Úvod - Produkty - Stěrky
 Přidat příspěvek/dotaz 
Nadpis: 
Text: 
code

Poškrábatelnost
Dobrý den! Prosím o informaci ke škrábancům na podlaze, požadavek byl na vysokou mechanickou odolnost, což měla tato podlaha splňovat. Jedná se o škrábance prakticky všude, bez většího mechanického zatížení (posunutí materiálu, krabice, stolu atp.) Škrábanců je tam několik desítek, jen kvůli pohybu několika lidí a stěhování nábytku. Pokud by například přišel někdo s kamínkem v podrážce, tak poškrábe všechna místa, kam přijde, což není ideální. Zajímá mne, proč není podlaha odolná a druhý dotaz je, co s tím? Jak opravit, zbrousit? Nebo bude stačit přelakovat, nevynikne potom ta rýha? Všechny rýhy jsou „bílé? Což podle mě znamená, že jsou jen v laku, nikoliv ve stěrce, ale nevím. Díky za odpovědi.
Ondřej Nosek
Poškrábatelnost
Hezký den! K poškrábatelnosti povlaků ze syntetických pryskyřic platí následující. Tvrdší materiál je schopen provést vryp do materiálu měkčího. To platí vždy. Deseti bodová stupnice tvrdosti byla vytvořena německým mineralogem Friedrichem Mohsem a slouží pro určení tvrdosti látek. Vyjadřuje schopnost jednoho materiálu rýt do druhého. Nejměkčí mastek má stupeň tvrdosti jedna a nejtvrdší diamant má stupeň deset. Křemen, nejčastěji rozšířený minerál v přírodě, má tvrdost sedm. Epoxidové kompozice se tvrdostí pohybují na úrovni mramoru, tedy tvrdost na stupni tři. Z výše popsaného vyplývá, že křemenný prach, či písek ulpělý v podešvi obuvi nebo v pneumatikách je schopen epoxidovou podlahu poškrábat. Nehet má tvrdost dva. Mince čtyři. Kapesní nůž přibližně pět. Materiál, který zanechává rýhu ve skle, má tvrdost větší než pět. Vryp do měkčího materiálu materiálem tvrdším není nic výjimečného a jedná se o standardní jev. Aby nebylo nutné sebou nosit mastek, sůl … korund, diamant, existuje přístroj používaný pro měření tvrdosti. Jmenuje se Durometr. U litých probarvených epoxidových kompozic je průměrné Shore D 80-85. Záleží na vnitřním obsahu epoxidu a typu použitých pigmentů a plniv.
Ladislav Cibulka
Poškrábatelnost
Z důvodu poškrábatelnosti instalujte ve vstupech do objektů vhodné a účinné čistící zóny, které pravidelně čistěte. Toto opatření zamezí vnášení velké části nečistot do objektu a sníží nebezpečí mechanického poškození podlah. Židle a křesla s defektními, chybějícími nebo nevhodnými kluzáky či kolečky, způsobují mechanické poškození povrchu podlahy a tomuto procesu je nutné se vyhnout. Doporučujeme i ostatní pohyblivý nábytek opatřit vhodnými kluzáky. Běžné denní čištění a odstraňování volně ležícího prachu a nečistot provádějte vysáváním a stíráním vlhkým mopem. Při strojovém mokrém čištění pro odstranění přilnutých nečistot použijte vhodný čistič ředěný vodou v předepsaném ředícím poměru. Odolné skvrny a gumové rýhy od podpatků, které nelze čistit běžnými metodami je možné odstranit vhodným čistidlem ve spojení s mikrovláknovým hadříkem nebo jemným padem. Na závěr čištěné místo omyjte čistou vodou, případně ošetřete prostředky snižujícími možnost zakotvení nových znečištění. Skvrny odstraňujte, pokud možno okamžitě. Některé typy pigmentů mohou po určité době migrovat do povrchu podlahy a jejich odstranění je po té obtížné nebo nemožné. Ošetřování podlahy s epoxidovým povlakem provádějte čistou vlažnou vodou nebo vodou s přídavkem saponátu. Při intenzivní očistě používejte neutrální nebo alkalické čisticí prostředky. Leštící pasty a vosky používejte dle provozu.
Ladislav Cibulka
Poškrábatelnost
K plnému vytvrzení epoxidových kompozic při teplotách 15-20°C dochází po sedmi dnech. Tedy stěhování zařizovacích předmětů je vhodné provádět s citem ke zranitelnosti nevyzrálé hmoty. Osobně doporučuji i po této době se chovat k podlaze s rozumem.
Vryp do jakkoliv barevné podlahoviny je vždy bílý, je to barva „rozdrceného“ epoxidu na vrypu. Ve světlých podlahovinách je pak vryp vidět méně než v podlahovinách temných. To je díky kontrastu.
Epoxidy lze brousit a leštit, ale tento postup nedokáže zbránit dalšímu poškození příštím vrypem. Praktičtější je zachovávat určitou hygien prostředí, používat ochranné prvky na nábytek a v případě trvalého požadavku na vysokou dekorativnost používat podlahové vosky, které nejenže usnadňují údržbu, lesk podlahy, ale i snižují snadnost poškrábatelnosti
Ladislav Cibulka
Litá podlaha
Dobrý den! Děkuji Vám za informace. Zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti se spotřebou 321L u anhydritové podlahy, když je, dá se říct perfektně rovná. Je spotřeba menší?? Kolik bych podle Vás potřeboval směsi 321L a 225 na 130 m2?? Směs se vůbec neředí?? Stačí minimální vrstva 1mm?? Udělal byste mi cenovou nabídku s lepšími cenami než maloobchod?? Doporučil byste litý epoxid, když mám podlahové topení?? Má to nějaký vliv?? Děkuji Vám za Váš čas. S pozdravem Blahut
Ladislav Cibulka
Litá podlaha
Hezký den! Na nesavém podkladu se 1,3 kg natužené směsi rovná 1 mm tloušťky lité podlahoviny. Rovinnost pro aplikaci lité podlahovinu má být menší než 2 mm na 2 metry. Obvyklá spotřeba je 2,0-2,5 kg na metr čtvereční. Když je podlaha křivá, klidně se spotřeba bude pohybovat přes 3 kg směsi na metr čtvereční. Polycol 321L se obvykle nepřiplňuje (ředění), pokud ano doporučuji Filler X. Když je podlaha opravdu rovná, umí profesionální firma stlačit spotřebu až k 1 kg/m2. Ale to je spíše výjimkou. Pokud je podlaha s výrazným reliéfem (starý beton v garáži, skladu…) a chci ji srovnat, pak použiji třísložkovou litou Polycol 440. Napište mi odkud jste, kontaktuji některého z našich obchodníků ve vašem okolí, aby vám udělal nabídku. U nás prodáváme v maloobchodních cenách s drobnou slevou na platbu v hotovosti. Podlahové topení nemá na životnost lité epoxidové podlahoviny vliv. Po epoxidové podlaze je velmi příjemné chodit na boso. Hmota má minimální odvod tepla z těla a subjektivně se jeví, na rozdíl od dlažby, jako teplá. S ohledem na žloutnutí epoxidových kompozic v čase doporučuji podlahovinu s teplejších tónech barevného spektra, aby posun ke žluté byl neviditelný.
