Úvod - Produkty - Plniva
 Přidat příspěvek/dotaz 
Nadpis: 
Text: 
code

Kamenný koberec v koupelně
Dobrý den! Máme kamenný koberec v koupelně a chtěli bychom ho odstranit. Je nějaká možnost, abychom neponičili okolní obklad na zdi? Děkuji Hejná
Kamenný koberec v koupelně
Hezký den! Kamenný koberec lze v ploše odstranit mechanicky. Pokud po obvodu koupelny použijete při odstraňování i horkovzdušnou pistoli, hmota změkne a dokážete ji odstranit malířskou špachtlí. Zbytky epoxidu na obkladu můžete odstranit například odstraňovačem starých nátěrů Natrima nebo P07.
Ladislav Cibulka
mech
Dobrý den! Mám pár let starý kamenný koberec. Začal se nám v něm, v hojné míře, objevovat mech. Jak se ho zbavit? Zkoušela jsem ho odstranit tlakovou myčkou, ale po nějaké době mech znovu roste.
mech
Hezký den! Příroda nemá s epoxidy problém inzerovaný na "tekuté hmotě" symbolem mrtvé ryby a uschlého stromu. Jakmile dojde k zesítění, a vzniku obrovské makromolekuly, již proti epoxidům příroda nemá námitky. Proto na epoxidových povlacích bez problémů rostou nejen mechy a lišejníky, ale i všechny ostatní rostliny. Jestliže je chcete zahubit, lze použít starý návod pro odstranění mechů a lišejníků ze střešních krytin pomocí roztoku modré skalice ve vodě. Nasypte dvě polévkové lžíce modré skalice do konve s vodou a mech zalijte. Během týdne uvidíte účinek biocidních iontů mědi.
Ladislav Cibulka
Zatékání do garáže
Dobrý den. Mám problém se zatékáním do garáže skrz kamenný koberec položený na terase, kdy bohužel firma před položením dostatečně neopravila hydroizolaci pod kobercem. Jaká je prosím nejlepší možnost opravy. Mohu použít Polycol 117-593 nebo celkově zalít povrch epoxidovou pryskyřicí? Nebo mám nanést tekutou lepenku a přes ní provést pokládku nového kamenného koberce. Jedná se o plochu 20m2. Děkuji za informaci. Zahradník
Zatékání do garáže
Hezký den! Na začátku, bych šel tou nejlevnější cestou. Nejmenší balení Polycolu 117 s tvrdidlem Polycol 593 je 1+0,5 kg. Po natužení jedné poloviny soupravy bych směs nalil do prostoru, kde se domnívám, že dochází k pronikání vody do konstrukce. Po hodině bych natužil druhou polovinou soupravy a provedl druhé lití. Zalití proveďte v době, kdy je kamenný koberec suchý i ve hmotě. Pokud bude v dolní části koberce voda, natužená pryskyřice nemá šanci protéci do trhlinek a zcelit je. Teprve když toto zalití nebude úspěšné, kamenný koberec bych otevřel, opravil hydroizolaci a doplnil kamenný koberec.
Ladislav Cibulka
Oprava / doplění kamenného koberce
Dobrý den, máme již položený kamenný koberec a v některých místech se z nadměrného množství pryskyřice vytvořily louže, z důvodu nerovnosti povrchu, lze tyto louže odstranit, nebo musíme ty místa vysekat a znovu položit, děkuji za odpověď, Lid.
Oprava / doplění kamenného koberce
Hezký den! Kaluže pryskyřice v kamenném koberci jsou neodstranitelné. Tedy mimo mechanické odstranění vyřezáním a vysekáním. Pokud již budete do kamenného koberce tímto způsobem zasahovat, zvažte zda místo "záplaty" nevytvořit nějaký zajímavý dekorativní prvek tím, že výřez provedete do nějakého tvaru (kruh, silueta ryby …) a novou výplň neuděláte z malinko jinak barevného štěrku nebo štěrku jiné frakce. Tím pak vznikne místo defektu kaluže nový dekorativní prvek, který ozvláštní váš kamenný koberec.
Ladislav Cibulka
Oprava hydroizolace pod kamenným kobercem
Dobrý den, na balkoně 2x8 m mám kamenný koberec. Pod koberec byla udělána hydroizolace na vyspádovaném betonu, kde je na hraně okapní lišta. Bohužel asi někde mezi přechodem 2 lišt (napojované z důvodu délky 8 m) a hydroizolací na 3 místech dochází k zatékání (prokapání) hydroizolace - průkap pod okap. lištou. Před vlastním strhnutím kamínků a opravou hydroizolace, existuje nějaké jiné řešení, které nemusí být 100% systémové? Zalít tyto kritická místa řídkým epoxidem? Případně uzavřít póry, povrch?
Oprava hydroizolace pod kamenným kobercem
Hezký den! Existuje ještě možnost, že se vám povede místo kudy protéká voda zacelit zalitím epoxidovou kompozicí Polycol 117-593. Objednejte si to nejmenší balení 1+0,5 kg. Možná ji i rozdělte na dvě části. Proveďte natužení 0,5+0,25 kg. Směs dobře zamíchejte a nalijte ji do prostoru, kde předpokládáte protékání. Pozor, natužená hmota je tekutá asi jako slunečnicový olej. Tedy lil bych kousek výše ve spádování. Hmota proteče kamenným kobercem k podkladu. Cca po hodině bych to provedl s druhou polovinou hmoty. Pokud prvním nalitím dojde jen k částečnému uzavření, druhé lití by mohlo vstup uzavřít zcela. Uzavírání povrchu epoxidovým gelem je finančně náročnější aplikace.
Ladislav Cibulka
Oprava / doplění kamenného koberce
Dobrý den, máme kamenný koberec okolo venkovního bazénu, ale kamínky se nám vydrolují. Je možné přes kamínky nanést pryskyřici? Nebo existuje něco jiného, čím se dá kamenný koberec opravit?
Oprava / doplění kamenného koberce
Hezký den! Pokud je rozpad ještě v začátku, dá se kamenný koberec vcelku snadno zachránit a výrazně prodloužit jeho životnost. Pro nové přilepení prvního zrna ke druhému naneste válečkem s krátkým chlupem 4-6 mm transparentní epoxidovou kompozici Polycol 117-593 v množství 0,3-0,4 kg/m2. Při požadavku na zpevnění do větší hloubky kamenného koberce naválečkujte 0,5-0,6 kg natužené směsi na jeden metr čtvereční. Poškozený kamenný koberec se opravuje obtížně s ohledem na to, že do prostoru po chybějícím zrnu nemáte zrno stejného rozměru a tvaru. Tím nechci říci, že jde o neopravitelný defekt, ale chce to pečlivost a čas, aby oprava byla "neviditelná".
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na balkon - fatrafol
Dobrý den, již jste na podobný dotaz odpovídali, ale chtěl bych se pro jistotu zeptat, zda na balkon izolovaný folií fatrafol položenou na geotextilii doporučujete před položením kamenného koberce laminaci. Rovněž prosím o info, zda je v Jižních Čechách nějaký dodavatel - řemeslník, který s tím má zkušenost nebo je to možné zvládnout svépomocí. Děkuji. Koptis
Kamenný koberec na balkon - fatrafol
Hezký den! Na vámi uvedené hydroizolační folii epoxid nedrží. Nemůže se do ní zakotvit. Z toho důvodu je prvním krokem provedení laminace. Na laminát z Polycolu 264-568 a vhodné skelné tkaniny pak položte kamenný koberec z Polycolu 123-593. Pryskyřice, která steče ze spodních kamínků přilepí kamenný koberec k laminátu a vznikne jeden monolit nezávislý na podkladu.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na balkon - fatrafol
Naše epoxidové kompozice aplikačním firmám obvykle nakrátko nedodáváme, dodáváme obchodním firmám nebo obchodním sítím. Tyto pak zboží mezi aplikační firmy distribuují. Tím chci říci, že se spíše obraťte na místní distributory a ti vám dají nejlepší reference ke svým odběratelům, tedy lokálním aplikátorům. Aplikace laminátu a kamenného koberce nejsou nijak komplikované a jistě si je dokážete provést i svépomocí.
Ladislav Cibulka
Pokládka nové vrstvy na původní
Dobrý den, je možné položit novou vrstvu na původní hrubší zrno. Jak se postupuje a nebo je nutno původní vrstvo odstranit. Jedná se o opravu a rozšíření plochy. Chtěl bych celou plochu sjednotit jemnějším zrnem. Děkuji Zbyněk Vorel
Pokládka nové vrstvy na původní
Hezký den! Pokládka nového štěrkového potahu na starý potah je možná. Jediné, co vás limituje je mechanická pevnost původní vrstvy. Rozhodně neaplikujte pojízdnou verzi kamenného koberce na pochůznou variantu. Kdybych nechtěl původní koberec sundávat, alespoň bych ho zpevnil převálečkováním epoxidovou kompozicí Polycol 117-593.
