Úvod - Produkty - Pojiva
 Přidat příspěvek/dotaz 
Nadpis: 
Text: 
code

Oprava teracových schodů
Dobrý den! Mám šest teracových schodů z balkonu na zahradu. Vlivem počasí a věkem jsou je betonové pojivo v některých místech 3-4 mm vydrolené. Mám obavu je nechat přebrousit, protože nevím jak hrubá je teracová vrstva. Kamenný koberec nechci, protože tloušťka schodů by hodně naskočila. 1. Kdybych chtěl použít polymerbetonový komplet, čím nejprve zarovnat ty vydroleniny? Tím vázacím tmelem nebo tím kompletem? Nebo nečím jiným? 2. Když kupuji polymerbetonový komplet volím si barvu křemičitého písku? 3. můžete doporučit na webu nějakou rohovou lištu?
Oprava teracových schodů
Hezký den! Osobně bych schody očistil od nenosných částí, klidně i tlakovou vodou. Po vyschnutí je napenetroval epoxidovou penetrací Polycol 225, abych vybudoval přechodový můstek mezi původním podkladem a novým potahem. Polymerbetonové potahy na schody se aplikují u nášlapnice v tloušťkách 3-5 mm. V případě razantního poškození klidně 5 cm. Polymerbetonová hmota neobsahuje žádné těkavé látky, takže je jí jedno, zda je na krajích nášlapnice v tloušťce 3 mm a v prošlapaném středu třeba 2 cm. Jestliže potahujete i podstupnici je nutné nejprve na napenetrovaný podklad natáhnout velmi tenkou vrstvu tixotropního tmelu vytvořeného tak, že do natuženého epoxidu přidáváte "bílé saze". Jde o tixotropní činidlo, které vám přemění kapalinu v hmotu podobnou sádlu. Tu špachtlí natáhnete na svislou plochu a do živé hmoty pomocí hladítka natáhnete polymerbetonovou kompozici. Na podstupnici se natahuje vrstva 2-3 mm povlaku. Polymerbetonový komplet vám dodáme jak v přírodní variantě, schodiště pak vypadá jakoby bylo z pískovce, tak ve variantě s obarvenými sklářskými písky. U té si pak můžete vybírat (bez změny ceny) jaké barvy by se vám líbily, případně v jakém poměru byste si je představoval. Co se týče lišt, pak používejte jen lišty kovové ať již hliníkové, ocelové nebo mosazné. Nikdy ne plastové. Dnes je na běžném komerčním trhu dost velká nabídka lišt a není nutné je kupovat z webu. Podle vašeho popisu bych volil výšku lišty 0,4 až 0,7 mm. Nevím, kolik vám dovolí horní schod. Lištu nekotvěte ke schodu celoplošně, ale jen na malé "buchty" jako cimbuří. Nechcete přece vytvořit na nášlapnici bazén. Chcete, aby voda která na schod naprší mohla pod lištou podtéct pryč.
Ladislav Cibulka
zaliti sterku- nepochozi
Dobrý den, můžete mi, prosím, poradit čím bych mohla zalít.. či spojit okrasné štěrkové plochy, které nejsou pochozí? Pochozí je dlažba, která je ve štěrku uložená. Jde o to, aby bylo možné ze štěrkových ploch odmést listí a aby v nich neklíčily pampelišky apod. Jedná se cca 5-10 cm silnou vrstvu. To znamená nějaké pojivo, které by nezateklo dolů. Pod štěrkem je plastová geotextilie. Děkuji za radu.
zaliti sterku- nepochozi
Hezký den! Na odstraňování listí z povrchu kamenných koberců je vhodný elektrický hobby fukar. Na náletové rostliny (pampelišky atp.) lze použít například Roundup. Výhodou herbicidů tohoto typu je, že je lze aplikovat jen na rostlinu a nikoliv celoplošně zamořit užívanou plochu. Osobně bych kamenný koberec neuzavíral. Jen bych jednou za tři až pět let plochu převálečkoval pryskyřicí Polycol 117 pro povrchové zpevnění kamenného koberce. Hmoty, které se pro uzavření povrchu kamenných koberců používají a které do štěrkové vrstvy nezatékají, se nazývají epoxidové gely. V případě zájmu nabízíme Epoxy stone gel. Uzavírání vidím spíše jako interiérovou než exteriérovou úpravu. Vždyť právě prodyšnost a vodopropustnost systému je to zajímavé v zahradní architektuře.
Ladislav Cibulka
Polymerbeton
Dobrý den, na netu jsem se dočetl že lze polymerbeton aplikovat i na pracovní kuchyňskou MDF desku. Je to prosím možné a pokud ano jaké vaše produkty potřebuji?
Děkuji. Miškovský Karlovy vary
Polymerbeton
Hezký den! MDF deska má slinutý povrch a protože by nedošlo k dobrému zakotvení je potřeba její povrch otevřít broušením. Na takto připravený povrch můžete aplikovat směs natuženého epoxidu Polycol 117-593 s různým plnivem. Plnivem mohou být například přírodní písky, žuly, mramory, drcené sklo, zrcadlová drť, obarvené písky a podobně. První natažení proveďte ocelovým hladítkem při plnění jedna ku sedmi až osmi. Tato směs se dobře zpracovává. Ztuhlou hmotu pak z důvodu potřeby vysoké hygieny doplňte jen natuženou čirou pryskyřicí Polycol 117-593 na požadované zaplnění povrchu.
Ladislav Cibulka
Cena
Dobrý den,
Mám zájem o Polymer 123 pryskyřici na pokládku kamenného koberce. Nikde jsem nenašel cenu. Předem děkuji za info.

Martin Hrubý
Cena
Hezký den! Doporučené maloobchodní ceny pojivové kompozice Polycol 123 pro kamenné koberce bez DPH jsou následné. Ceny neobsahují dopravné a množstevní slevy.