Ladislav Cibulka
Litá podlaha
Dobrý den! Měl bych na Vás dotaz. Mám v plánu si v celém domě udělat litou podlahu. Chtěl bych se Vás zeptat, zda mi můžete zaslat Váš ceník výrobku a co byste mi doporučil jako penetraci a finální vrstvu. Podlaha bude litá z anhydridu s podlahovým topením. Dočetl jsem se, že pro podlahové topení je lepší polyuretanová podlaha. Je pružnější a lépe snáší teplotní rozdíly. Tak nevím...
Jsou Vaše výrobky na bázi rozpouštědla?? Ředí se?? Páchnou?? Podlaha má cca 130 m2.
Děkuji za Váš čas a za Vaše rady.
S pozdravem Blahut.
Litá podlaha
Hezký den! Emailem Vám zasílám maloobchodní ceník bez DPH, slev a dopravného, též Vám posílám informační listy k materiálům o nichž budu níže psát. Na anhydritové podlahy se pro zpevnění používá Polycol 225, jde o rozpouštědlový systém s nízkou viskozitou a vysokou penetrační schopností. V případě nemožnosti použití rozpouštědlové penetrace doporučuji uzavření anhydritu bezrozpouštědlovým adhezním můstkem Polycol 264. Pokud je dobře nivelační stěrka uzavřená, aplikuje se bezrozpouštědlová litá epoxidová podlahovina Polycol 321L. Tu vyrábíme v široké barevné škále vzorkovnice RAL. Na podlahy se aplikují epoxidové i polyuretanové kompozice běžně. Jako uživatel bez speciálních měřících přístrojů po celou dobu jejich životnosti nedokážete poznat zda chodíte po polyuretanu nebo epoxidu. V pravěku syntetických podlahovin opravdu platilo, že PU byly pružnější a epoxidy tvrdší, ale dnes se dá PU nastavit, aby byl tvrdý a epoxid nastavit aby byl měkký, takže toto kritérium prakticky zaniklo. Polycol 321L, pokud se pro něj rozhodnete, má vysoké užitné parametry a dlouhou životnost. Pokud vznikne nějaký dotaz při čtení informačních listů, obraťte se s dotazem přímo na mne.
Ladislav Cibulka
Podlaha do holubníku
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem ohledně provedení finální vrstvy betonové podlahy. V současnosti máme zřízenou betonovou desku 3,15 x 8,50 m. Na ní bude provedena dřevěná konstrukce komorového holubníku. Desku jsme si dělali sami (bez mixu), beton (písek, voda, cement) je místy hrubší, místy hladší. Pro pohodlné čištění (škrabkou) potřebujeme provést finální úpravu podlahy tak, aby byla především hladká a současně, aby vydržela časté mechanické čištění. Při větších a dlouhodobých mrazech bude docházet i k promrzání holubníku.
Proto bych se Vás chtěl zeptat, zda byste mi mohli poradit nějaký nátěr nebo stěrku kterým bych docílil požadované vlastnosti podlahy. Na netu jsem našel POLYCOL 321 L. Odhadem jsem spočítal, že by bylo potřeba cca 36 kg. Kde nejblíže ČB bych ho (ji) případně mohl sehnat? Děkuji za odpovědi.
J. Lavička
Podlaha do holubníku
Hezký den! Betonovou desku nejprve napenetrujte epoxidovou penetrací Polycol 225, abyste vybudoval přechodový můstek mezi betonem a následnou užitnou vrstvou a současně zpevnil a uzavřel podklad. Vzhledem k ruční přípravě betonu předpokládám vyšší savost betonu cca 0,4-0,5 kg/m2. Tedy na 27 metrů čtverečních budete potřebovat 1x spr. 8+0,8 kg a 1x spr. 4+0,4 kg. Následující den (po odvětrání rozpouštědla) aplikujte povlak z Polycolu 321L. Asi nejvhodnější balení pro vaši aplikaci bude 1x spr. 30+9 kg. Povlaková vrstva vám umožní vysokou hygienu podlahy a velmi dlouhou životnost podlahového systému. Doporučuji nevolit žádný tmavý odstín, ale pastelovou barvu například RAL 7035 což je světle šedá nebo příjemný světlý okr.
Materiály lze objednat například v Borku u Saint Gobain divize Weber, zboží je dodáváno obvykle druhý až třetí den od objednávky.
Ladislav Cibulka
Stolova deska
Ještě se zeptám k té výrobě desky na stůl, po zalití pryskyřicí může být stůl ve venkovním prostředí pod přístřeškem? Mohu to samé použít na zalití pracovni desky v zahradní kuchyni, kde pak bude užíván celorocně?
Děkuji
Stolova deska
Hezký den! Nic vám nebrání užívat stůl jak venku, tak v zahradní kuchyni. Prosím, až bude na stole nalitá transparentní vrstva epoxidu, nedávejte ho týden ven na déšť. Cca týden je doba úplného vytvrzení kompozice. Pokud byste ho dal na déšť druhý den, epoxidová struktura ještě není uzavřená a déšť by vám mohl dílo poškodit. Musel byste pak plochu lehce osmirkovat od bílého šlemu na povrchu a znovu přelít. Ze zkušeností lidí, co se pustili do podobných věcí vím, že když nechávají stoly venku na povětrnosti je dobré třeba po týdnu od nalití stůl navoskovat autovoskem. Ten vosk usnadňuje údržbu při rozlití piva, vína kečupu... a stůl má trvalejší lesk. Epoxidy jsou tvrdé jako mramor, tedy při porcování masa doporučuji používat dřevěné nebo plastové prkénku a nekrájet ho přímo na stole.