Ladislav Cibulka
Pokládka polykolových podlah
Dobrý den! Chtěl jsem se zeptat, které firmy které provádí pokládku epoxidových podlah v Liberci.
Pokládka polykolových podlah
Hezký den! Zkuste oslovit například aplikační firmu Bondrax nebo obchodní firmu Avex, ta vám nejen potřebné materiály dodá, ale jistě i zprostředkuje kontakt na podlaháře, které potřebujete.
Ladislav Cibulka
Schodek pod francouzským oknem
Dobrý den, chci se zeptat, zda budou kamínky držet na schodku potaženém perlinkou a lepidlem nebo je lepší aplikace na beton? Děkuji
Schodek pod francouzským oknem
Hezký den! Lepidlo s perlinkou má nižší mechanické parametry než beton napuštěný epoxidovou penetrací. Doporučuji schod napustit penetrací Polycol 225 a pak provést potah kamenným kobercem. Jako pojivo doporučuji epoxidovou kompozici Polycol 123. Celý tento systém bude mít vyšší užitné parametry a delší životnost.
Ladislav Cibulka
Bazén
Dobrý den, mám plastový bazén který má podkladní beton bez dilatace, musím okolo bazénu dát nějakou dilataci?
Bazén
Hezký den! Epoxidové kompozice mají velice podobné roztažnosti jako betonový podklad, proto je vhodné dilatace v betonu ctít a přenášet je do epoxidových potahů. Pokud je konstrukce monolit bez dilatací, budete dělat potah kolem bazénu bez dilatace. Jestliže monolit praskne, praskne s ním i epoxid kolem bazénu. Odhadnout dopředu místo budoucí divoké dilatace je obtížné.
Ladislav Cibulka
Nepoužití tvrdidla
Dobrý den, při pokládce kamenného koberce došlo při namíchání jedné dávky ke smíchání dvou dávek pryskyřice (namísto jedné dávky pryskyřice a jedné dávky tvrdidla). Jaké mohou být následky způsobené nedodržením technologického postupu, případně lze toto místo ještě nějak dodatečně ošetřit? Děkuji za odpověď.
Nepoužití tvrdidla
Hezký den! Vytvrzování epoxidových kompozic připomíná zip, kde jedna strana je epoxid a druhá strana je tvrdidlo. Jezdec je míchání. Tedy směs vytvořená jen epoxidem nikdy nevytvrdne. Chybí druhá polovina zipu. Místo z plochy vyjměte a podklad co nejlépe očistěte, aby zde nezbyl separační film z nenatuženého epoxidu, který stekl k podkladu ze štěrku. Pokud se pokusíte do již smočeného štěrku přidat tvrdidlo a zamíchat, s vysokou pravděpodobností nevznikne správně natužená hmota a tím pádem i výsledná životnost kamenného koberce bude mimo standard. Lépe je vzít novou pryskyřici, tvrdilo, štěrk a vytvořit novou směs a tu položit.
Nepoužití tvrdidla
Jestliže máte dvě nepoužitá tvrdidla, objednejte si již jen složku A, tedy epoxidovou část dvousložkového systému.
Ladislav Cibulka
kamenný koberec na terasu podložený geotextilií?
Dobrý den, máme přichystaný podklad - izolovaná terasa, po odloupnutí staré dlažby očištěna, 2x nátěr "lepenkou v kýblu". Bylo nám doporučeno kamenný koberec neklást přímo na povrch, ale na geotextilii - nezdá se mi to....můžete poradit?
kamenný koberec na terasu podložený geotextilií?
Hezký den! Zřejmě došlo k chybě v komunikaci. Někdy se na terasu, z důvodu její pohyblivosti nebo z důvodu vybudování hydroizolační vany pod kamenný koberec instaluje skelná tkanina nebo skelná rohož. Provede se tzv. laminace podkladu. Následně se na laminát natáhne užitný povrch. Ať již kamenný koberec nebo jiný štěrkopískový potah. Geotextilie se používá do podkladu v jiných aplikacích. Pokud budete chtít vytvořit chodník vaší zahradou bez betonového podkladu, provede se strhnutí drnu, podsyp šotolinou, zhutnění, položení geotextilie a následně pokládka kamenného koberce.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec svépomocí
Dobry den, chtěli bychom pred vchodové dvere udělat kamenný koberec. Byl by nanasen v tloušťce 8mm. Plocha 6m2. Co budu potřebovat pro realizaci (podklad je beton čistý) a kolik materialu je třeba? Děkuji za odpověď
Kamenný koberec svépomocí
Hezký den! Na kamenný koberec tloušťky 8 mm budete na 6 metrů čtverečních potřebovat 72 kg štěrku frakce 2-4 mm. Pytle jsou baleny po 20 kg. Tedy budete potřebovat 4 pytle štěrku. Na pojení štěrku budete potřebovat 4 kg pojiva, tj. směsi epoxidu a tvrdidla. Nejbližší balení je 2,5+1 kg 1x a 1+0,4 kg 1x. Pojivem je Polycol 123 s tvrdidlem Polycol 593. Doporučuji podkladní beton napenetrovat epoxidovou penetrací Polycol 225 s tvrdidlem Polycol 525. Budete potřebovat 1x soupravu 2+0,2 kg.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na příjezdovou komunikaci a nádvoří.
Dobrý den, chtěl bych poprosit o radu, jaký materiál a v jaké síle použít na příjezdovou komunikaci a dvůr, komunikace cca 75m2 a nádvoří 100m2. Zatižitelnost denně 1Ox dodávkové vozidlo, 2x ročně Avie s 5t uhlí. Stávající podklad je podomácku vyrobená zámková dlažba stará 19let. Místy se začala drolit. Jak je to s mechanickou pevnosti povrchu při odstaňování sněhu pomocí hrabla nebo frézy. Děkuji za odpověď
Kozel Jaroslav
Kamenný koberec na příjezdovou komunikaci a nádvoří.
Hezký den! Při tak intenzivně namáhaném podkladu se aplikuje kamenný koberec ze zrna 2-4 mm. Jen křemen, nikdy mramor. Po aplikaci je nutné kamenný koberec doplnit pryskyřicí na výsledné plnění 1:15. Aplikace se provádí v plnění 1:20. Aplikační tloušťka na nosném podkladu je 2 cm. Na jeden metr čtvereční budete potřebovat 30 kg odprášeného a suchého křemenného štěrku frakce 2-4 mm. Na pojení 30 kg štěrku budete potřebovat 1,43 kg Polycolu 123 a 0,57 kg Polycolu 593.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na příjezdovou komunikaci a nádvoří.
Jiným řešením je polymerbetonový potah v tloušťce 1 cm. Pro pochůznost stačí 5 mm. Polymerbeton lze provést jak ve variantě s přírodním pískem tak s písky obarvenými. Na jeden metr čtvereční potřebujete 16 kg přírodního nebo obarveného písku frakce 0,1-2 mm. Na pojení písku budete potřebovat 1,34 kg Polycolu 117 a 0,66 kg Polycolu 593.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec do garáže
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možno aplikovat kamenný koberec položením na stávající beton (popraskaný a místy vydrolený) v garáži. Stávající betonová vrstva není izolovaná, ale nevykazuje absolutně žádné známky vlhkosti. Bohužel není možné moc podlahu výškově zvedat - jakou minimální tloušťku povrchu je nutné zvolit při minimální frakci zrna 2-4 mm, aby byla plocha stabilní a nedošlo k poškození vlivem častého pohybu osobních automobilů a častého provádění různých prací např. práce se dřevem - piliny, hobliny atp? Jak dobře je možné potom plochu udržovat zametat, stírat apod? Za předpokladu, že bude na konečný nátěr použit epoxid a plocha bude hladká by šla asi dobře udržovat, ovšem v tom případě ale neztratí propouštěcí schopnost, t.zn. v případě že by se např. objevila spodní vlhkost mohl by se materiál zvedat? Děkuji.
Kamenný koberec do garáže
Hezký den! Kamenný koberec pro podlahu, kde nemáte dost výškového prostoru bych nedoporučoval. Výška je určena trojnásobkem velikosti zrna. Tedy například u zrnitosti 2-4 mm je střed 3 mm, krát 3 je 9 mm nejmenší aplikační tloušťka. Systém je naprosto otevřený, tedy potencionální vlhkost mu nevadí. Jiná věc je, pokud kamenný koberec uzavřete uzavíracím gelem nebo prolijete pryskyřicí. Pak je systém paronepropustný a při možném budoucím navýšení vody v podkladu by mohlo k odtržení potahu od podkladu.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec do garáže
Obvyklá aplikace je odstranění nenosných částí podlahy, dobrá penetrace například Polycol 225, vytmelení nerovností například Polycol 609 a dvojnásobný epoxidový nátěr například Polycolem 301. Získáte tak podlahu, která vám umožní velice snadnou údržbu a vysokou hygienu provozu. Dekorativnost zajišťuje široká škála barevných odstínů. Vzhledem k aplikovanému filmu se jedná o paropropustný nátěr, který nebude mít problém s možným navýšením vlhkosti v budoucnu.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec do garáže
V případě, že nebudete mít obavy z možné vlhkosti v podkladu můžete použít řešení a paronepropustným silnovrstvým nátěrem Polycol 321. Díky větší aplikační vrstvě získáte delší životnost jakož i možnost dorovnání reliéfu podlahy. Vysoká hygiena, snadná údržba jakož i barevná škála je samozřejmostí.
