z obarvených písků pojených Polycolem® 117 tuženým tvrdidlem Polycol® 593.

Potah límce bazénu 1.jpg
Potah límce bazénu 2.jpg
Potah límce bazénu 3.jpg
Potah límce bazénu 4.jpg

Potah skladu

Potah původní betonové podlahy vysokopevnostním polymerbetonem z přírodních písků pojených epoxidem Polycol® 117 a tužených tvrdidlem Polycol® 593 panem Valečkou v Domažlicích.

Potah podlahy skladu 1.jpg
Potah podlahy skladu 2.jpg
Potah podlahy skladu 3.jpg
Potah podlahy skladu 4.jpg

Vnitřní parapet

Vnitřní okenní parapet z polymerbetonu připraveného z obarvených písků, které jsou pojeny epoxidovou pryskyřicí Polycol® 117 tuženou tvrdidlem Polycol® 593. Kraj parapetu je tvořen ukončovací plastovou lištou. Realizaci provedl svépomocí pan Brejcha.

Potah okenních parapetů 1.jpg
Potah okenních parapetů 2.jpg
Potah okenních parapetů 3.jpg
Potah okenních parapetů 4.jpg