1+0,4 kg 467 Kč
2,5+1 kg 1035 Kč
5+2 kg 1808 Kč
10+4 kg 3524 Kč
20+8 kg 4365 Kč
30+12 kg 6466 Kč
Ladislav Cibulka
praskliny na dne betonoveho bazena
Ďakujem za odpoveď. Chcela som sa ešte spýtať, pokiaľ by sme sa rozhodli pre napenetrovanie epoxidovou penetráciu Polycol 225, či je potrebné dno bazéna očistiť aj od náteru bazenovou farbou, alebo je možné penetrovat aj na náter? Aký postup zvoliť ďalej po penetrovaní? Je možné znovu natrieť bazenovou farbou? alebo zvoliť iný spôsob? Ďakujem
praskliny na dne betonoveho bazena
Hezký den! Pokud je bazén ošetřen nosným nátěrovým povlakem, pak penetrace postrádá technický smysl. Penetrace musí být vsáklá do podkladu. Proniknout nátěrovým filmem se jí s vysokou pravděpodobností nepovede. Jestliže chcete jen sešít praskliny a bazén natřít, pak prosím udělejte malý test. Vezměte kousek hadříku, namočte ho do ředidla S6300 nebo S6003 a položte ho na stávající nátěr. Přikryjte ho kouskem igelitu a běžte na kávu. Po půl hodině se podívejte co rozpouštědlo provedlo s nátěrem. Jestliže plocha zatížená rozpouštědlem bude netknutá, ubylo vám hodně starostí. Pokud se nátěr zduří, bude měkký nebo dokonce zvrásní v "žabí kůži" je to pro vás signálem, že nesmíte používat žádnou rozpouštědlovou klasiku. Důležité pro další kroky je aby stávající nátěr byl nosný. Ale i ten před jakýmkoliv novým nátěrem lehce otevřete přebroušením. Zvětšíte tím plochu kontaktu mezi starým a novým nátěrem, odstraníte organické produkty zachycené v povrchu starého nátěru a produkty působení bazénové chemie. Naším nejčastěji prodávaným nátěrem na bazény je Polycol 301 v RAL 5012. Dva nátěry válečkem s krátkým chlupem, každý po 0,2 kg/m2.
praskliny na dne betonoveho bazena
Dobrý deň, poradili byste mi prosím ako opraviť praskliny na dne betonoveho bazena - aký prípravok použiť na opravu uvedených prasklín. /bazen prepušťa vodu/.
praskliny na dne betonoveho bazena
Hezký den! Bazén očistěte mechanicky od všech nenosných částí. Suchý napenetrujte epoxidovou penetrací Polycol 225. Levnější varianta je sešití všech prasklin ocelovými sponami a prolití prasklin epoxidovou kompozicí například Polycol 112. Tento způsob je ošetření pouze stávajících prasklin a nijak nemůže reagovat na praskliny, které mohou ještě vzniknout. Druhým způsobem je vylaminování bazénu. Toto řešení má mnohaletou životnost a pokud v betonové konstrukci vzniknou v budoucnu nové trhliny, skelná tkanina ve spojení s epoxidovou kompozicí tyto bez problému překlene. V místních diskuzích a na zdejších webu je způsob laminace vícekrát probírán. Sjeďte dolů ke starším příspěvkům. Pokud se rozhodnete pro jednu nebo druhou variantu rád s vámi téma rozeberu podrobněji.
Ladislav Cibulka
Zalití tapety
Dobrý den. V týdnu Vás kontaktoval můj manžel kvůli epoxidovému nátěru na terasu. Bavili jste se o postupu, jak zalít tapetu do epoxidového nátěru. Prosím o doporučení vhodného produktu a zároveň cenovou nabídku na terasu o velikosti 20 m2. Děkuji. S pozdravem Rašticová
Zalití tapety
Hezký den! Zalití tapety do licího epoxidu. Spotřeba Polycolu 117 L je 1,1 kg/mm tloušťky/metr čtvereční. Nejmenší aplikovatelná tloušťka litím začíná někde kolem 0,75 kg/m2 horní hranice není. Válečkem se dá aplikovat i tenčí vrstva. Na dvacet metrů čtverečních bych doporučoval
1x10+5 kg á 8 057 Kč
1x5+2,5 kg á 2 091 Kč
Vzniklá vrstva bude malinko přes milimetr a životnost při pochůznosti přes dvacet let. Druhou variantou je zalakování tapety epoxidovým lakem. Spotřeba Polycolu 323 0,4 kg na dvě lakové vrstvy na jeden metr čtvereční. Na 20 metrů čtverečních bych doporučoval.
5+2 kg á 1 435 Kč
1+0,4 kg á 368 Kč
Vzniklá vrstva bude malinko přes 150 mikronů a životnost při pochůznosti 3-5 let. Ceny jsou bez DPH a bez slev.
Ladislav Cibulka
Pryskyřice
Dobrý den, sháním 17 kg pryskyřice + tvrdidlo na kamenný koberec. Lze ji u vás sehnat? S pozdravem Zdenek Schwab
Pryskyřice
Hezký den! Pojivo pro kamenný koberec prodáváme. Jmenuje se Polycol 123-593.
Ceny jsou MOC bez DPH. Balení je:
1+0,4 kg á 466 Kč
2,5+1 kg á 1035 Kč
5+2 kg á 1808 Kč
10+4 kg á 3524 Kč
20+8 kg á 6948 Kč
Ladislav Cibulka
Šmouhy po válečku ( ježkovi )
Dobrý den, nechal jsem si odbornou firmou provést realizaci epoxidové lité podlahy do koupelny (cca 7m2). Přesto, že pracovník postupoval velice pečlivě (alespoň dle mého posouzení), tak výsledek není vůbec podle mých představ. Na podlaze po vytvrdnutí epoxidu jsou vidět šmouhy po válečku / ježkovi téměř po celé ploše. Někde je to vidět pouze proti světlu, nicméně v místech prvního lití jsou tahy válečem viditelné na první pohled. Při reklamování výsledného díla byla reklamace uznaná, a navrženo vylití ještě jedné vrstvy (1mm-2mm) na stávající již vylitou podlahu. Každopádně při mém dotazu, jestli se to napodruhé již povede, tak firma, která realizaci prováděla, nedokázala odpovědět, protože nevědí, proč jsou šmouhy vidět. Dokázali by jste mi v tomto případě poradit, jak postupovat? Děkuji za odpověď...