Ladislav Cibulka
Kalkulace
Dobrý den, chci se zeptat na cenu a spotřebu. Potřebuji udělat 20 m2 kamenného koberce šedého frakce 4-8 mm. Za kolik u vás zhruba koupím materiál? Alespoň orientačně. Děkuji Jan Macháček
Kalkulace
Hezký den! Frakce 4-8 mm štěrku se aplikuje ve vrstvě nejméně 1,8 cm (vrstva = 3 zrna). Na tuto vrstvu budete potřebovat 27 kg štěrku na metr čtvereční. Při ploše 20 metrů čtverečních pak bude celková spotřeba štěrku 540 kg. To odpovídá 27 pytlů á 20 kg. Jeden pytel stojí v MOC bez DPH a slev 190 Kč. Na pojení štěrku budete potřebovat 27 kg pojivové směsi Polycol 123+593. Nejbližší balení je 20+8 kg v MOC bez DPH a slev 6 949 Kč.
Ladislav Cibulka
Spotřeby
Jaké budu mít spotřeby materiálů na 16 metrů čtverečních přírodního polymerbetonu. Děkuji za odpověď Jan Homolka
Spotřeby
Hezký den! Na 16 metrů čtverečních v 1 cm tloušťky budete potřebovat 250 kg písku. Optimální je směs Pr 31 a Pr 1-2. 1:1. Budete tedy potřebovat
5x 25 kg Pr 31
5x 25 kg Pr 1-2
Jako pojivo budete potřebovat soupravu 20+10 kg Polycol 117.
Z výše uvedeného materiálu vznikne polymerbetonový potah s životností přes dvacet let. Jeho mechaniku a dekorativnost lze navýšit nátěrem Polycol 301 nebo Polycol 321. To kdyby investor chtěl barevnost a snadnější čistitelnost povrchu.

Na 16 metrů je potřeba
1x 5+1 kg Polycol 301 nebo
1x 5+1,5 kg Polycol 321

Nezapomeňte na penetraci. Budete potřebovat Polycol 225 soupravu 8+0,8 kg
Ladislav Cibulka
prosím o cenu
Dobrý den, chtěla bych se zeptat kolik by nás stálo 25 metrů čtverečních polymercoloru šedého. Moc děkuji.
prosím o cenu
Hezký den! Prosím, šedým polymercolorem myslíte šedý polymerbeton nebo šedý kamenný koberec? Pokud chcete polymerbeton, pak mi prosím ještě sdělte jeho požadovanou tloušťku. Pro kamenný koberec bych potřeboval krom požadované tloušťky ještě informaci o frakci plniva, které chcete použít (např. 2-4 mm; 4-8 mm, atp.)
Ladislav Cibulka
kamenny koberec po x letech
Dobrý den, mám na terase kamenný koberec. Ten se mi po čase začal drolit a tak jsem ho nechala znova natřít pryskyřičným pojivem/lepidlem. Bohužel se mi zase po čase začíná drolit. Kamenný koberec byl položen na betonový základ, není ani tak fyzicky namáhán, opotřebovává se jen běžnou chůzi a vlivem počasí. Jak lépe chránit povrch tak, aby se kamínky nevylupovaly? Existuje nějaký tmel, vrchní krycí vrstva která by zakonzervovala povrch tak, aby se kamínky nedrolily? Jedná se o exteriér. Děkuji
kamenny koberec po x letech
Hezký den! Ošetření povrchu má tři varianty. V první se pouze obnovuje vzhled kamenného koberce. Při této aplikaci se nanáší rozpouštědlový epoxidový lak Polycol 323-560 ve spotřebě 0,2 kg/m2. Při aplikaci nedochází k významnému posílení mechanických parametrů povrchu. Laková vrstva "oživuje" vzhled. V druhé variantě je aplikován bezrozpouštědlový systém Polycol 117-593. Spotřeba pak určuje do jaké hloubky je kamenný koberec zpevněn. Obvyklé spotřeby se pohybují mezi 0,3-0,5 kg na metr čtvereční. Vyšší mechaniku přináší nanesení hmoty ve dvou vrstvách např. 0,2 + 0,2 kg/m2 než jedna vrstva 0,4 kg/m2. Třetí variantou je pak uzavření povrchu transparentním epoxidovým gelem Stone gel. Tady jsou spotřeby hmoty na 1 kg/m2 podle velikosti zrna kamenného koberce. Aplikací vzniká uzavřený neporézní povrch s nejvyššími mechanickými parametry, ale voda již neodtéká vrstvou kamenného koberce, ale po povrchu kamenného koberce. Žádnou z výše popsaných aplikací neprovádějte za parného dne. S rostoucí teplotou roste i tekutost epoxidových kompozic a tedy i zatékání do koberce. Vy ale potřebujete hlavně zpevnit užitnou povrchovou vrstvu.
Ladislav Cibulka
pokládka
Dobrý den. Chci se zeptat za jak dlouho může na čerstvě položený povrch pršet. Díky Jirků
pokládka
Hezký den! Doba, za kterou může do kompozice napršet je závislá na stupni zesítění epoxidové kompozice a ten je závislý na teplotě podkladu, materiálu a vzduchu. Například při teplotách kolem letních 25 - 30 °C může na epoxidovou kompozici napršet bez poškození cca po pěti hodinách, ale při teplotách 10 - 15 °C cca po dvanácti hodinách. Lze říci, že čím je větší teplota tím rychleji dojde k zesítění epoxidové kompozice a vybudování odolnosti proti vodě. Jestliže se při pokládce nečekaně zhorší počasí, mějte připravenu malířskou mikrotenovou zakrývací folii. Ta se ani k čerstvému kamennému koberci nepřilepí a obvykle bývá dostatečnou ochrannou před deštěm.
Ladislav Cibulka
Koberec na balkn
Dobrý den, mám balkon zhruba osm metrů čtverečních. Mám ho zaizolovaný a poslední vrstva je z lepidla. Mohu na to dát kamenitý koberec? Ale nechci, aby propouštěl vodu dál. Balkon je otevřený, není nad tím žádná střecha. Děkuji mockrát Tomáš
Koberec na balkn
Hezký den! Kamenný koberec neřeší hydroizolaci balkonu, tu musíte mít provedenou z hydroizolačních materiálů jako jsou například různé cementoakrylátové hydroizolační stěrky, bitumenové pásy nebo jiná vhodná řešení. Kamenný koberec vám bude tuto hydroizolaci chránit před mechanickým poškozením a namáháním počasím. Jestliže již máte hydroizolaci vyřešenou a vrchní vrstvou je "lepidlo," je potřeba zkontrolovat, zda se jedná o standardní lepidlo nebo o trvale flexibilní lepidlo určené pro exteriér. V prvním případě doporučuji lepidlo odstranit neboť se v budoucnu stane zdrojem defektů jakými je například oddělení kamenného koberce od podkladu. Ve druhém případě bude vhodné lepidlo otevřít broušením a po vyluxování nanést adhezní můstek Polycol 264-568. Na takto připravený podklad aplikujte kamenný koberec ve vhodné tloušťce s pojivem Polycol 123-593. Takto provedený povlak je vodopropustný a voda odtéká po podkladu směrem k okapničce. Jestliže nemáte vyřešenu hydroizolaci, nabízí se ještě možnost do adhezního můstku provést laminaci. A kamenný koberec aplikovat až na laminaci. Pokud nechcete otevřený a vodopropustný potah, je možné kamenný koberec uzavřít epoxidovým gelem. Uzavření kamenného koberce epoxidovým gelem nenahrazuje hydroizolaci.
Ladislav Cibulka
kamenný koberec na balkon
Dobrý den, jen bych chtěl doplnit, že se jedná o hydroizolační folii Alkorplan (nevím přesný typ) a pod ní je položena geotextilie (nevím přesně jaká). Folie je přivařena k okapnicím a stěnovým lištán z poplastovaného plechu.
kamenný koberec na balkon
Hezký den! Kamenný koberec, který na této folii vytvoříte musí být s ohledem na podklad samonosný a tzv. plovoucí. Na folii položte skelnou tkaninu cca 120 g s 5 cm překládáním jednotlivých pruhů a tu prosyťte adhezním můstkem Polycol 264 cca 150 g/m2. Na tuto podkladní kostru naneste kamenný koberec v tloušťce 2 cm. Po ztuhnutí vznikne "plovoucí" samonosný monolit, který můžete užívat stejně jako jiné kamenné koberce na betonovém podkladu. Pryskyřice, která steče z kamenného koberce k podkladu ho přikotví k laminátu. Tímto způsobem získáte tzv. termopancíř pro stávající hydroizolační folii, která již nebude tak intenzivně namáhána teplotními rozdíly a současně vybudujete její mechanickou ochranu před poškozením při užívání terasy nebo balkonu.