Ladislav Cibulka
Stolova deska
Děkuji za odpovědi, budu čekat na nabídku.
Stolova deska
Hezký den! Fosforeskující kompozici pro zalévání jsme vám schopni nabídnout v následných maloobchodních cenách. Ceny neobsahují DPH.
1+0,5 kg 752,30 Kč
3+1,5 kg 2 111,50 Kč
5+2,5 kg 3 375,50 Kč
Ladislav Cibulka
Srolování deska
Dobrý den, děkuji za popsání postupu při výrobě stolové desky. Ještě by mě zajímalo, jaké míchací vřeteno používat. Dá se u vás míchací vřeteno zakoupit? Jaký použít fluorescenční prášek (barvu) k obarvení pryskyřice pro vyplnění prasklin ve dřevě, aby byly prakliny ve tmě viditelné a v jaké fázi míchání jej přidat? Jakým způsobem u vás pryskyrici objednat a kolik stoji?
Děkuji
Srolování deska
Hezký den! Aplikační nářadí neprodáváme, ale v obchodech s barvami a laky je obvykle k mání několik druhů míchacích vřeten. Vhodná jsou ta, která do směsi nezapracovávají vzduch. Osobně dávám přednost dvěma vrtulkám proti sobě, ale prý i klecové vřeteno je bez problému. Ještě jsem ho nevyzkoušel. Když se podíváte zde na webu nahoře na liště do roletky Návody - Stěrky, uvidíte tam tvar o němž mluvím. Pokud ho neseženete, kupte spirálku, ale míchejte opravdu pomalu. Fluoreskující prášek se přidává před natužením do pryskyřice Polycol 117L. Udělal jsem poptávku u jednoho dodavatele a tak do týdne deseti dnů vám budu moci udělat nabídku i na tento materiál, který ve tmě svítí nazelenalým světlem. Vím, že jsou i jiné barvy, ale neznám dodavatele. Jinak maloobchodní cena transparentní licí stěrky je od 352 Kč/kg v nejmenším balení 1+0,5 kg po 245 Kč/kg v největším balení 30+15 kg. Standardní balení je 1+0,5 kg, 3+1,5 kg, 5+2,5 kg, 10+5 kg, 20+10 kg a 30+15 kg. Ceny jsou bez DPH a přepravného. Objednat můžete emailem na naší adrese obchod@polymercolor.cz nebo přes některého z našich prodejců.
Ladislav Cibulka
Michani i sterky
Dobrý den! Jaké míchadlo doporučujete a jaké otáčky při míchaní? Na videích je vidět, že povrch nalité stěrky na konci ožehávají plamenem nebo horkym vzduchem ...?
Epoxid se dá koupit přímo od vás? A jaká je cena?
Michani i sterky
Hezký den! Pro míchání stěrek jsou vhodná míchadla, která do míchané směsi nezapracovávají vzduch. Vyobrazení míchacího vřetene najdete zde na webu v části návody a při stažení informačního listu (návodu) u konkrétního výrobku. Otáčky stáhněte na míchadle na minimum, obvykle cca 300 otáček za minutu. Hmotu míchejte, nešlehejte. S vyššími otáčkami se zvyšuje pravděpodobnost vmíchání vzduchu. Když už do směsi epoxidu a tvrdidla vzduch vmísíte, je nutné ho z aplikované stěrky odstranit. Toto můžete provést několika způsoby. Mechanicky, kdy hmotu nalitou na podlaze odvzdušňujete jehlovým válečkem zvaným ježek. Chemicky, kdy na povrch štěrky necháte dopadnout aerosol xylenu. Výrobek prodáváme pod názvem xylen sprej. Poslední cestou jak se zbavit vzduchu ve hmotě, je horký vzduch (nebo požeh plamenem), kdy tento sníží povrchové napětí a vzduch snadno z hmoty unikne.
Ladislav Cibulka
Michani i sterky
Epoxidové transparentní i kolorované stěrky ve výrobním programu máme. Prosím blíže mi specifikujte o jakou stěrku byste měl zájem. Nabízíme:
Polycol 117 L a Polycol 117 violet. Transparentní stěrky.
Polycol 440 Vyrovnávací stěrka (cca 5 barevných odstínů)
Polycol 441 dekor Stěrka se speciálním plnivem (cca 10 barevných variant)
Polycol 321L Standardní stěrka (cca 150 barevných odstínů)
Polycol 450 Metalická stěrka (4 barevné varianty)
Polycol 451 Stěrka s glittry (cca 10 barevných variant)
Polycol 452 Ŕeflexní stěrka (cca 5 barevných variant)

Pokud mi pošlete emailový kontakt, pošlu vám kompletní maloobchodní ceník.
Ladislav Cibulka
S to láva deska
Dobrý den! Chtěl bych si udělat stolovou desku ze starých fošen podobnou té, jako máte na instruktážní videu s led páskem nebo s kamínky uprostřed stolu. Můžete sdělit jak provést lití stěrky mezi fošnami a pak finální přelití celé desky? Jakou mám použít pryskyřici a na co si dát pozor. Materiál je surové dřevo. Děkuji za odpověď.
S to láva deska
Hezký den! Pokud chcete mezi jednotlivé fošny vložit zdroje světla, kamínky, rozdrcené sklo, korále, sušené květiny nebo jiné předměty, musíte si nejprve vytvořit "vaničku". Obvykle se to dělá tak, že na sinější PE folii vyskládáte na sucho fošny tak, jak si představujete jejich designové pořadí ve výsledné stolové desce a mezery mezi nimi odpovídající vkládaným předmětům. Osobně bych volil celoobvodové orámování dřevěnou dubovou nebo bukovou lištou. Pokud ji tam nechcete, kupte jen levnější smrkovou na čela. Bude sloužit jako hráz. Nakonec ji odstraňte, aby nerušila pohled. Na dolní stranu fošen naneste z kartuše PU nebo MS tmel, většinou stačí i obyčejný akrylátový tmel. Nikdy nepoužívejte silikonový tmel. Tmel mezi fošnou a PE folii utěsní prostor, aby nedocházelo k vytékání pryskyřice. Instalace předmětů se nejčastěji provádí do transparentní epoxidové kompozice Polycol 117-593. S ohledem na nízký odvod tepla (dřevo je tepelný izolant) si práci rozložte na více kroků. Vrstvy předmětů vznášející se v pryskyřici lépe vypadají. Při zalévání mezer, naneste část pryskyřice i na horní plochu fošen a roztáhněte ji stěrkou. Je nutné před finálním litím mít povrch naprosto uzavřený, aby z něj nemohl unikat vzduch ze dřeva. Jakmile budete mít mezery vyplněny až k horní hraně fošen, celou plochu osmirkujte, aby z ní nevyčnívala vlákna dřeva. Plochu vyluxujte nebo dobře setřete na vlhko. Po oschnutí se přesvědčte, že máte celou desku usazenou dokonale vodorovně a pak můžete začít s litím. Jeden milimetr na jednom metru čtverečním je 1,1 kg natužené kompozice. Pokud epoxid s tvrdidlem dobře pomícháte (nešlehat), vznikne vám skelný povlak s vysokými dekorativními a užitnými parametry.