Šmouhy po válečku ( ježkovi )
Hezký den! Stopy po válečku jsou vidět tehdy, pokud váleček zpracovává (odvzdušňuje) hmotu v níž již probíhá želatinace. Při želatinaci roste viskozita pojiva a tím je bráněno migraci pigmentů a plniv ve hmotě. "Ježkování" je tedy nutné provádět co nejrychleji po vlastní pokládce. Jak uvádíte kosmetická vada je nejčastěji viditelná v lesku a během krátké doby zaniká, tak jak přechází lesk do přirozeného polomatu epoxidových stěrek. Riziko kresby odvzdušňovacího válečku se eliminuje používáním profesionálních ocelových odvzdušňovacích válečků. Možné jsou i způsoby, které vůbec nepoužívají váleček, tedy mechanické odvzdušnění. Prvním je chemické odvzdušnění při použití xylen spreje, kdy nad plochu je rozprášen aerosol xylenu, který při dopadu na plochu sníží povrchové napětí a případné bublinky vypraskají i bez mechanického propichování. Další metodou je ošetření povrchu horkým vzduchem, který sníží povrchové napětí a případný vzduch z hmoty uvolní i bez mechanického odvzdušnění.
Ladislav Cibulka
epoxidová podlaha
Přeji dobrý den. Rekonstrujeme dům, máme litou anhydritovou podlahu a pod ní podlahové vytápění.
Může přijít za těchto podmínek jako podlahová krytina epoxidová podlaha- nepopraská?...
Je možné si udělat sami kvalitně epoxidovou podlahu svépomocí- aby byla perfektní-stěrkami?
Jaká asi tak může být cena za m2 takové podlahy svépomocí?
Děkuji, s pozdravem Pijáčková.
epoxidová podlaha
Hezký den! Z povrchu anhydritové podlahy je potřeba nejprve lehkým broušení odstranit výluh aditiv ze hmoty, která by mohla negativně ovlivnit přilnavost následného epoxidového systému. Podlahu napenetrujte epoxidovou penetrací Polycol 225-525 cca 0,5 kg směsi na metr čtvereční. Pokud je anhydritová podlaha popraskaná je nutné provést vytmelení prasklin, aby vám do nich epoxidová stěrka nezatekla. Epoxidové lité stěrky lze aplikovat na podlahy s podlahovým topením. Vzhledem ke skutečnosti, že epoxidové hmoty v čase pomalu žloutnou, nedoporučuji nalít podlahu například sněhobílou. Ta by se v čase posunula do slonové kosti. Volte příjemné teplé barvy a budete s užitnými parametry dobře udělané podlahy dlouhé roky spokojeni. Materiálová cena lité podlahy se pohybuje podle vybraného odstínu kolem 500 Kč za metr čtvereční. Životnost správně udělané epoxidové lité podlahy pro pochozí prostory je vyšší padesáti let. Bližší popis technologie pokládky a spotřeb najdete ve skupině stěrky pod obchodním názvem Polycol 321L.
Ladislav Cibulka
kamenný koberec - plocha pro parkování - 60m (svépomocí)
Dobrý den, poprosil bych o výpočet spotřeby na 60m2 staré, betonové plochy pro parkování dvou automobilů. Štěrk 4/8 budu mít vlastní.
Jaká je spotřeba štěrku 4/8 na 1m při 2cm
Jaká je spotřeba pojiva na 1m2
Jaká je spotřeba penetrace.
Jak budu odměřovat v případě zakoupení většího balení - dá se odlévat do nějaké jiné měrné nádoby? vč tvrdidla?

Beton je starý, místy s prasklinou (ale zdá se již definitivně ustálený)...
V betonu jsou dilatační spáry, které bych položením kam. kob. "ne"chtěl přiznávat, neb jsou dilatace tvořeny nesouměrně (lze?)
A poslední otázka: po jaké době lze na položený koberec dát folii, aby nedošlo - třeba večer, případně i dříve po pokládce k znehodnocení deštěm?

Předem moc děkuji za odpověď. Dan
kamenný koberec - plocha pro parkování - 60m (svépomocí)
Hezký den! Na potah jednoho metru čtverečního v tloušťce dva centimetry potřebujete 30 kg štěrku 4-8 mm. Protože jde o pojízdnou vrstvu budete potřebovat na jeden metr čtvereční dvě kila pojiva. Do pojízdných potahů se dává poměr plnění 1:15. Pro pochozí 1:20. Z důvodu zlevnění celé aplikace bych navrhnul udělat nejprve plochu jako pochozí (1:20) a část, která je skutečně namáhána pojezdem převálečkovat pojivem a tím koberec "dokrmit" na pojízdnou mechaniku. Při aplikaci pochůzného koberce ve 2 cm tloušťky budete na 1 metr čtvereční potřebovat 1,5 kg pojiva. Pro celou 60 m2 plochu v pochůzném provedení potřebujete 90 kg pojivové směsi a v případě celopojízdném provedení potřebujete 120 kg pojivové směsi Polycol 123-593.

Zboží balíme v následujících soupravách 1+0,4; 2,5+1; 5+2; 10+4; 20+8; a 30+12 kg. čím je balení větší, tím je cenově výhodnější. Nic vám nebrání objednat třeba 1 soupravu 1+0,4, označit v ní výšku hladiny a udělat si z ní objemovou odměrku. Správnější je samozřejmě epoxid a tvrdidlo vážit. Eliminujete tak chybu objemového odměřování.

Penetraci betonu proveďte epoxidovým penetrentem Polycol 225-525 spotřeba se obvykle pohybuje mezi 0,3-0,5 kg na metr čtvereční dle savosti podkladu.

Nikdo vám nemůže zakázat položit kamenný koberec bez přiznání dilatací, ale osobně, v době snadno dostupných hliníkových nebo ocelových lišt písmene "L" bych nalepil na hrany stávajících dilatací kovové lišty, případně i na hranu praskliny. Umožní vám to pak držet tloušťku vrstvy a v případě pohybu podkladu nevznikne nevzhledná prasklina. Dilatování nemusí být pravoúhlá síť, klidně může kopírovat skutečnost podkladu. V rubrice reference jsou i fotografie instalace lišt.

Mikroténovou folií z důvodu obavy před poškozením deštěm lze kamenný koberec zakrýt téměř okamžitě po pokládce. Nemusíte se bát, že se přilepí.

Inspirací pro vás jistě bude komunita Kamenné koberce, kterou naleznete Kontakt - G+ - Komunity - Kamenné koberce. Tady uvidíte nejrůznější ukázky aplikací kamenných koberců a jiných štěrkopískových potahů.