Ladislav Cibulka
kamenný koberec na balkon
Dobrý den, chtěl bych aplikovat kamenný koberec na balkon. Rád bych se zeptal, jestli je možné kamenný koberec nanést na hydroizolační folii, kterou je balkon odizolován. Všude čtu o aplikaci koberce na beton nebo přímo na dlažbu atd. tak si nejsem jistý zda koberec k folii přilne a nebude se odfukovat. Děkuji Pavel
kamenný koberec na balkon
Hezký den! Z vašeho textu nevím, zda mluvíte o hydroizolaci na bázi bitumenových pásů nebo na bázi cementoakrylátové stěrky. V prvním případě nepenetrujeme a ve druhém penetrujeme (0,1 kg/m2) z důvodu uzavření povrchu pro potenciální dešťový výluh ze stěrky. Betony a jim podobné podklady mají výhodu vyšší nosnosti a tím umožňují tenčí vrstvu aplikovaného kamenného koberce. Na pochůzností namáhaný kamenný koberec aplikovaný přímo na hydroizolaci bych doporučil 2 cm silný povlak. Pokud mi prozradíte více k podkladu, můžeme prodiskutovat ještě variantu se skelnou tkaninou pod kobercem.
polymerbeton
Dobrý den, chtěl bych na terasu položit polymerbeton. Terasa ma rozměr 17 m na 7 m, mužete mi poradit kolik toho budu potrebovat a kolik to bude stát. Chtěli bychom ty menší kamínky a centimetrovou vrstvu. Co vsechno budu potřebovat? Děkuji Krogner.
polymerbeton
Hezký den! Pro štěrkopískový potah vaší terasy v tloušťce 1 cm a menším zrnu (2-4 mm) budete potřebovat 90 pytlů štěrku á 20 kg tj. 1800 kg á 9,5 Kč/kg umytého a usušeného štěrku. Na pojení budete potřebovat 2x spr. 30+12 kg á 10 304 Kč a 1x 5+2 kg á 1 808 Kč epoxidového pojiva Polycol 123. Informační list naleznete v rubrice Pojiva. Podkladní beton napenetrujte epoxidovou penetrací Polycol 225 2x spr. 25-2,5 kg á 3 618 Kč. Informační list naleznete v rubrice Penetrace. Ceny jsou maloobchodní bez DPH a slev. Nezapomeňte na dilatace.
Ladislav Cibulka
Bílý kammený koberec
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat pokud aplikuji bílý (Bianco Carrara) koberec k bazénu, zůstane barva stále stejná nebo zežloutne? Děkuji
Bílý kammený koberec
Hezký den! Žloutnutí je přirozenou vlastností epoxidů. Pokud chcete zachovat sněhobílou barvu tohoto mramoru, budete muset jako pojivo pro koberec použít jiné než epoxidové pojivo. Všechny epoxidové kompozice žloutnou. Některé rychleji, některé pomaleji.
Ladislav Cibulka
Balkon
Dobrý den. Chtěl bych polozit na balkon kamený koberec. Jako podklad chci nechat mrazuvzdornou dlažbu, která je zatím v pořádku. Lze koberec aplikovat přímo na dlažbu? Jakou frakci kameniva byste mi doporučil? Děkuji Sedlák
Balkon
Hezký den! Dlažbu zbavte všech nenosných a separačních vrstev, aby došlo k dobrému přilnutí kamenného koberce k podkladu. Osobně bych volil spíše jemnější přírodní dekor z křemene frakce 2-4 mm. Tloušťka vrstvy 1 cm. Na 1 metr čtvereční je pak potřeba cca 15 kg štěrku a cca 0,75 kg směsi epoxidu s tvrdidlem. Ale opravdu to záleží na tom, co se komu líbí. Pokud zvolíte frakci 4-8 mm, budete muset aplikovat vrstvu nejméně 1,5 cm silnou. Spíše by to měla být vrstva 1,8 cm. Na jeden metr čtvereční pak budete potřebovat cca 25-27 kg štěrku a 1,25-1,35 kg směsi epoxidu s tvrdidlem. Pokud, ale zůstanu u frakce 2-4 (2-5) mm, mohu snadno vyrobit plochu se zvýšeným dekorem přidáním například skleněných korálků různých barev.
Ladislav Cibulka
pergola
Dobrý den, mám v plánu pergolu cca 18 m2, podlahu bude tvořit betonová deska a na ní chci položit kamenný koberec, líbil by se mi asi přírodní písek v té nejhrubší zrnitosti. Mohli by jste mi napsat kolik a čeho musím koupit a co by to asi stálo? Děkuji. Radim M.
pergola
Hezký den! Při použití štěrku 4-8 mm budete muset aplikovat cca 1,5 cm tlustou vrstvu. Obvyklá spotřeba je 20 kg štěrku na jeden metr čtvereční. Jako pojivo pro pochůzné namáhání pak potřebujete 1 kg směsi Polycol 123-593 na metr čtvereční. Štěrk odprášený, sušený a balený prodáváme v MOC bez DPH za 9,50 Kč/kg. Pokud ve svém okolí máte štěrk levněji, kupte ho, náklady na dopravu nejsou zanedbatelné. Jen se prosím ujistěte, aby neobsahoval prachové podíly a byl suchý. Dodržení této rady vám prodlouží životnost kamenného koberce. Jako pojivo dodáváme Polycol 123-593 v MOC bez DPH á 250 Kč/kg v balení 10+4 kg a 257 Kč/kg v balení 5+2 kg. Informační listy jsou volně ke stažení.
Ladislav Cibulka
Dilatace kamenného koberce
Chci položit kamenný koberec na betonový chodník o šířce cca 0,80 m a který je ve čtvercích dilatován. Lze položit kamenný koberec jako jednolitý povrch? Děkuji. David S
Dilatace kamenného koberce
Hezký den! Pokud je terén pod vaším chodníkem "živý", tedy například s měnícím se obsahem vody se vzdouvá a při suchu se propadá. Při změnách teploty se zvětšují nebo zmenšují dilatační mezery, pak bych stávající dilatace dodržel. Dnes se dají koupit hliníkové nebo ocelové profily, které na dilataci přilepíte a pak vám budou sloužit nejen jako vodítko pro rovinnost, ale zabrání "divokým" prasklinám. Navíc vkusně rozčlení velkou plochu.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na hydroizolaci
Dobrý den, obracím se na vás touto cestou s žádostí o radu při pokládce kamenného koberce. Kamenný koberec se bude pokládat na terasu, pod níž se nachází obytné prostory, tudíž bude zapotřebí před pokládkou kamenného koberce opatřit podklad hydroizolací. Můj dotaz je tento, již mám nakoupený materiál na pokládku:

1) Penetrace – polycol 525 + 225
2) Kamenný koberec – polycol 123 + 593
3) Přírodní štěrk šedý 4 – 8 mm
4) Tekutá lepenka Metrum – Český stavitel

Realizační firma má obavu, že kamenný koberec po jeho pokládce odskočí od tekuté lepenky, i když bude před jeho pokládkou napenetrována vaší penetrací! Můžete mi prosím odpovědět, zda bude kamenný koberec soudržný s podkladem (tekutá lepenka) při dodržení všech předepsaných pracovních postupů a od podkladu neodskočí a zůstane soudržný?

Realizační firma mně přesvědčuje, že od tohoto typu hydroizolace kamenný koberec odskočí a že je nutné použít jiný typ hydroizolace – trojsložkovou na bázi polyuretanu – firma topstone – TOP PUR – tekutá polyuretanová hydroizolace.

Můžete mi prosím potvrdit, zda mohu požít tekutou lepenku na pokládku vašeho kamenného kobrece a že neodskočí a nebo musím opravdu zvolit jiný druh hydroizolace, tak jak tvrdí realizační firma? Děkuji Vám za Vaši odpověď a případně rady a doporučení.

Hezký den.
Ing. Marek Benda

Kamenný koberec na hydroizolaci
Hezký den!