Jak správně namíchat stěrku ?
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda je dobré při míchání barevných stěrek použít větší nádobu 40L (malířský kbelík) popřípadě, zda je možné s ohledem na bubliny a provzdušnění míchat v plechovce? Děkuji za odpověď.
Jak správně namíchat stěrku ?
Hezký den! Velmi často užívaná praxe je provedení prvního zamíchání v plechovce, pak vylití do vědra a domíchání směsi. Tímto způsobem je zabráněno nesprávně natužené směsi, ve filmu na vnitřní straně plechovky, uniknutí do plochy a vytvoření některých povrchových defektů.
Ladislav Cibulka
Jak správně namíchat stěrku ?
O bublinkách nerozhoduje nádoba. Výška hladiny ano. Když nebudete mít ponořené vřeteno ve hmotě jistě budete více vzduchu zapracovávat do míchané hmoty než při vřetenu ponořeném v kapalině. Primárně o množství vzduchu zapracovávaného do míchané kapaliny rozhoduje tvar vřetena a rychlost míchání. Obecně lze říci, že správné je stáhnout otáčky na minimum a používat vřetena, která nevytváří vír. Vřeteno by mělo mít průměr úměrný velikosti míchaného zboží. Jiné vřeteno budete potřebovat do například kilové plechovky a jiné do třiceti kilového hoboku. Svou roli hraje doba míchání. Obvyklá doba je dvě až tři minuty.
Ladislav Cibulka
Nezatvrdnutí Polycol 321
Dobrý den, na kotelnu v suterénu jsem použil Polycol 321, ale po aplikaci se objevily dva problémy, které spolu asi souvisí:

1) Na straně, kde se začalo s aplikací vznikl asi půlmetrový pruh nafouknuté barvy. Tato barva je měká a vůbec neztvrdla.
2) Celá podlaha i po třech týdnech netvrdne i když dotápím na 20 C. Předpokládám, že celý problém je ve špatném promíchání tvrdidla a kompozice. Moje otázky jsou zda dojde k vytvrzení i za předpokladu, že by byla příčina špatné promíchání? K míchání jsem použil míchadlo, které máte doporučené v technickém listě. Děkuji za odpověď.
Nezatvrdnutí Polycol 321
Hezký den! Váš odhad problému je přesný. Představte si epoxid a tvrdidlo jako zip. Míchání je jezdec, který obě složky k sobě dopraví. Po slití složky A (Polycol 321) se složkou B (Polycol 593) ve správném tužícím poměru 100:30 hmotnostních dílů vznikne v nádobě nehomogenní směs. V některých částech nádoby je směs přetužená, jinde podtužená. Dobrým mícháním provedete sjednocení hmoty na správný tužící poměr. Míchání je třeba provést po dobu dvě až tři minuty podle použitého míchacího zařízení a míchacího vřetene. Aby docházelo k míchání a nikoliv šlehání hmoty, jsou vždy lepší menší otáčky na míchadle. Vlastní vřeteno má mít průměr vhodný k velikosti nádoby a tvar takový, aby do hmoty nevmíchávalo vzduch. Pozor! I při pečlivém míchání na vnitřní straně plechovky zůstává tenký film kapaliny, v dolní části plechovky podtužený a v horní části přetužený. Proto, pokud hmotu nepřeléváte na domíchávání do jiné nádoby nenechávejte obal na podlahu vykapat. Při správném zamíchání je hmota druhý den ztvrdlá a pochůzná.
Ladislav Cibulka
Nezatvrdnutí Polycol 321
Nátěrové nebo stěrkové hmoty vyrobené z nízkomolekulárních epoxidových pryskyřic potřebují pro své zesítění vždy nejen vhodné tvrdidlo, ale i správné množství tvrdidla. Nedodržení tužícího poměru vede vždy ke zhoršení mechanických parametrů a při velké chybě až k mechanickému selhání. Tento stav se v čase nemění. Tedy hmota zůstává stejně měkká až tekutá stále. Oprava chybného stavu je pracná, neboť je nutné mechanické odstranění materiálu z podlahy, následné vyrovnání míst s odebraným materiálem a nové sjednocení celého povrchu.
Ladislav Cibulka
Žloutnutí
Dobrý den, rád bych si v bytě udělal epoxidovou podlahu. Prodejce mi nabídl Váši pryskyřici Polycol 321 L. Chtěl bych ale bílou barvu. Mám se obávat žloutnutí? Podlaha bude v kuchyni s oknem na sever do ulice. Moc přímého slunce tam nedopadá. Kdybych podlahu přelakoval polyuretanovým (bezbarvým) lakem, zabránil bych žloutnutí? Děkuji za odpověď. S pozdravem
Martin Kohoutek
Žloutnutí
Hezký den! Všechny epoxidové kompozice přirozeně žloutnou. Některé rychle některé pomalu. Typ který prodáváme patří k těm nejpomalejším. Žloutnutí je tím intenzivnější, čím je více podlaha namáhána UV a IČ zářením. Tedy při oknech na severní straně je tohoto záření opravdu minimálně. Nemyslím si, že na severní straně by měl následný transparentní lakový povlak PU s UV absorbérem rozpoznatelný vliv na rychlost žloutnutí. PU laky s UV absorbérem žloutnutí nedokáží zastavit, jen ho mohou na intenzivně nasluněných plochách zpomalit. Žloutnutí se za standardních podmínek odehrává pomalu a plynule, takže tuto změnu nevnímáte. Obvykle se po letech užívání nedostává posun přes RAL 9010. Tedy vjemově se stále pohybujete po bílé podlaze.