Ladislav Cibulka
zpevnění podlahy lodní kajuty
Dobrý den, koupil jsem starší kajutový člun, kde technologie výroby je dvoupodlahová. To znamená , že jedna část je venkovní skelet a druhá je na nosníky posazená laminovaná kajuta i s podlahou. Potíž je v tom, že podlaha je tenká a při chůzi se moc prohýbá. Dotaz, je možno ji zpevnit přelaminováním podlahy? Když ano, tak co použít a jak. Děkuji Honza
zpevnění podlahy lodní kajuty
Hezký den! Laminování z důvodu dodatečného zpevnění konstrukce je běžnou praxí. Laminát lehce obruste a vyluxujte. Brusný prach působí separačně. Do první vrstvy bych dal tkaninu cca 500 g. Následný den bych se prošel a empiricky zjistil, zda změna je dostatečná, podle vašich představ o tuhosti podlahy. Pokud ano, udělal bych druhou laminační vrstvu z gramáže 100 až 150 g. Pokud budete mít po pochozí zkoušce pocit, že by přece jen podlaha měla být tužší, udělejte na první laminát druhou vrstvu 300-350 g a pak ji opět přelaminujte 100-150 g.
laminátování bazénu
Dobrý den, lze provézt i laminování bazénu, který je zhotoven z smaltovaných plechů, které korodují, případně zda máte s tímto zkušenost. Děkuji. Standa
laminátování bazénu
Hezký den! Obvykle se toto řeší očištěním zkorodovaných míst až na kov. Nanesení antikorozní základové barvy a pak ochranným nátěrem například Polycol 301. Na smaltu, díky slinutému povrchu a trvalému namáhání, nátěr moc nedrží. Bude potřeba smalt nejprve otevřít, například pískováním, aby došlo k dobrému zakotvení.

Pokud budete chtít laminovat, očistěte plochu od koroze, nenosných částic a částí, mastnot nebo jiných separátorů. Naválečkujte pryskyřici Polycol 112 a do něj laminujte tkaninou 130 g. tento postup proveďte dvakrát. Výsledný laminát přebruste, vyluxujte, případně i setřete na vlhko. Suchý laminát dvakrát naválečkujte dvousložkovou epoxidovou nátěrovou hmotou Polycol 301 v RAL 5012. Podle intenzity a agresivity užívané bazénové chemie proveďte jeden osvěžující nátěr za 3-5 let užívání.
Ladislav Cibulka
Potažení stolové desky
Dobrý den, jakou by jste mi doporučil skelnou tkaninu atd. na obalení stolové desky,vybroušení do hladka a nastříkání barvou v lesku. Děkuji Jáchym Mimra
Potažení stolové desky
Hezký den! Vzhledem k minimálnímu namáhání, které se na stolní desce odehrává bych volil skelnou tkaninu 130 g. Podklad očistěte od případných separátorů. Tkaninu můžete vkládat jak do natuženého epoxidu, který naválečkujete na desku stolu, tak ji můžete položit nasucho a natuženou epoxidovou kompozici do ní zaválečkovat. Následný den ztuhlý laminát přebruste vibrační bruskou s jemným smirkovým papírem. Po broušení plochu setřete na vlhko. Následně můžete aplikovat nátěrový systém, litý systém, dekorativní melírování nebo mramorování, asambláž. Pro inspiraci můžete navštívit naše Googlovské webové stránky a komunity. Vstup je například zde na webu na listu Kontakt v dolní části s tlačítkem G+ nebo hned v titulním listu v Aktualitách.
Ladislav Cibulka
epoxidová stěrka do bazénu
Zdravím, chci se zeptat jestli existuje nějaký epoxid modré barvy jako stěrku do betonového bazénu a jaká je cena. Díky Lukáš J.
epoxidová stěrka do bazénu
Hezký den! Modrou stěrku Vám nabídnout nemohu. Epoxidové stěrky jsou koncipovány tak, aby se co nejvíce rozlévaly. Tedy ze svislých ploch by Vám hmota odtekla na dno bazénu. Běžně se betonové bazény opravují následně. Očištění od nenosných částí, epoxidová penetrace, tmelení nerovností a prasklin a dvojnásobný modrý nátěr. Pokud chcete investovat více, po vytmelení proveďte vylaminování a dvojnásobný nátěr. Jestliže chcete pouze povrchovou úpravu je nejvhodnějším materiálem Polycol 301-560 RAL 5012. Na našem webu se podívejte na nejbližšího prodejce a od něj si vyžádejte cenu. Od nás je prodej prováděn v MOC s dopravou.
Ladislav Cibulka
Použití Polycolu 112
Dobrý den. Mám na Vás prosím dotaz. Obrátil se na mě zákazník, že by potřeboval dodělat bazén. Je betonový 8x4m a z vnitřní strany oblepen polystyrenem. Je možno použít v tomto případě Polycol 112 a skelnou tkaninu? Na jaký velkoobchod bych se mohl obrátit pro případnou dodávku pryskyřice a obarvených písků? Děkuji a s pozdravem Luboš Votoček
Použití Polycolu 112
Hezký den! Podobný bazén jsem viděl realizovat v Libouchci, kdy majitel obložil na lepidlo původní betonový bazén extrudovaným polystyrenem a pak ho vylaminoval skelnou textilií sycenou Polycolem 112 s tvrdidlem Polycol 593. Trochu zádrhel bylo vlepení světla, aby voda kolem něj neprotékala do prostoru mezi beton a laminát. Pak by byla tepelná izolace utopena ve vodě. Laminát se dělal ve dvou vrstvách. Tmelení detailů po broušení bylo provedeno stejnou epoxidovou kompozicí, ale naplněnou bílými sazemi, kvůli tixotropii. Jako pohledový nátěr byl po přebroušení laminátu použit Polycol 301 RAL 5012 naválečkovaný ve dvou nátěrech. Na límec bazénu, případně okolí, můžete aplikovat polymerbetonový povlak jak z přírodního nebo obarveného písku, případně štěrkový oblázkový potah.

Na našich webových stránkách si na toto téma můžete přečíst návody, rady a zkušenosti konkrétních zákazníků. V rubrice NÁVODY jsou jak informace k laminacím, tak i k pískovým nebo štěrkovým potahům. V rubrice PRODEJCI vyhledejte ve své oblasti dodavatele, který vám bude vyhovovat.