Na cementoakrylátové hydroizolace je možné kamenný koberec položit. Je však třeba zeptat se výrobce hydroizolace, zda parametry konkrétní hydroizolace jsou dostačující. Výrobců těchto materiálů je celá řada a mnohdy mají ve výrobním sortimentu i několik druhů hydroizolací. Obecně se hydroizolace po vyzrání zbaví nenosných výkvětů. Nejčastěji broušením. Provede se epoxidová penetrace. Je tam s ohledem na uzavřenou hmotu materiálu velmi nízká spotřeba, cca 0,1-0,15 kg/m2. Na napenetrovaný podklad se již aplikuje kamenný koberec. Důležité údaje jsou, zda hydroizolace ustojí 14,7 MPa v tlaku při pochůznosti a 21,5 MPa při pojízdnosti. To z důvodu, aby nebyla rozdrcena při užívání. Pokud má nižší parametry, musí suplovat odolnost v tlaku pochůzná nebo pojízdná vrstva kamenného koberce vhodné tloušťky. Tepelná roztažnost kamenného koberce je shodná s tepelnou roztažností betonu. Proto u rozsáhlejších ploch nezanedbávejte pravidelné dilatace. Pokud nebude mít hydroizolace dostatečné parametry dojde skutečně k oddělení. Nikoliv mezi kamenným kobercem a hydroizolací, ale uvnitř hydroizolační vrstvy. V praxi pak při odtržení je na rubové straně kamenného koberce nalepena tenká vrstva hydroizolace, následuje lom v hydroizolaci a na podkladu je zbytek hydroizolace s dolním souvrstvím. Při správné aplikaci se neobávám oddělení kamenného koberce od hydroizolace, ale lomu uvnitř vrstvy hydroizolace. Vzhledem k tomu, že nejsme výrobcem hydroizolace, nejsem schopen podat relevantní údaje o vaší konkrétní hydroizolaci. Vyjádření vámi citovaných aplikátorů vychází jistě ze zkušenosti, kdy se potkali s hydroizolací nedostatečných parametrů.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na kočičí hlavy
Dobrý den.
Máme chodník kolem domu ze žulových kostek.Chtěla bych se zeptat zda je možné na ně položit kamenný koberec. Kostky mají dost velké spáry často zarostlé plevelem. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den.
Kamenný koberec na kočičí hlavy
Hezký den! Kamenný koberec je možné položit i na žulové kostky nebo křemenné valouny (kočičí hlavy), ale nejprve musí dojít k odstranění veškeré vegetace. Na trhu je dostupná celá řada herbicidů. Následně mechanicky odstraňte zbytky vegetace a až po té aplikujte kamenný koberec.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na šikmou plochu
Dobrý den, chtěl bych zeptat, zda lze položit kamenný koberec na betonovou nájezdovou rampu, sklon cca 10°.
Předem děkuji za odpověď.
Kamenný koberec na šikmou plochu
Hezký den! Kamenný koberec lze bez problémů pokládat na spádované plochy. Nezapomeňte na to, že plochy, které jsou pojízdné musí mít více epoxidového pojiva. To lze provést již při pokládce, kdy na jeden kilogram pojiva přidáváte patnáct kilogramů plniva (1:15). Nebo lze provést aplikaci 1:20, ale následně je nutné plochu naválečkovat dalším pojivem, aby došlo ke zvýšenému zpevnění potahu.
Ladislav Cibulka
Kamenny koberec na dlazbu
Dobrý den! Chtěla jsem se zeptat, zda je možné položit kamenný koberec přímo na dlažbu v interieru, případně jak máme postupovat při pokládce? Máme podlahové topení, myslíte, že by to byl nějaký problém ohledne vytápěni? Předem děkuji za odpověď
Kamenny koberec na dlazbu
Hezký den! Dlažba pod kamenným kobercem musí být nosná, nesmí se oddělovat od podkladu. Vždy je lepší dlažbu přebrousit, aby se otevřel její povrch a došlo k dobrému zapití epoxidové kompozice, která steče z kamínků k podkladu do dlažby. Jestliže nemůžete dlažbu přebrousit, alespoň ji velmi dobře očistěte, abyste jí zbavili separačních filmů z přípravků podlahové kosmetiky. Dobré je otevřít spáry jejich proškrábnutím a vyluxováním. Na takto připravený podklad můžete aplikovat kamenný koberec. Kamenný koberec vede teplo stejně jako dlažba, nemusíte se tedy obávat snížení vyhřívací schopnosti podlahy. Malinko se prodlouží parametr setrvačnosti při zapnutí a vypnutí vyhřívání podlahy.
Ladislav Cibulka
aka podlaha to je
Prosim, poradte o aky druh podlahy a aky material sa jedna. Chodnik nachadzajuci sa u obchodneho centra Cerny Most smer Ikea. Vyzera to ako pryskyrica, striekana, hrubka 2-3 mm. Foto na: https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/28638-druh-podlahy.html
aka podlaha to je
Hezký den! Domnívám se, že na chodníku je polymerbetonový potah z přírodních písků pojených epoxidovou kompozicí. Tento systém běžně prodáváme pro zákazníky, kteří vyžadují vysoké mechanické parametry a přírodní vzhled.
Ladislav Cibulka
aka podlaha to je
Mohu vám nabídnout pojivovou kompozici Polycol 117-593 plněnou sklářskými písky jako systém epoxid, tvrdidlo a plnivo nebo jako tzv. polymerbetonový komplet, kdy v jednom obalu máte třísložkový systém, který po zamíchání můžete rovnou aplikovat na připravený podklad.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na terasy
Dobrý den, prosím o cenovou nabídku na materiál kamenného koberce. Pokládku provedeme sami. Jedná se o dvě podkrovní terasy (cca 17m2 a 19m2), podkladový materiál je beton. Můžete mi ještě prosím poradit tloušťku vrstvy a frakci? Děkuji, Petr O.
Kamenný koberec na terasy
Hezký den! Při pokládce můžete z našeho sortimentu použít dvě frakce kamínků. První je 2-4 mm. Zde je nejmenší možná tloušťka potahu 1 cm. Na metr čtvereční spotřebujete 15 kg štěrku a 0,75 kg směsi epoxidu a tvrdidla. Pro 36 metrů čtverečních tedy potřebujete 27 kg pojiva a 540 kg štěrku. Druhá je 4-8 mm. Zde je nejmenší možná tloušťka potahu 1,3 cm. Na metr čtvereční spotřebujete 20 kg štěrku a 1kg směsi epoxidu a tvrdidla. Pro 36 metrů čtverečních tedy potřebujete 36 kg pojiva a 720 kg štěrku. Maloobchodní ceny bez DPH a slev jsou. Štěrk mytý, sušený, balený á 20 kg pytel 190 Kč. Pojivo Polycol 123 a tvrdidlem Polycol 593 balení souprava 20+8 kg 6 866 Kč; 10+4 kg 3 482 Kč; 5+2 kg 1 787 Kč; 1+0,4 kg 461 Kč. Informační list naleznete na záložce Produkty v kapitole Pojiva.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec na terasy
Ještě bych se rád zmínil o penetraci Polycol 225, která upravuje vlastnosti podkladního betonu. Zpevňuje ho a vytváří přechodový můstek mezi podkladem a následnou užitnou vrstvou. Informační list naleznete na záložce Produkty v kapitole Penetrace. Pokud se rozhodnete podklad napenetrovat, na obě vaše plochy by vám stačilo jedno balení 8+0,8 kg 1 252 Kč.
Ladislav Cibulka
pracovní postup
Dobrý den, zajímalo by mně jak pracovat s vašimi produkty na kamenný koberec, jak míchat kamínky s pryskyřicí, jak míchat vzájemně. Budu to pokládat okolo bazénu, nikde jsem nenašel pracovní postup. Děkuji Hloušek
pracovní postup
Hezký den! Velmi detailní postup naleznete v Informačním listu k pojivové části kamenného koberce. Tedy na záložce Produkty otevřete kapitolu Pojiva a tam u Polycolu 123 je ve formátu pdf návod.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec do koupelny
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda je možné položit kamenný koberec rovnou na dlažbu v koupelně, popřípadě v jaké tloušťce a čím ho zalít, aby voda nepropouštěla skrz? Snad je můj dotaz alespoň trochu srozumitelný. Děkuji za odpověď. Hošková
Kamenný koberec do koupelny
Hezký den! Pokud chcete položit kamenný koberec do koupelny, doporučuji ho položit z menší frakce 2-4 mm. Obvyklá aplikační tloušťka je 1 cm, ale s ohledem na následné zalití aplikujte vrstvu, co nejtenčí. Dle šikovnosti by jste se mohla pohybovat kolem 8 mm. Tenčí vrstvy se hůře pokládají do roviny. Píši o tom z důvodu následného zalití. Pro vlastní aplikaci nepoužívejte pryskyřici pro otevřené kamenné koberce Polycol 123, ale pryskyřici Polycol 117. Ta je významně tekutější a stéká k podkladu, vám to ale nevadí, protože nakonec ztuhlý kamenný koberec utopíte v kompozici Polycol 117-593. Tato plocha bude vodonepropustná a bude mít vzhled kamínků ponořených ve vodě. Pokud předpokládáte, že na ploše bude stát voda, zvažte ještě transparentní lak se zvýšeným protiskluzem Polycol 323 keramic. Ten můžete aplikovat kdykoliv v budoucnosti.