Ladislav Cibulka
kuzeželkářské dráhy
Dobrý den, jednu dráhu budeme přelívat a druhou budeme předělával komplet. Chci se zeptat jaká tlouštka se aplikuje na beton. Děkuji za info.
kuzeželkářské dráhy
Hezký den! Při pokládce na nový betonový podklad se obvykle postupuje metodou dvojího lití. Na vyzrálý a dobře zpenetrovaný podklad se nalije cca 1/3 předpokládané spotřeby. Následný den, po ztuhnutí, se ukáže, zda z plochy nevyčnívají nějaké nerovnosti. Ty se odbrousí. Broušení je vždy levnější než převrstvování kopců. Plocha se připraví pro nové lití a provede se druhé lití. Druhou výhodou je to, že pokud v prvním lití budete mít defekty (bublinky, zatečení do prasklin, spadlý hmyz, prach nebo pevné částice), tyto snadno odstraníte zabroušením a zatmelením před následným litím. Takto lze samozřejmě postupovat, když máte dost času. Pokud jste v aplikačním stresu, pak raději počítejte s vyšší spotřebou a jedním litím. Obvyklá vrstva na dráze se pohybuje mezi 2 a 3 mm což odpovídá spotřebě 2,5 až 4 kg na metr čtvereční v závislosti na rovinnosti podkladu. Nižší spotřeba je na velmi dobře připraveném rovném podkladu. S křivostí stoupá spotřeba.
Ladislav Cibulka
Kuželkářské dráhy
Dobrý den, můžete mi prosím vypracovat cenovou nabídku na povrch dvou kuželkářských drah o rozměru jedné dráhy 19.5x1.3m Děkuji R.Václavek
Kuželkářské dráhy
Hezký den! Jestliže budete provádět jen přelití stávající dráhy, pak po očištění aplikujete 1,5 až 2,5 kg licí kompozice Polycol 321L na jeden metr čtvereční. 1,3 kg kompozice na 1 m2 je 1 mm tloušťky. Jedno kilo na metr čtvereční dokáže aplikovat zkušená firma. Při běžné spotřebě se lijí dvě kila na metr čtvereční. Na kuželkářské dráhy se obvykle lijí tmavě zelená RAL 6029 á 240 Kč/kg spr. 30+9 kg a tmavě modrá RAL 5017 á 239 Kč/kg spr. 30+9 kg. Ceny jsou MOC bez DPH, dopravy a obchodních slev. Pokud Vás budou zajímat jiné barevné varianty ceny vám sdělím. Jestliže nejde o kuželnu s předepsanou barvou dráhy, lze samozřejmě užít i levnější barevné varianty. Například tmavý okr stojí 223 Kč, červenohnědá je v obdobné relaci.
Ladislav Cibulka
Podlaha koupelny
Dobrý den pane Cibulko.
Chtěl bych Vás požádat o radu k realizaci podlahy v bytě, který jsem si nechal rekonstruovat. Nejsem si jistý o jaký epoxid se přesně jedná, proto je možné, že mi nebudete vůbec schopný odpovědět.
Každopádně to zkusím - na wc a v koupelně jsou tyto poruchy respektive vady povrchu:
1. bublinky - našel jsem jich cca 10 velikosti cca 0,5 - 1,5 mm - některé aplikátor seříznul žiletkou s tím, že je poté rozleští, ale k rozleštění nikdy nedošlo - je to vůbec možné a pokud ano, tak jak?
2. flek jiného pigmentu velikosti cca 5 cm - takové jsem našel v ploše 2, ale druhý je o poznání menší - místo je výrazně světlejší nez celý zbylý materiál; dále je zde prohlubeň, kterou onen pán zakápnul čirým epoxidem, když opravoval spád ve sprchovém koutu, kde se mu na dvakrát ze šedivého materiálu nepovedl a poté spád dodělával plně čirým materiálem, se kterým zakápnul i toto místo (velikost asi 1 cm)
3. fleky na onom čirém materiálu - myslím, že je to od vlhkosti, že tento epoxid zbělal. Bylo mi řečeno, že pokud materiál již nelepí, že se mohu 24 hodin po pokládce osprchovat - no stalo se přesně toto, že materiál trochu zbělal a je takový hrubý na omak - plocha cca 1 m2
Je možné mi takto poradit.

S pozdravem a přáním pěkného dne,
Rudolf Hampl
Podlaha koupelny
Hezký den! Níže uvedené informace platí obecně pro epoxidové aplikace.

Vzduch v podlahovině má obvykle tři zdroje. Bublinky o velikosti 0,5-1,5 mm, které popisujete jsou nejčastěji z míchání při tužení epoxidu. Reakcí epoxidu a tvrdila žádný plyn nevzniká. Pokud si aplikátor chce připravit kompozici s bez bublin nebo minimalizovat jejich množství, musí mít na míchadle nastaveny pomalé otáčky a též musí používat míchací vřeteno vhodného tvaru. Aplikátoři toto velmi často ignorují a pokud je při konzultacích přesvědčím, aby vyměnili stávající vřeteno, které užívají a zmenšili otáčky, jsou překvapeni jak málo zamíchaného vzduchu v kompozici mají. Po aplikaci se používají tři cesty jak z hmoty odstranit bublinky (mechanický tzv. ježkování, chemický pomocí xylen spreje a fyzikální pomocí horkého vzduchu). Jestliže i přes to nějaké bubliny v povlaku jsou a je jich málo, opravdu se odstraňují zaříznutím s následným zakápnutím a rozleštěním. To se ale nedělá do vysokého lesku, ale do elegantnějšího polomatu.

Skvrna, tedy barevná nehomogenita nejčastěji vzniká z nehomogenní hmoty na vnitřní straně nádoby, která je přenesena do plochy. Eliminovat tento jev lze buď nevyléváním celého obsahu na plochu nebo cestou dvou nádob, kdy je hmota v první zamíchána a pak přelita do druhé nádoby, kde je ještě domíchána. Barevné nehomogenity z vnitřní stany obalu zůstanou v prvním obalu.