Ladislav Cibulka
Polycol 112
Sdělte mi prosím cenu balení Polycol 112 a příslušných komponentů. Dále potřebuji vědět, zda je vhodný pro laminaci na betonový bazén. Děkuji Zdeněk Krejčík
Polycol 112
Hezký den! Dvousložková epoxidová kompozice Polycol 112 se běžně používá k nejrůznějším laminacím. Nejčastěji jsou to lodě a bazény.
Podívejte se na našich webových stránkách do oddílu PRODEJCI ve Vašem okolí, pak u nich udělejte poptávku. Naši obchodní partneři Vám vytvoří jak základní nabídku, tak mají slevový prostor (množstevní rabat atd.), který jsou schopni Vám nabídnout.
Ladislav Cibulka
Polycol 112
Vlastní technologie je následující.
První den. Bazén očistěte od nenosných částí, jako jsou mechy, lišejníky, řasy, nenosné nátěry, separátory atd. Jako penetraci použijte rozpouštědlový systém Polycol 225 s tvrdidlem Polycol 525. Do dobrých betonů se moc penetrace nenasákne. Odhad je asi 200 g na metr čtvereční.
Pokud není potřeba tmelení, druhý den naválečkujte pryskyřici Polycol 112 s tvrdidlem Polycol 521 cca 150 g na 1 metr čtvereční. Do toho „nátěru“ válečkem zamáčkněte skelnou tkaninu. Volil bych gramáž od 150 g po 300 g. Menší gramáže snadněji kopírují hrany. Nejmenší gramáž co je skladem je 80 g a největší máme 500 g. Samozřejmě je možné tkaniny kombinovat. Do spodní vrstvy dát větší gramáž. Tkaninu pokládejte stejným způsobem jako se tapetuje. V rohu není dobré mít začátek, v rohu je dobré mít ohyb. Překládání jednotlivých pruhů dělejte cca 5 cm. Nejprve laminujte stěny, pak dno. Tkanina ze stěn ať přesahuje na dně cca 10 cm do podlahy. Na horní části dělejte přesah do límce. Tkaninu neukončujte v hraně svislé a vodorovné plochy. Rozdělávejte si jen takové množství epoxidové kompozice, které zpracuje (v závislosti na teplotě) asi za 15 minut. Lze použít malý lakovací váleček se 4 mm chlupem pro epoxidové nátěrové hmoty. Pozor musíte si jich koupit více. Někteří z laminátníků, říkají, že lépe se jim provádí laminace tak, že v horní části svislé stěny bazénu naválečkují cca 50ti centimetrový pruh do nějž tkaninu zatlačí. Suchou visící tkaninu pak prosycují válečkováním epoxidovou kompozicí do nasycení.
Třetí den vemte lamelový smirkový kotouč na flexu a lehce bazén přebrušte od ztopořených vláken a případných drobných nerovností vzniklých většinou na překladech. Po vyluxování a setření na vlhko nechte bazén uschnout. Druhou laminaci proveďte tak, že pruhy tkaniny posunuńte o cca 50 %.
Čtvrtý den vemte brusné plátno na vibrační brusku a lehce bazén přebrušte. Po vyluxování a setření na vlhko nechte bazén uschnout. Po uschnutí opět rozmíchejte epoxid s tvrdidlem a dosyťte místa, kde není tkanina zcela nasycena epoxidovou kompozicí. V případě nutnosti tmelení použít stejnou epoxidovou kompozici thixotropizovanou bílými sazemi. Tento den je nutné udělat kompletní doladění tvarů. Tím je myšleno, aby všechny hrany mezi jednotlivými plochami byly hladké a oblé a nikde z plochy nevyčnívaly vlákna tkaniny. Spotřeba epoxidu roste s rostoucí gramáží tkaniny. Při členitějších plochách je výhodnější pracovat s rohoží místo tkaniny.
Pátý den proveďte první naválečkování tenkovrstvého epoxidového nátěru Polycol 301 RAL 5012 cca 150 g na metr čtvereční.
Šestý den vše zkontrolujte, případně proveďte ruční dobroušení detailů. Po setření brusného prachu proveďte válečkováním druhý nátěr.
Podle teploty provést napuštění za tři až pět dní od druhého nátěru, aby epoxidové kompozice stačily zesíťovat. Tímto postupem jste vytvořili laminátovou vanu uvnitř betonového skeletu, která umožňuje snadnou údržbu a má dlouhou životnost.
Ladislav Cibulka
Schodiště a podesty v bytovém domě
Dobrý den. V bytovém domě hodláme na stávající žulové schody a podestu nanést epoxidovou "tekutou dlažbu"(pouze na nášlapnou stranu schodů)za použití materiálů Polycol. Vrstvy ve složení: Polycol 225 = penetrační nátěr, 609 = tmel, 117 + křemičitý písek = vlastní "dlažba", 301 = nátěr na beton). Byla by, prosím tato skadba správná? Anebo by po tmelu stačil silnovrstvý nátěr na beton Polycol 321?
Prosím též o sdělení, KDY po aplikaci jsou jednotlivé vrstvy pochozí? Pokud lze odhadnout cenu, prosím i o toto. Plocha 30m2, schody sice neprošlapané, ale hrubá žula - špatně se udržuje. Prohlubně ve struktuře opracování kamene je místy 1-2mm.
Děkuji Ladislav H.