Ladislav Cibulka
Spotřeba
Dobrý den. Chci se zeptat jestli prodáváte samotnou pryskyřici na mícháni s kamínky na chodník. Pokud ano, tak kolik stojí balení a na kolik metrů stačí. Mate prodejnu na H.Králové? Jsem z Náchoda. Děkuji za info. Chytrý
Spotřeba
Hezký den! Pryskyřici na pojení štěrků do kamínkového koberce prodáváme i zvlášť. Jmenuje se Polycol 123-593. Ve vašem okolí nejbližší dodavatele naleznete na záložce Prodejci. Oslovte je, kdo vám dá lepší nabídku. Spotřeba závisí na aplikované tloušťce kamenného koberce. Například při 1 cm tloušťky z frakce 2-4 mm potřebujete pro běžné namáhání 0,75 kg směsi na jeden metr čtvereční. Informační list naleznete na záložce Produkty, kapitola Pojiva.
Ladislav Cibulka
plastová vana
Dobrý den, je možné nalepit kaménky na laminátovou vanu, obrousit, odmastit a nalepit, dá se nános kaménků napojovat, když bych musel vanu pootáčet při lepení, aby kaménky držely. Laminátovou vanu bych usadil aby nepružila, někde jsem četl, že na bazény lze toto aplikovat. Děkuji předem za informace. Petr V.
plastová vana
Hezký den! Po otevření povrchu laminátu vany, broušením, lze provést povlak štěrkopískovou kompozicí stejně jako na jiných podkladech. Vzhledem k tvaru bude aplikace vyžadovat významně více zručnosti. Tuto aplikaci bych z hygienických důvodů nedoporučoval. Nebudete mít možnost dokonale vanu umýt od mýdel a tělové kosmetiky. Zpočátku velmi efektní potah kamínkovým kobercem dostane bílý, matný, nevzhledný povrchový šlem. V prostorech lázní nebo koupališť se kamenný koberec nedělá do bazénů právě kvůli hygieně. Pokud vás tento materiál inspiruje, podívejte na G+ do komunity Kamenné koberce. Rychlý odkaz najdete na záložce Návody v kapitole Ostatní.
Ladislav Cibulka
Co s balkonem
Dobrý den, chtěla bych poradit. Rodiče mají u domu balkon pod kterým je zděná garáž a kotelna a balkon je tedy zároveň střechou. Je to stavěné před 40ti lety a betonový povrch začíná na krajích prosakovat.Je možné pokládkou kamínků s pryskyřicí tento problém vyřešit? Pokládka dlažby se zdá komplikovaná kvůli zábralí a že by to na ní v zimě klouzalo. Je to plocha asi 4x7m nebude to v takové ploše praskat? Děkuji za odpověď. Mějte se krásně
Co s balkonem
Hezký den! Kamenný koberec neřeší problémy s hydroizolací. Jedná se o vodopropustný potah. Nejprve tedy vyřešte vodu a to ať bitumenovými pásy nebo hydroizolační stěrkou. Na instalovanou hydroizolaci pak jako ochranný a užitný povlak můžete aplikovat kamenný koberec. Ten vám jednak umožní celoroční užívání střechy jako verandy a současně bude jako termopancíř chránit hydroizolační vrstvu před teplotními výkyvy a z toho plynoucími roztažnostními změnami. Pokud je dnes střecha dostatečně hutný monolit, lze koberec udělat bez dilatací. Jestliže konstrukce střechy má v nášlapné vrstvě divoké praskliny nebo přiznané dilatace, rozhodně je přiznejte také. Stačí nalepit kovovou lištu písmene L. Ta se stane vodítkem pro rovinnost a případný pohyb s hranou není nijak rušivý v celistvosti plochy.
Ladislav Cibulka
interier
Dobrý den, chtěl bych použít kamenný koberec v interieru, dá se docílit úplně hladkého povrchu a jak? Děkuji
interier
Hezký den! Kamenný koberec v interiéru se používá jako moderní dekorativní prvek již desítky let. Pokládá se jak otevřený, tak uzavřený. Při vytváření uzavřených koberců aplikujte co nejtenčí vrstvu štěrku, aby jste měl menší spotřebu epoxidové kompozice na její utopení. Spotřeba epoxidu je různá podle mezerovitosti aplikovaného štěrku. Větší je u velkých frakcí, menší je u frakcí drobnějších. Obvykle se nejprve položí kamenný koberec a teprve v dalším kroku se zalévá. Pokud chcete vidět zalévání epoxidovými kompozicemi na poslední záložce tohoto webu klikněte na bránu G+ a v komunitách firmy si otevřete komunitu Epoxidový solitér. Tady najdete jak inspiraci, tak i ukázky vlastní technologie.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec
Mám před chatou leta ušlapanou plochu 10m2 je tam štěrk. Bylo by možné na tuto jako beton tvrdou zem položit kamenný koberec, jak silnou vrstvu bych musil položit? Jedná se pouze o pochůznou plochu a kolik materiálu a kolik by to stálo.
Děkuji za odpověď.
Kamenný koberec
Hezký den! Plochu ještě dodatečně zhutněte vibrační žehličkou, která se používá pro srovnání zámkové dlažby. Plocha nesmí mít žádné drny, musí být prostá vegetace. Při aplikaci můžete vytvářet samonosný koberec v tloušťce 5 cm. Vhodné je na zhutněný podklad položit netkanou textilii. Další metodou je položení plastových zatravňovacích prvků, jejich vysypání štěrkem do vrcholu buněk a následný potah kamenným kobercem. Pokud chcete vidět tyto aplikace, na poslední záložce tohoto webu klikněte na bránu G+ a v komunitách firmy si otevřete komunitu Kamenné koberce. Tady najdete opravdu hodně inspirace a ukázek vlastní pokládky.

Pro pochůzné povrchy se do jednoho kilogramu směsi epoxidu s tvrdidlem nasype dvacet kilo štěrku. Patnáct kilogramů štěrku vytvoří na jednom metru čtverečním tloušťku vrstvy jeden centimetr. Cena se odvíjí od ceníku konkrétního prodejce zboží ve vaší oblasti. Já vám mohu udělat maloobchodní kalkulaci, která se bude asi lišit od reálného nákupu. Pokud se mi ozvete na info@polymercolor.cz a napíšete mi odkud jste, dostanete nabídku na míru.
Ladislav Cibulka
novy kamenný koberec na terasu
Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, zda se dá kamenný koberec položit na mrazuvzdornou dlažbu, která je staticky pevná, abychom nemuseli ca 35m2 dlažby odsekávat. Jakou hrubost koberce doporučujete. Děkuji za odpověď M.Strádalová Brno
novy kamenný koberec na terasu
Hezký den! Na nosný podklad, kterým je vašem případě mrazuvzdorná dlažba kamenný koberec položit lze. U zrna 2-4 mm lze aplikovat nejmenší tloušťku vrstvy 1 cm. U větší frakce 4-8 mm je nejmenší tloušťka vrstvy 1,4 cm. Velikost použitých štěrků (hrubost) je jen otázkou toho, co se vám více líbí. Osobně bych na balkon volil jemnější frakci 2-4 mm.
Ladislav Cibulka
molo k jezírku
Když si tak pročítám dotazy a odpovědi, napadlo mě udělat z kamenného koberce i molo k jezírku. Jen přemýšlím, na co jej položit? Na OSB desku? Šlo by to? Nebo vás napadá něco lepšího? Děkuju!