Epoxidové kompozice, ať již transparentní nebo probarvené mají úplné vytvrzení při teplotách mezi 15-20 °C za sedm dní. Tato lhůta je kratší při vyšší teplotě např. 20-25 °C, ale pomalejší při teplotách 10-15°C. Mechanické parametry jako je pochůznost či pojízdnost přicházejí dříve než chemická odolnost. Pro chemickou odolnost (například namáhání vodou) musí být kompozice opravdu dozrálá, aby voda nemohla vniknout do epoxidové sítě a hmotu emulgovat. To je ten bílý povrch. Čím je struktura otevřenější, tím snadněji voda do hmoty pronikne. Po jejím dozrání již k napadení kompozice vodou nedochází. Druhou možností jak zkrátit dobu zrání je použití razantnějšího tvrdidla. Obvykle zkrácení doby pro zrání bývá zaplaceno jinou vlastností. S ohledem na místo použití a nemožnost čekat do plného vytvrzení je pak cestou navoskování. Třetí den po aplikaci se plocha navoskuje a tím se zabrání proniknutí vody, saponátů, mýdel, šamponů a jiné tělové kosmetiky do epoxidu. Zbělený povrch lze odstranit broušením s novým lakováním nebo nátěrem bez broušení.
Ladislav Cibulka
Rozpočet
Dobrý den. Před chvilkou jsme spolu hovořili po telefonu. Poprosil bych Vás o nacenění všech položek nutných pro realizaci epoxidové stěrky do garáže. Penetrace, vlastní stěrka, atd. Popřípadě i odhad spotřeby jednotlivých materiálů. Cca 30m2, povrch nějaký celkem slušně rovný beton (možná i polymer malta – je to slabá vrstva). Předem děkuji za ochotu.
S pozdravem Pavel Klekner
Rozpočet
Hezký den! Penetrace Polycol 225-525 má obvyklou spotřebu mezi 0,3-0,5 kg směsi na metr čtvereční. Tedy na 30 metrů čtverečních potřebujete soupravu 8+0,8 kg 1x a 4+0,4 1 kg 1 x.
Pokud budete tmelit praskliny, použijte materiál Polycol 609-568. Spotřeba dle rozsahu tmelení.
Do garáží se obvykle realizuje jen nátěr Polycol 321-593 ve spotřebě 0,3-0,5 kg na metr čtvereční. Tedy budete potřebovat balení 10+3 kg 1x
Pokud by podklad měl být trvale vlhký použijte raději rozpouštědlový systém Polycol 301-560 ve spotřebě 2x 0,2 kg/m2 Tedy budete potřebovat balení 10+2 kg 1x
Jestliže preferujete před nátěrovými systémy systém stěrkový, pak použijte licí stěrku Polycol 321L-593. Spotřeba 2-3 kg na 1 metr čtvereční. Tedy budete potřebovat 30+9 kg 2x
Když mi zašlete emailový kontakt, pošlu Vám maloobchodní ceník bez DPH, dopravy a slev, aby jste si mohl vybrat barevný odstín, který by Vám na podlahu Vaší garáže hodil nejlépe.
Ladislav Cibulka
Bublinky
Dobrý den, mám po nalití stěrky ve hmotě bublinky i když podlahu převálečkuji ježkem. Myslím, že postup dodržuji a bublinky jsou tam jen někdy. Děkuji za odpověď Jan Novák
Bublinky
Hezký den! Reakcí epoxidu a tvrdidla nevzniká žádný plyn. Pokud hmota obsahuje bublinky, jsou vždy z těchto zdrojů.
Vzduch z míchání. Příčina: Nevhodný tvar míchacího vřetena, velká rychlost mísení. Vynořené míchadlo. Šlehání místo míchání. Odstranění: Změnit vřeteno , snížit otáčky, vřeteno vždy pod hladinou. Relativně je tento vzduch nejméně nebezpečný, protože má nejvíce času na odchod z natužené směsi. Dobré je po zamísení nechat hmotu ještě tak minutu v obalu, aby výška kapaliny a její tlak pomohl bublinkám v migraci k hladině. Při své cestě vzhůru se bublinky spojují a zvětšují a o to rychleji pak z kapaliny odchází. Po zamíchání hmotu postavte a podívejte se na její hladinu a uvidíte jak bublinky rychle praskají. Po aplikaci na plochu již není takový tlak (vrstva kapaliny je tenká) a k odvzdušnění dochází pomaleji.
Ladislav Cibulka
Bublinky
Vzduch z aplikace. Příčina: Váleček s dlouhým chlupem a příliš dlouhá doba válečkování na jednom místě. Odstranění: Použití válečku s krátkým chlupem, zkrácení doby pokládky na jednom místě, použití zubové stěrky, použití stěrky s rovným břitem, použití rozhrnovacího válce. Tento vzduch je středně nebezpečný, hmota již začala želatinovat a tím pádem má méně času na to, aby z hmoty vytěkal. Podlaha bývá obvykle studenější, hmotu ochladí a tím stoupne viskozita směsi a to ztíží odvzdušnění.
Ladislav Cibulka
Bublinky
Vzduch z podkladu. Příčina: Nedostatečně uzavřený podklad. Odstranění: Uzavřít podklad. Nejnebezpečnější vzduch. Do hmoty se dostává z podkladu. Tedy v čase jako poslední. Ve hmotě nanesené na podlahu probíhá exotermní reakce, to znamená že reakcí se uvolňuje teplo, to teplo způsobí snížení viskozity. Hmota je více tekutá a zatéká do podkladu, kde vyplňuje bublinky a vytlačuje z nich vzduch k povrchu. Jenže tento vzduch se již musí protlačovat skrze částečně zesítěný epoxid. Ten vzduch už nechce skrze sebe pustit. Když je to na úplném začátku želatinace, pak bublinka projde, praskne a zalije se. Pokud vzduch prochází později bublinka doleze k povrchu, praskne, ale hmota již prostor nedokáže zalít. Nejhorší je vzduch, který se prodírá již želatinovou hmotou. Ten už nemá šanci prolézt a zůstane uvězněn v různé hloubce povlakového vrstvy. Uzavírání podkladu je provádí několika způsoby. Dobrou penetrací, kdy penetrent zaplní prostor se vzduchem v podkladu. Adhezním můstkem, který se sice až tak nezasává do podkladu, ale vytváří uzavírací lakovou vrstvu. Dvojím litím. To se aplikuje pokud je čas. První lití nejen ukáže skutečný tvar podlahy, ale současně u plochu uzavře. Po prvním lití se obvykle provádí vytmelení bublin a dobroušení nerovností vystupujících z plochy, aby následná vrstva nemusela přelévat „kopce“ tímto způsobem trvá aplikace sice o jeden den déle, ale ušetří se materiál. Odvzdušnění na ploše se dá provádět pouze do doby než naskočí želatinace, pak pohyb po ploše způsobuje defekty. Třetí vzduch do plochy přichází většinou po odchodu aplikátory z plochy
Ladislav Cibulka
Bublinky
Vzduch z písku. Tento vzduch se do hmoty dostává dvěma způsoby. Když se licí hmota připlňuje, aby měla větší objem sype se do hmoty písek a ten sebou přináší do hmoty i vzduch. Vzduchové bublinky pak drží na jednotlivých zrnech a „nechtějí se pustit.“ V jednu dobu se daly koupit písky s upraveným smáčením. Druhou cestou je zasypání plochy pískem například do adhezního můstku z důvodu zvětšení styčné plochy. Když se plocha následně dobře nevyčistí od neukotveného písku a přelije se, vzduch schovaný pod zrníčky písku se uvolní a při ceste vzhůru zůstane většinou ve hmotě uvězněn.