Schodiště a podesty v bytovém domě
Hezký den! Pokud nejde o vytvoření nového profilu schodů, stačí Vám jen provést nátěrový systém. Na suché nášlapnice schodiště, naválečkujte malým lakovacím 10ti centimetrovým válečkem bezrozpouštědlový nátěr Polycol 321. Pro Vaši aplikaci na žulovém podkladu není potřeba provádět penetraci. Tuto bezrozpouštědlovou kompozici můžete aplikovat, na rozdíl od rozpouštědlových systémů, v silné vrstvě dle Vaší potřeby. Cca 1,3 kg směsi vytvoří na jednom metru čtverečním vrstvu silnou 1 mm. U Vámi uváděného povrchu se běžná spotřeba se pohybuje pod 0,5 kg na metr čtvereční. Vrstvení můžete v budoucnu opakovat podle potřeby. Standardní balení je 5+1,5; 10+3; 20+6; 30+9 kg. Maloobchodní cena se pohybuje podle balení od 220 do 230 Kč za kilogram směsi v nejčastěji prodávané šedé RAL 7035. Cenu Vám podle poptávky konkretizuje nejbližší prodejce. Můžete si odjednat například s ohledem na barvu fasády, elegantní světký okr nebo jinou barevnou variantu nátěru. Oblíbené barvy naleznete na tomto webu v rubrice NÁVODY - VZORNÍKY. Metr čtvereční nášlapnice Vás pak vyjde na cca 110 Kč podle skutečné spotřeby. Nátěr je pochozí podle teploty druhý den. Pozor, alespoň 6 až 8 hodin po položení, v závislosti na teplotě, do něj nesmí napršet. Na venkovním schodišti neprovádějte aplikaci za větrného počasí. Přilepený list, papírek nebo tráva bude kazit vzhled díla s velmi dlouhou životností. Pokud nelze chodiště uzavřít, musíte provádět aplikaci ob schod. Tedy první den naválečkujete liché schody a druhý den sudé schody.
Ladislav Cibulka
Kovový schod
Dobrý den! Máme před firmou kovovou konstrukci s jedním schodem 30x120 cm. Schod tvoří vanička s vloženou čistící mříží. Celá konstrukce je žárově pozinkovaná. Bohužel mříž se jeví jako nevhodné řešení pro vstup žen v botách s podpatkem. Původně jsme chtěli mříž vyndat a vaničku vyplnit betonem, ale když jsme viděli váš vzorník plastbetonů, rozhodli jsme se pro melír jeden díl modrého a jeden díl šedého písku. Mohl by jste nám udělat rozpočet? Děkuji Pavlína S.
Kovový schod
Hezký den! Protože nevím jak hluboká je vanička bez mřížky, budete si muset rozpočet upravit na skutečnou hloubku vaničky. Z Vašeho zadání 0,3 x 1,2 = 0,36 metru čtverečního vyplývá následující spotřeba. Na nášlapnici tloušťky 1 cm budete potřebovat 2,88 kg modrého písku + 2,88 kg písku šedého = 5,76 kg melíru. Jako pojivo potřebujete 0,48 kg epoxidu Polycol 117 a k tomu 0,24 kg tvrdidla Polycol 593. Nejprve smícháte epoxid a tvrdidlo a pak přidáte písek. Zamísíte do smočení a takto připravenou polymerbetonovou směs umístíte do vaničky. Kompozici uhladíte ocelovým hladítkem smočeným v xylenu. Pochůzná bude druhý den. Schod zakryjte, aby do něj v průběhu vytvrzování nenapršela voda a neznehodnotila Vaší práci. V rubrice PRODEJCI vyhledejte nejbližšího prodejce a s ním si smluvte dodávku materiálu.
Ladislav Cibulka
Schody
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je možno použít Polycol spolu s křemičitým pískem, jako krytinu na venkovní betonové schody a jestli dokážete odhadnout cenu této směsi asi na 10m2? Dále bych se chtěl zeptat jestli jsou někde vyfotografovány ukázky těchto hmot a dále jestli by se dala tato směs objednat poštou. Děkuji Ing. Jaroslav Kala
Schody
Hezký den! Technologie povlaku schodů je trochu komplikovanější. Vždy nejprve proveďte očištění schodů od nenosných částí. Po té je dobře napenetrujte dvousložkovou epoxidovou penetrací Polycol 225. Návod je v Informačním listu. Po vytvrzení penetrace si připravte nejprve polymerbetonovou kompozici. Návod na přípravu polymerbetonu naleznete v Informačním listu Polycolu 117. Ihned po jeho zamíchání si připravte z té samé epoxidové kompozice přidáním bílých sazí tmel. Ten natáhněte špachtlí v tenké vrstvě na svislé plochy podstupnic, případně obvodových soklů. Do živého tmelu začněte natahovat polymerbetonový povlak. Tedy nejprve svislé plochy a pak plochy vodorovné. Tam, kde na svislé ploše není tmel polymerbeton nedrží. Na svislé ploše budete mít vrstvu cca 2 mm, což obnáší cca 3 kg směsi. Nášlapnice a odpočívadla se aplikují v tloušťce 3-5 mm což je cca 5-8 kg kompozice na jeden metr čtvereční. Pokud nemáte žádnou zkušenost s aplikací polymerbetonu na členité plochy, oslovte zkušenou aplikační firmu, nebo si to alespoň zkuste nanečisto, než se pustíte do nějaké rozsáhlejší rekonstrukce. Z polymerbetonového kompletu, který též prodáváme jste schopen potáhnout 2-3 metry čtvereční schodů. Pokud budete chtít vložit do hran kovové lišty, den před aplikací si je přilepte epoxidovou pryskyřicí nebo tmelem. Lišty Vám významně ulehčí práci neboť slouží jako vodítko pro rovinnost. Lišty používejte výhradně kovové. Na přední hraně schodu je předsaďte o 2 mm kvůli potahu podstupnice. Potah můžete provést jak z přírodních písků, tak z písků obarvených. Při použití obarvených písků využijte široké škály melírů. Jestliže budete muset práci přerušit, pak vždy v hraně, aby nebylo vidět napojování. Potřebný materiál nakoupíte u našich prodejců nebo ho zasíláme spedicí Toptrans. Cenu Vám sdělí prodejce podle vybrané barevné varianty. Cena materiálu na rekonstrukci schodů novým povlakem je zlomkem ceny vlastní práce. U oprav schodů jde vždy o velmi pracnou záležitost.