molo k jezírku
Hezký den! OSB desky jsou používané jako podložky pro nejrůznější pochůzné podlahy, balkony, terasy, pódia, mola atp. Kupte dostatečně silnou desku, aby se neprohýbala. Kamenný koberec je pevný, tvrdý a nepruží. Nakupujte jen desky s hydrofobní úpravou, aby nedošlo k jejich zduření. Kamenný koberec můžete na OSB desku natáhnout klasickým způsobem. Myslete na to, že dešťová voda bude protékat skrze kamenný koberec i skrze OSB desky. Ujistěte se u vašeho dodavatele OSB desek, že typ který vám nabízí toto namáhání ustojí. Pokud ne, zeptejte se ještě na Cetris desky. Pokud nebudou vlastnosti pro mnohaleté namáhání dešťovou vodou dostačující, bude nutné na povrch OSB desky udělat například epoxidový laminát, který bude chránit před vodou nosnou konstrukci a teprve na laminát nanést kamenný potah.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec
Dobrý deň, chcel by som urobiť kamenny koberec na terasu, frakcia 2-4 mm, hrúbka 10 mm. Vedeli by ste mi poradiť druh a množstvo živice? A prípadne nejakého predajcu na Slovensku? Ďakujem
Kamenný koberec
Hezký den! Pokud chcete standardní mechaniku běžně užívaného kamenného koberce, pak na jeden metr čtvereční v tloušťce deset milimetrů potřebujete 15 kilogramů štěrku frakce 2-4 mm. Jako pojivo potřebujete dvacetkrát méně směsi epoxidové kompozice. Tedy 15/20=0,75 kg na metr čtvereční. Jestliže chcete plochu užívat pro pojezd a parkování osobního automobilu, zvyšte množství epoxidového pojiva na jeden kilogram na jeden metr čtvereční. Na záložce Prodejci, v horní liště, můžete najít naše prodejce na Slovensku. Pokud se podíváte na záložku Kontakt, pak je zde tlačítko G+. Podívejte se do komunity Kamenné koberce, tam naleznete užitečné návody a kontakty na Slovenské firmy, které se tímto artiklem zabývají.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec
Hezký den, mám dotaz, dá se kamenný koberec aplikovat na zpevněnou zeminu nebo je nutné udělat betonový podklad. Stávající stav je, že mám zeminu a na ní kamínky, ale při úklidu je s nimi problém, že se špínou mizí i kamínky. Díky za odpověď. Příjemný den Karel Novotný
Kamenný koberec
Hezký den! Pokud budete pokládat kamenný koberec na hlínu, je nutné ji vibrační deskou zhutnit. Nelze pokládat kamenný koberec rovnou na drn. Na Slovensku pokládají na zhutněnou hlínu plastové zatravňovací prvky, které zasypou štěrkem a následně na to aplikují kamenný koberec. Pokud se podíváte do naší Googlovské komunity Kamenné koberce (viz příspěvek níže), uvidíte tam o čem píši ve fotografiích. Jinde aplikují kamenné koberce přímo na hlínu nebo z důvodu prorůstání trávy na tenkou geotextilii bez těchto zatravňovacích prvků. Ono totiž záleží na tom zda chcete plochu jen pochůznou nebo i pojízdnou. Při pojízdných plochách je náročnost na aplikaci významně vyšší. Podívejte se prosím na fotodokomentaci a videa v uvedené komunitě. Již přímo tam u jednotlivých příspěvků můžete psát své dotazy a postřehy.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec
Dobrý den, mám v plánu udělat kamenný koberec ke garáži cca 70m2. Nechci použít zámkovou dlažbu. Poradíte mi technologii a produkty, které budu potřebovat pro realizaci. Předem děkuji za odpověď a přeji krásný den Michal Matoušek
Kamenný koberec
Hezký den! Plochu očistěte od nenosných částí, mechy, lišejníky, hlína, nesoudržné vrstvy. Napenetrujte epoxidovou penetrací Polycol 225. Následný den naneste směs vybraných štěrků pojených epoxidovou kompozicí Polycol 123. V rubrice Produkty si stáhněte Informační listy s postupy práce k výše uvedeným materiálům. Názorné ukázky si můžete prohlédnout v naší Googlovské komunitě Kamenné koberce kam se dostanete přes záložku Kontakt, tlačítko G+ a pak otevřete komunitu Kamenné koberce. Najdete tu spoustu fotografií z aplikací i video inspirací. Pokud vám nebude cokoliv úplně jasné, prosím, ozvěte se znovu a probereme detaily. Dovolím si navrhnout zlevnění tím způsobem, že nejprve plochu položíte v plnění 1:20 tedy na 1 kg pojiva přidáte 20 kg štěrku a ztuhnutí plochy si pomocí provázku vyznačíte dva pruhy (šíře pneumatiky plus rezerva) a do nich doválečkujete natuženou kompozici tak, aby zde bylo výsledné plnění 1:15. Není potřeba dělat celou plochu v tomto plnění, když pojezdem jsou namáhané prakticky jen dva pruhy mezi vraty a garáží.
Ladislav Cibulka
Kamenný koberec
Dobrý den! Chtěl bych se dotázat, kde se dají nakoupit komponenty pro zhotovení kamenného koberce. Tento si chci na betonový podklad ve výšce asi 15 mm položit sám. Jednalo by se o Polycol 123 s tužidlem, penetrací a ředidlo. Celková plocha by byla asi 30m2.
Děkuji Vám za vyrozumění a přeji úspěšný den! Plhal
Kamenný koberec
Hezký den! Na 30 metrů čtverečních budete potřebovat epoxidovou penetraci Polycol 225 v balení 1x 8+0,8 a 1x 4+0,4. MOC bez DPH je 1252 a 695 Kč. Pokud by jste chtěl i štěrk, mohu nabídnout 2-4 mm v šedém odstínu, 4-8 mm v šedém odstínu a 4-8 v hnědém odstínu. Na metr čtvereční potřebujete cca 20 kg. Prodáváme sušený, odprášený štěrk v balení 20 kg á pytel. Na vaši aplikaci budete potřebovat 30 pytlů. MOC bez DPH za pytel je 150 Kč. Protože nepíšete, zda jde jen o dekorativní potah, potah běžného užívání nebo potah namáhaný pojízdností např. osobním autem budu počítat plnění 1:20. Jestliže si budete kupovat pojivovou kompozici Polycol 123 přesně, pak mohu nabídnout 1x 20+8 a 1x 2,5+1 kg. Balíme ještě 5+2; 10+4 a 30+12 kg. MOC bez DPH za balení 20+8 je 4295 2,5+1 je 1022 Kč za balení. Ředidlo budete potřebovat pouze na mytí nástrojů. Obvykle s používá S 6003 nebo S 6300. Ředidla neprodáváme, jsou běžně k dostání v obchodech s barvami a laky..
Ladislav Cibulka
venkovní koberec
Měla bych zájem o pokládku venkovního koberce. Jednalo by se o 30m2 kolem domku. Ráda bych věděla jakou má životnost a cenovou nabídku. Děkuji Vesecká Marie
venkovní koberec
Hezký den! Velmi podrobný rozpočet najdete v příspěvcích níže. My vlastní pokládku neprovádíme, jsme výrobci a prodejci hmot. Pokud nám na info@polymercolor.cz nebo sem do diskuse napíšete kontakt na sebe a odkud jste, oslovím nejbližší realizátory, aby vám udělali rozpočet nejen na materiál, ale i na vlastní pokládku. Vy si pak vyberete nabídku, která se vám bude nejlépe vyhovovat.
Ladislav Cibulka
regenerační nátěr na kamenný koberec
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda je možné kamenný koberec zregenerovat Polycol 123/593 a zdali je možné tuto směs ještě dále nečím naředit.
s pozdravem Dušan
regenerační nátěr na kamenný koberec
Hezký den! Pro povrchové zpevnění a oživení použijte epoxidovou kompozici s nižší viskozitou Polycol 117-593. Tato hmota je cca dvakrát tekutější než Polycol 123-593 a není potřeba ji nijakým způsobem dořeďovat. Spotřebu při válečku s chlupem 4 mm budete mít cca 0,3 kg na metr čtvereční.
Ladislav Cibulka
Rozpočet
Dobrý den, prosím o vypracování cenové nabídky na dodávku materiálu (pokládku zvládneme sami) na položení kamenného koberce kolem RD cca 100m2. Nabídku prosím rozdělit na pojivo a plnivo (je možné, že kámen si seženeme). Na jaře budeme připravovat podkladní vrstvy, proto mám ještě dotaz na vhodnost pokládky na zhutněné štěrkové lože (případně navrhnout skladbu a frakce). Za vypracování předem děkuji.
S pozdravem Jiří Adamský
Rozpočet
Hezký den! Aplikační tloušťka štěrkového potahu by měla být nejméně trojnásobkem velikosti použitého zrna. Tedy u frakce 2-4 mm je to nejméně 9 mm (obvykle 1 cm), pro frakci 4-8 je to nejméně 12 mm ( obvykle 1,5 cm). Tedy v prvním případe bude na 1 metr čtvereční potřeba cca 15 kg štěrku, ve druhém cca 20 kg štěrku. Při poměru pojivo : plnivu 1:20 pak v prvním případě vyplývá spotřeba na 1 metr čtvereční 0,75 kg směsi epoxidu a tvrdidla a ve druhém případě 1 kg směsi epoxidu a tvrdidla.

Při spotřebě 20 kg štěrku a 1 kg pojiva na plochu 100 metrů čtverečních pak budete potřebovat 2 000 kg štěrku a 100 kg epoxidového pojiva.

Pro kamenné koberce nepoužívejte štěrky neodprášené a mokré. Oba dva faktory snižují výslednou mechaniku a z ní vyplývající životnost díla. Nenechte se zmást opačným tvrzením. Pokud nakoupíte volně ložený štěrk, propláchněte ho dobře vodou, aby jste ho zbavili prachových podílů a nechte úplně uschnout, aby jste ho zbavili povlakové vody.