Ladislav Cibulka
Co na žulové schody????
Dobrý den, prosím poradit, co mám koupit na staré žulové schody, které nejsou leštěné, mají drobné výmoly a v nich se neustále drží prach a drobné kamínky a písek. Potřebuji je něčím zalít hlavně nášlapné plochy, aby se vše vyrovnalo a další nátěr na svislé stěny schodu. Hlavně něco, co je na zatěžované schody, je to chodba v domě kde je 5 bytů. Děkuji J.H.
Co na žulové schody????
Hezký den! Schody napenetrujte dvousložkovou epoxidovou penetrací Polycol 225-525. Budete mít malou spotřebu cca 0,15 kg/m2. Nášlapnice můžete zalít Polycolem 117-593, aby došlo k vyrovnání a vyplnění povrchu a schody i nadále zůstaly v designu, který dnes mají. 1 mm vrstvy je cca 1,1 kg epoxidové směsi na jeden metr čtvereční. Po vytvrzení této bezrozpouštědlové hmoty pak celé schodiště převálečkujte epoxidovým lakem Polycol 323-560 pro snadnější hygienu jak nášlapnic, tak podstupnic. Spotřeba na jednu lakovou vrstvu je cca 0,2 kg/m2. S ohledem na skutečnost, že se jedná o prostor po kterém se musí pohybovat obyvatelé domu, je nutné aplikaci provádět na polovinu tak, aby nejprve byly opraveny liché schody a pak následně sudé schody. Tímto postupem zůstane zachována průchodnost schodištěm.
Ladislav Cibulka
Garáž. podlaha- svépomocí
Dobrý den pane Cibulka.
Váhám, jestli použít Polycol 440 nebo Polycol 321-L na podlahu do garáže. Beton je z roku 2014 a dosud se do něm nejezdilo. Vykazuje drobné nerovnosti, které by "440" jistě krásně srovnala, ale obávám se složitosti aplikace. Pokud stěrkou se zuby, jaké číslo 4-6 mm? Nebo "válec na tyči s distančním kroužkem z drátu cca 1,5 mm?
Pokud použiji Polycol 321L, mohu jej nanést např. ve dvou vrstvách pro případné lepší srovnání povrchu? Jaké by bylo cen. srovnání, pokud bych použil 1-2 mm Polycolu 440 oproti Polycolu 321L (2x) silnější nános válečkem. Plocha podlahy vč. soklu je 45 m2.
Děkuji Novotný, Kladensko
Garáž. podlaha- svépomocí
Hezký den! Myslím, že byste měl zůstat u klasického nátěru. Polycol 440 se používá jako srovnávací hmota při nerovných a hrubých površích. Je cca o 1/4 levnější než Polycol 321L, ale má je pět základních barev. Polycol 321L je ve škále barevného vzorníku RAL a používá se pro vytvoření velmi luxusních podlah. Podlahu očistěte od mechanických nečistot, cementového mléka nebo jiných separátorů, dobře napenetrujte Polycolem 225. Následující den aplikujte bezrozpouštědlový nátěrový systém Polycol 321 tak, aby splňoval vaše pohledové požadavky. Pokud by se vám prorýsoval reliéf podkladu, můžete kdykoliv aplikovat další vrstvu a podlahu srovnat do vašich představ.
Ladislav Cibulka
Instruktážní video
Dobrý den, chtěl bych si udělat podlahu do garáže 6,5x6,5m za použití Polycol 440. Je někde možnost vidět instruktážní video jak postupovat?
Děkuji Novotný. Kladensko
Instruktážní video
Hezký den! Na poslední záložce našeho webu je Kontakt. Tam sjeďte až dolů a klikněte na vstup na naše Googlovské stránky. Otevřete si komunitu Lité podlahy a tam uvidíte, co potřebujete. Další ukázky lití podlah najdete v komunitě Podlahy.
Ladislav Cibulka
Polycol 441
Kompozice Polycol® 441, konkrétně dekor 600 zelené jablko a dekor 883 skořice. Je vhodný do venkovniho prostředí? Chtěl bych ho použit na schody, kde mám problém i s hydroizolací, existuje i nějaká stěrka či pryskyřice, kterou schody před nanesením dekorativního povrchu uzavřu před vlhkostí?
Děkuji Prokop
Polycol 441
Hezký den! Tento systém nelze aplikovat na svislou plochu. Epoxidové kompozice nejsou deklarovány jako hydroizolace, protože jsou tvrdé a při pohybu konstrukce obvykle prasknou a prasklina je pak vstupem vody do konstrukce. Epoxidové kompozice můžete aplikovat jak v exteriérech, tak v interiérech. Při aplikacích ve venkovním prostředí je rychlejší žloutnutí kompozice a křídování působením povětrnosti a slunečním zářením. Dodatečná hydroizolace schodů je řešitelná, ale naše firma není výrobcem hydroizolačních hmot.
Ladislav Cibulka
Fyzické vzorky
Dobrý den! Rád bych Vás požádal o informaci, zda jsou v Praze k vidění barevné vzorky stěrky Polycol. Popřípadě, zda můžete doporučit nějakou firmu, která s těmito stěrkami pracuje. Zajímalo by mne také, zda je možné míchat různé odstíny nebo se jedná pouze o barvy uvedené na internetu? S pozdravem Lukáš Radostný
Fyzické vzorky
Hezký den! Barvy jsou mezi sebou neomezeně mísitelné. Smísením si můžete snadno připravit rozsáhlou škálu barev, dle vašeho požadavku nebo projektu na němž pracujete. Vzorky můžete v Praze vidět u našich prodejců, které naleznete na našem webu. Jednou z firem, která pracuje s našimi materiály je například firma Jasa.