Ladislav Cibulka
Laminace bazénu
Dobrý den, rád bych Vás poprosil o sdělení technologie a ceny epoxidové pryskyřice POLYCOL 112 včetně tvrdidla. Epoxidovou pryskyřici budeme potřebovat na plochu cca 30 m2 (laminace stěn a dna betonového bazénu) - 3 vrstvy. Vzhledem k tomu, že stěny bazénu jsou natřeny barvou IZOBAN (hladký povrch, bez trhlin a odloupaných míst), tak bude pravděpodobně potřeba ještě penetrace - dle vašeho doporučení na tuto velikost plochy. Dle mojí informace bude spotřeba pryskyřice cca 100 kg na 3 vrstvy nátěru. Možná by v úvahu připadaly dvě balení 30 kg a čtyři balení 10 kg POLYCOL 112. Dále bude potřeba skelná tkanina - dle informace pracovníka, který se laminováním zabývá, je to tkanina typu C (jemná, podobná jako obvazovina). Množství bude opět na 30 m2 x 3 vrstvy - počítejme 100 m2 tkaniny (je v tom zahrnuta i rezerva na přesahy) - prosím rovněž o sdělení ceny. Prosím tedy o sdělení cenové nabídky na uvedený materiál (pryskyřice, penetrace, tkanina a případné pomůcky k laminaci - váleček apod.). Realizace laminování bude u Vodňan, uvítali bychom tedy Vámi navrhovanou možnost vyzvednout materiál např. ve stavebninách ve Vodňanech, ale není problém ho pak vyzvednout i přímo u vás. V případě potřeby můžeme na materiál poskytnout zálohu předem a osobně dohodnout objednávku u vás na provozovně. Děkuji předem za informace a za cenovou nabídku. Pavel Kříž
Laminace bazénu
Maloobchodní prodej "napřímo" pro Vás není příliš výhodný. Domluvte se, prosím, s nejbližším prodejcem nebo přímo se jmenovanými stavebninami, aby pro Vás zboží objednali. Zboží je zasíláno spedicí TOPTRANS obvykle přímo na adresu realizace. Válečky, špachtle, hladítka, nástroje na broušení a míchání ve své nabídce nemáme.
Ladislav Cibulka
Laminace bazénu
Hezký den! První den stávající nátěr očistěte od nenosných částí. Olupující se barva, mechy, lišejníky, řasy atd. Do nátěru Izoban se moc penetrace nenasákne. Odhad je asi 150 g na metr čtvereční. Pokud je celková plocha 30 metrů čtverečních, jedno balení rozpouštědlové penetrace 4+0,4 kg by mělo být dostatečné. Škoda, že neprovádíte penetraci přímo na betonový podklad. Druhý den naválečkujte pryskyřici Polycol 112 s tvrdidlem Polycol 521 v množství cca 150 - 200 g na 1 metr čtvereční. Váleček použijte malý 10 cm s krátkým chlupem 4 mm. Do živé kompozice zamáčkněte skelnou tkaninu. Volil bych gramáž od 150 g po 300 g. Nejmenší gramáž, co tu máme je asi 80 g a největší máme myslím 500 g. Je možné tkaniny kombinovat. Do spodní vrstvy dát větší gramáž. Tkaninu pokládat stejným způsobem jako se tapetuje. V rohu není dobré mít začátek, ale ohyb. Překládejte jednotlivé pruhy cca 5 cm. Nejprve udělejte stěny, pak dno. Tkanina ze stěn ať přesahuje na dně cca 10 cm. V horní části jí přehněte do límce bazénu. Pruh neukončujte v hraně svislé a vodorovné plochy. Rozdělávejte si jen takové množství epoxidové kompozice, kterou zpracujete (v závislosti na teplotě) do 15 minut. Pozor, válečků si kupte více, s ohledem na želatinaci uvnitř válečku. Třetí den vemte lamelový smirkový kotouč na flexu a lehce bazén přebrušte od ztopořených vláken a případných drobných nerovností vzniklých většinou na překladech. Po vyluxování a setření na vlhko nechte bazén uschnout a proveďte druhou laminaci tak, že pruhy tkaniny jsou posunuty o cca 50 %. Čtvrtý den lehce bazén přebrušte vibrační bruskou. Po broušení by měl být povrch při pohlazení rukou hladký. Po vyluxování a setření na vlhko nechte bazén uschnout. Po uschnutí opět rozmíchejte epoxid s tvrdidlem a dosyťte místa, kde není tkanina zcela nasycena epoxidovou kompozicí. V případě nutnosti tmelení použijte stejnou epoxidovou kompozici thixotropizovanou bílými sazemi. Tento den je nutné udělat kompletní doladění tvarů. Tím je myšleno, aby všechny hrany mezi jednotlivými plochami byly hladké a oblé a nikde z plochy nevyčnívaly vlákna tkaniny. Spotřeba epoxidu roste s rostoucí gramáží tkaniny. Při členitějších plochách je výhodnější pracovat s rohoží místo tkaniny. Na závěr přebrušte doopravená místa. Tkanina se obvykle kupuje podle gramáže. Pokud si jde někdo koupit tkaninu a je na ní napsáno třeba číslo 350, říká to, kolik gramů váží jeden metr čtvereční. Ceny tkanin se pohybují mezi 20-30 Kč za 1 metr čtvereční. Obvykle se při laminaci bazénů dělají dvě vrstvy. Na laminace padne asi kilo směsi na 1 metr čtvereční. Takže 1x 30+3 by mělo stačit. Možná si vemte navíc na tmelení nebo dosycení 1x 10+1 a k tmelení bílé saze. Spotřeby se pohybují podle síly tkaniny a vlastní aplikace. Tímto postupem jste vytvořil laminátovou vanu uvnitř betonového skeletu, která umožňuje snadnou údržbu a má dlouhou životnost. Pro zvýšení vzhledu lze pátý den provést první naválečkování tenkovrstvého epoxidového nátěru Polycol 301 RAL 5012 cca 150 g na metr čtvereční. Šestý den vše prohlédněte, případně proveďte ruční dobroušení detailů. Po setření brusného prachu proveďte druhý nátěr. Podle teploty proveďte napuštění za tři až pět dní od druhého nátěru, aby epoxidové kompozice stačily řádně zesíťovat.
Ladislav Cibulka
Balkón
Dobrý den, lze některý z vašich výrobků použít i na povrchovou finální vrstvu balkónu. Jde o otevřený balkón vystavený povětrnostním vlivům. Mám na mysli také vodotěstnost.
Balkón
Hezký den! Epoxidové kompozice se jako povrchový dekorativní povlak na balkóny běžně používají a to hned v několika variantách. Jednou z variant je tato. Z balkónu odstraníte všechny nenosné vrstvy. Pokud je to možné, do prostoru mezi svislou a vodorovnou plochu natlačte trvale pružný hydroizolační PU tmel. Na obvod, tedy mezi svislou a vodorovnou plochu připevníte speciální trvale elastický pás, který je na svislé ploše ukotven pod okapničkou. Na vodorovné ploše je překryt hydroizolační vrstvou. Tímto postupem jste provedl všechny hydroizolační kroky. Po vyzrání hydroizolačního povlaku, proveďtě vybudování přechodového můstku dvousložkovou epoxidovou penetrací. V dalším kroku rozmíchejte do natužené epoxidové kompozice přírodní nebo obarvené písky v poměru 1 : 7 až 1 : 8. Vzniklou polymerbetonovou kompozici roztáhněte ocelovým hladítkem rovnoměrně po celé ploše v tloušťce 3 až 5 mm. Získáte tak bezesparou, elegantní, pochozí a užitnou plochu s dlouhou životností.
Ladislav Cibulka
Balkón
Druhou možností je, po provedení hydroizolačních kroků a po vytvrzení hydroizolační stěrky provést epoxidovou penetraci. Po jejím vytvrzení provést naválečkování nátěru. Zde se nabízí jak nátěr rozpouštědlový, kdy je nutné udělat dva nátěry nebo nátěr bezrozpouštědlový, který stačí provést v jedné vrstvě. Nátěrem vznikne jednobarevný, hladký, velmi dobře udržovatelný povrch s dlouhou životností. Vemte prosím v úvahu postupné žloutnutí epoxidových kompozic a volte spíše teplé než studené barvy.
Ladislav Cibulka
Balkón
Třetí variantou, kterou nabízí epoxidové kompozice je významné zvýšení dekorativnosti dvousložkového epoxidového nátěru. Do ještě "živého" nátěru jsou nasypány akrylátové lupínky tzv. chipsy. Ty umožňují díky barevné škále opravdu široké pohledové varianty. Po ztuhnutí plochu mírně osmirkujte a po setření prachu přelakujete transparentním dvousložkovým epoxidovým lakem. První laková vrstva vytváří na chipsech pomerančovou strukturu. Druhá tento reliéf tlumí. Pamatujte, že rozpouštědlové systémy je nutné aplikovat v tenkých vrstvách mezi 0,1 až 0,2 kg na 1 metr čtvereční. I v tomto případě dojde během času k posunu ke žluté. Tento posun je viditelný hlavně u studených barev.
Ladislav Cibulka
Zalití kolejnic
Dobrý den, prosím o stanovení ceny polymerbetonu pro zalití kolenic na opěře mostu na akci Výroba bioetanolu v Litvínově. Nabídku, prosím zašlete obratem. Děkuji Olga PAVLÍČKOVÁ
Zalití kolejnic
Hezký den! Do jednoho litru se vejde cca 1,65 kg sklářského písku (záleží na použité frakci). Pro kašovitou konzistenci vhodnou pro zalévání prostoru do písku přidejte 5 až 6 x méně natužené epoxidové kompozice. To je 0,28 - 0,33 kg pojiva. Tedy poměr plnění je 1 ku 5 až 6 hmotnostními díly. Vyšším plněním se hmota stává méně zatékavá. Ve Vašem případě bych do dolní části volil kvůli zatečení menší plnící poměr a do horní části vyšší plnící poměr, který se lépe hladí kovovým hladítkem do požadovaného profilu. Tedy po té, co si vypočítáte objem zalévaného prostoru v litrech, výsledek vynásobte 1,65 a budete vědět kolik písku budete potřebovat. Písek pro objednávku zaokrouhlete nahoru tak, aby výsledek byl dělitelný 50. Písek je balen v pytlích po 50 kg. Množství plniva (písku) vydělte číslem 6. Vzniklé číslo je poměr plnění 1:6. Tak budete vědět jaké množství pojivové směsi potřebujete. Standardní balení pojiva je 5+2,5; 10+5; 20+10 a 30+15 kg.
Ladislav Cibulka
Školení
Chtěl bych si provést položení přírodního plastbetonu kolem bazénu. Provádíte nějaké školení pro veřejnost?
Školení
Školení pro firmy i soukromé osoby provádíme v průběhu celého roku. Domluvte si prosím telefonicky termín. K provedení polymerbetonového potahu, ať již z přírodních nebo obarvených písků, je potřeba určité manuální zručnosti. Detailní návod, rozpočet spotřeb materiálu a potřebné nářadí probereme při osobním setkání. Podívejte se prosím, na informační listy k Polycolu 225 (penetrace), Polycolu 117 (pojivo) a informační list Polymerbetonového kompletu, ty Vám jistě problematiku přiblíží. Při školení Vám pak zodpovíme veškeré dotazy k dané problematice.
Ladislav Cibulka
Potah schodů
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli je možno použít Polycol spolu s křemičitým pískem, jako krytinu na venkovní betonové schody a jestli dokážete odhadnout cenu této směsi asi na 10m2? Dále bych se chtěl zeptat jestli jsou někde vyfotografovány ukázky těchto hmot a dále jestli by se dala tato směs objednat poštou. Děkuji Ing. Jaroslav Kala
Potah schodů
Hezký den, venkovní povlaky schodů, teras, chodníků epoxidovou kompozicí plněnou jak přírodními písky, obarvenými písky nebo jinými minerálními plnivy jsou prováděny běžně. Při správné aplikaci mají tyto povrchy díky vysokým mechanickým parametrům velmi dlouhou životnost. Na některé fotografie aplikací se můžete podívat přímo na našem webu v rubrice Reference. Nenapsal jste jak velkou tloušťku potahu chcete aplikovat. Ta je samozřejmě závislá na nerovnostech podkladu. Pro základní výpočet platí, že cca 16,5 kg písku vytvoří na jednom metru čtverečním tloušťku potahu 1 cm. Od této hodnoty se můžete mírně odlišovat v závislosti na použité frakci a hustotě plniva.
Ladislav Cibulka
Potah schodů
Pro lehké zatížení (pochůznost, přenášení břemen, kolové vozíky...) se obvykle provádí potah v tloušťce 3-5 mm. Pro střední zatížení (auta, vysokozvižné vozíky...) se provádí potah v tloušťce cca 1 cm. Pro těžké namáhání (nákladní auto...) se provádí potah v tloušťce cca 2 cm. Jedná se o střední tloušťku vrstvy.

Materiál pro Vaši aplikaci Vám můžeme zaslat přepravní službou nebo ho můžete nakoupit u nejbližšího prodejce. Kontakty naleznete zde na webu v rubrice Prodejce.
Ladislav Cibulka