Ladislav Cibulka
Míchání stěrek
Dobrý den! Mohu smíchat soupravu Polycolu 321L a Polycolu 440 dohromady? Normálně si Polycolem 440 vyrovnávám podklad a Polycol 321L dávám nahoru, ale zbyly mi dvě soupravy z jedné pokládky a chtěl bych je použít na podlahu v garáži, jenže tam mi nestačí množství a tak bych je chtěl smísit. Ptám se kvůli snášenlivosti, aby se mi směs nesrazila. B.S.
Míchání stěrek
Hezký den! Podlahu garáže očistěte od nenosných částí a separátorů a dobře napenetrujte. Polycol 440 a Polycol 321L jsou neomezeně mísitelné. Vzájemně se míchají natužené směsi. Je nutné, aby jste buď kompozice rozvážil nebo měl dostatečně velikou nádobu na vzjemné smísení. Při smísení celých souprav vám vznikne velké množství natuženého materiálu, který je nutné krátce po homogenizaci vylít na podlahu. Podlaha odebírá reakční teplo a tím prodlužuje dobu zpracování. Dbejte na to, aby jste si do směsi nevmíchal vzduch. Směs (Polycol 321L+ Polycol 440) není možné aplikovat ani válečkem, ani rozhrnovacím válcem. Roztažení provádějte zubovou stěrkou. Nalitou stěrku dobře propracujte odvzdušňovacím válcem.
Ladislav Cibulka
spád podlahy
Dobrý den, chtěl bych se dotázat zda je reálné aplikovat Polycol 321 L na betonovou spádovanou podlahu garáže se sklonem 1cm/1m (1 procento). Děkuji za odpověď. M. Rek, Blansko
spád podlahy
Hezký den! Standardní rovinnost ČSN pro lité (stěrkové podlahy) je 2 mm na 2 metry. Tedy při pokusu nalít 2 - 3 mm rovnoměrně na plochu se stane to, že z "kopců" hmota odteče do "údolí". Na kopci pak zbude třeba 0,2 mm, ale v údolí budete mít kaluž hlubokou třeba 1 cm. Skutečné zalití je závislé na množství epoxidové kompozice aplikované na podlahu a na geometrii plochy. Při spádování, které popisujete se aplikace provádí jiným způsobem. Podlahu nejprve dobře očistěte od nečistot a nenosných částí. Proveďte penetraci rozpouštědlovou kompozicí Polycol 225 do nenasákavosti. Obvyklá spotřeba se pohybuje podle kvality podkladního betonu mezi 0,3 a 0,5 kg směsi na metr čtvereční. U velmi kvalitních betonů nebo stěrek klesá i pod 0,2 kg, ale u "slepičích" betonů spotřeba klidně vzroste přes 0,5 kg. Další den po penetraci naválečkujte válečkem s krátkým chlupem 4-6 mm nátěrovou kompozici Polycol 321 (vysokosušinový nátěr) v tloušťce 0,3-0,5 kg na metr čtvereční. Film této tloušťky nemá tendenci odtékat do údolí. Vznikne Vám vrstvička 0,3 a 0,5 mm. Protože kompozice neobsahuje nízkovroucí rozpouštědla můžete při válečkování srovnat i nerovnosti podkladu. Podle teploty druhý den podlahu prohlédněte, pokud z ní cokoliv vyčnívá odbruste to, v případě zatečení do prasklin nebo vzniku bublin můžete provést dotmelení. Z plochy odstraňte nečistoty vzniklé mechanickými úpravami a proveďte druhé naválečkování. Takto Vám vznikne slinutá pevná plocha se snadnou údržbou a dlouhou životností za cca 1/3 peněz lité podlahy. Doba vytvrzení je závislá na teplotě. Pohybuje se mezi třemi dny a týdnem do plného vytvrzení. Plocha je pochůzná druhý den.
Ladislav Cibulka
Rekonstrukce podlahy
Vážení, v našem provozu plánujeme rekonstrukci podlahy. Z důvodu časového nedostatku, bychom rádi řešili tuto situaci pokládkou vhodné krytiny, která bude splňovat určitou chemickou odolnost a olejnepropustnost. V tuto chvíli hledáme dodavatele, který by nám zaslal nabídku! Podlaha musí splňovat požadavky průmyslového provozu (obrobna). Tímto Vás prosíme o krátkou informaci, zda jste schopni tuto službu nabídkou a zajistit. Děkujeme za vyřízení a těšíme se na další spolupráci.
S pozdravem. Petra VOBOŘILOVÁ
Rekonstrukce podlahy
Hezký den! Podlahu nejprve očistěte od všech nenosných částí. Dobře napenetrujte dvousložkovou epoxidovou penetrací Polycol 225. Následující den proveďte vystěrkování dvousložkovou epoxidovou stěrkou Polycol 440. V případě nutnosti vytvořte v pracovním prostoru strojů s unikajícími ropnými produkty manipulační plochy se zvýšeným protiskluzem. U nás nebo u našich distributorů můžete potřebné materiály zakoupit. Aplikace materiálů neprovádíme, pokud si nenecháte práci provést od specializované firmy, zaškolíme Vaše zaměstnance.
Ladislav Cibulka
Kuželna
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jaké máte zkušenosti s opravou kuželkářských drah formou litého povrchu a případnou cenovou nabíbku na dvě kuž. dráhy. Děkuji s pozdravem Zd.Novotný Rokytnice nad Jizerou
Kuželna
Litými epoxidovými kompozicemi se kuželkářské dráhy běžně opravují. Poškozená místa je však třeba nejprve vyříznou v nosné části okolní plochy. Z výřezu vysát prach a jiné nečistoty, dobře napenetrovat a opět vyplnit stěrkovou kompozicí. Pozor při lití. Nedolití zamená prohlubeň, přelití je kopec. Kopec lze odbrousit, prohluběň nikoliv. Opravy jsou však vždy viditelné díky barevným rozdílům původní a opravné hmoty. Pokud je to možné, po všech opravách se provádí barevné sjednocení. Jeden litr výřezu je cca 1,3 kg licí směsi. Lokální vyspravení může provést šikovnější řemeslník, ale pro celoplošné přelití raději oslovte profesionální firmu.
Ladislav Cibulka
Kuželna
Pro cenovou nabídku a detailnější konzultaci se s námi spojte emailem na info@polymercolor.cz. Pošlete nám alespoň odhad rozsahu opravovaných míst a rozměr Vaší dráhy. Fotodokumentace je vítána.
Ladislav Cibulka