Pojivo prodáváme v baleních 2+1; 5+2; 10+4; 20+8 a 30+12. V největším balení stojí 1 kg směsi 212 Kč + DPH v MOC. V ceně není doprava. Stavební firmy při přímém nákupu podle objemu dosáhnou na slevu 15 až 20%. Štěrky dodáváme v balení á 20 kg odprášené a sušené. MOC cena je 7,5 Kč za kilo + DPH. V ceně není doprava.
Ladislav Cibulka
Použitie zmesy Polycol 117
Vážený výrobca, riešim problém vyrovnania betonového spádu v garáži, aby mi lamelové dvere mohli zatvárať. Na šírke dverí 2,4 metra a spádu 5 cm (z boku trojuholníkový profil) potrebujem doliať Polycolom 117 podklad tak, aby bol rovný. Bol by som Vám vďačný za informáciu, či je možné doliatím zmesi takýto profil doliať aj bez použitia ďalšieho pojiva. A či bude takáto zmes po vytvrdnutí dostatočne pevná pri namáhaní prejazdom osobného auta. Pôvodne som uvažoval o použití EPOXYdu 1200.
Ďakujem za odpoveď
Arpas, NITRA, Slovensko.
Použitie zmesy Polycol 117
Hezký den! Pokud požadujete transparentní zalití, pak doporučuji Polycol 117 s tvrdidlem Polycol 593 v poměru 100:50. V případě, že by jste chtěl hmotu probarvenou, použijte licí kompozici Polycol 321 L opět s tužidlem Polycol 593 v poměru 100:30. V obou případech získáte dokonalou rovinu. Po mechanické stránce jsou obě tyto hmoty vhodné pro vaši aplikaci. Viskozita těchto směsí je pod 1 Pas. ChS Epoxy 1200 má viskozitu cca 40 Pas, nelze jí tedy aplikovat jako zalévací samonivelační kompozici.
Ladislav Cibulka
síť prodejců
Dobrý den,
sháním pryskyřici a tvrdidlo pro výrobu kamenných koberců, našla jsem vaše stránky a podle vaší rady v diskusi jsem si vyhledala vaše prodejce a obrátila se na ně. Ráda bych vás informovala o výsledku, který mě dost překvapil. Nejprve jsem telefonovala do prodejny v Mladé Boleslavi, je k nám nejblíže. Když jsem se zeptala, zda mají výrobky Polymer Color, odpověď byla ne. Tak říkám, že scháním pryskiřici, pojivo a tvdidlo k výrobě kamenných koberců, odpověď nic mi to neříká, nenechala jsem se odbít, tak prosím paní, mohla by jste se podívat do počítače, jestli máte Polycol 117? Odpověď, nemůžu, nemáme. Pak jsem volala do Poděbrad, tam mi bylo řečeno, že mi to můžou objednat, ale že to není vůbec vyzkoušené, že pokud to chci na pochozí plochu, že neví, jestli to bude vpořádku, že neví, jestli to ty kamínky udrží, že neví jestli je to stejné složení, že mají od firmy topstone a s těmi pracují, pak mi ještě nabízel nějaké jednosložkové. Nakonec jsem volala na Mělník, tam mi slíbili info a že se ozvou, tak čekám. Sháním cca 25kg, na minimálně 20m2. Je to můj sen, žádbý jiný povrch nechci.
Na vašem místě, teda jestli chcete tyto výrobky prodávat, tak bych přehodnotila způsob prodeje. Přeji hodně úspěchů. Hegrová Alexandra, Velké Všelisy
síť prodejců
Hezký den! Bohužel nedokážeme ovlivnit jednání obchodních partnerů. Je mi opravdu líto, že jste získala takovouto zkušenost. Je však nutné říci, že úroveň znalostí a materiálového poradenství u velkých odběratelů obvykle bývá na zcela jiné úrovni, než u odběratelů příležitostných. Dekory, které prodáváme jsou shodné s dekory Vám nabízené konkurence. Stejně jako uvedená firma, ani my nejsme vlastníci štěrkovny produkující dané štěrky, proto se s těmito dekory můžete potkat u mnoha firem na českém trhu. Rozdíl je v pojivu, které firmy dodávají. Naše pojivo Polycol 123 je samozřejmě certifikované ve Státní zkušebně pro tuto aplikaci. Informace o drolení jsou zřejmě od nějakého konkurenčního typu, který již prodávali. Nejbližším velkým obchodním partnerem ve vaší blízkosti je například firma Metrum. Nevěřím, že by její obchodní zástupce pan Marcol 731 505 143 nebyl schopen Vám odpovědět velice detailně na veškeré Vaše dotazy a nebyl Vám schopen udělat jak cenovou nabídku, tak dodání v rámci dvou až tří dnů od konzultace a objednávky. Dokonce se domnívám, že je schopen dodat nejen materiál, ale v případě požadavku i aplikační firmu.
Ladislav Cibulka
prosím o odpověď na variantu spárován přírodních kamenů
Hezký den, prosím o sdělení zda je možné vyspárovat přírodní kameny na terase, kde se časem betonové spáry vydrolily. Bylo by možné použít jako plnivo křemičitý písek? A v jakém poměru s epoxidovou pryskyřicí.
prosím o odpověď na variantu spárován přírodních kamenů
Hezký den! Vyspárovat šlapáky přírodní dlažby polymerbetonovou přírodním "spárovačkou" samozřejmě lze. Po vyčištění spár použijte směs křemičitého písku frakce 0,3-2 mm ve směsi s epoxidovým pojivem 1 ku 8 hmotnostním dílům. Tedy na jeden natužený kilogram směsi epoxidu s tvrdidlem přidejte 8 kilogramů písku. Vzhledem k vysokým denním teplotám a tím pádem zkrácené doby pro aplikaci se pusťte do díla za ranního chladu. Pozor, do aplikované kompozice by tak cca 6 hodin nemělo zapršet, aby nedošlo k zbělení. V naší nabídce Produktů na záložce Ostatní je tzv. polymerbetonový komplet. Tedy 1,5 kg epoxidu + 0,75 kg tvrdidla a 16 kg přírodního písku. Z tohoto množství vznikne na 1 metru čtverečním potah o tloušťce 1 cm.
Ladislav Cibulka
Cena
Dorý den, kolik by stály kamínky na 9 metrů čtverečních? Děkuji
Cena
Hezký den! Doporučená maloobchodní cena, bez jakýchkoliv slev, je pro odprášený, vysušený a zabalený štěrk 2-4 mm 7,50 Kč za 1 kg. Na plochu 9 metrů čtverečních v tloušťce 1 cm potřebujete 9 x 15 = 135 kg přesně. Vzhledem k balení á 20 kg v pytli to je 7 pytlů. Celkem tedy 140 kg štěrku. Při požadavku větší frakce 4-8 mm již vrstva musí být nejméně 1,3 cm tlustá a pak je potřeba jeden pytel á 20 kg na 1 metr čtvereční. Budete potřebovat 9 x 20 kg = 180 kg štěrku. Oba štěrky stojí stejně.
Ladislav Cibulka
Regenerační nátěr
Dobrý den,chtěla bych se zeptat jestli lze použít Polycol 117 jako regenerační nátěr na kamínkový vodupropustný koberec na chodníku,a jaká je přibližná spotřeba na m2.Děkuji Machová
Regenerační nátěr
Hezký den! Polycol 117 s tvrdidlem Polycol 593 je možné použít k dodatečnému zpevnění povrchu štěrkových potahů (kamenných koberců). Spotřeba je cca 0,2 - 0,3 kg na metr čtvereční. Při aplikaci používejte váleček s krátkým chlupem cca 4 mm pro aplikaci epoxidových nebo polyuretanových barev. V těchto teplotách si rozmíchávejte jen množství na cca 10 minut válečkování. Doporučuji aplikaci za ranního chladu, kdy koberec ještě není prohřátý sluncem a máte delší dobu na zpracování natužené kompozice. Používejte mřížku v kbelíku, aby jste pracovala jen s namočeným válečkem, ze kterého neteče kompozice proudem.
Ladislav Cibulka
Kontakt
Pěkný den, nemohl byste mi dát prosím kontakt na nějakého vašeho prodejce?
Děkuji Jechová
Kontakt
Hezký den! Kontakty na naše prodejce naleznete v hlavní nabídce po kliknutí na nápis PRODEJCI. Zde se Vám otevře interaktivní mapa a seznam krajů. Kliknutím do mapy nebo na seznam se Vám pak otevřete detailnější zobrazení prodejců.
Ladislav Cibulka
Cena štěrku
Dobrý den. Za kolik prodáváte křemenný štěrk 4-8 mm hnědý nebo šedý? Děkuji za odpověď S pozdravy Lubomír Macek
Cena štěrku
Hezký den! Balený, sušený a odprášený štěrk v doporučených maloobchodních cenách stojí 1 kg 7,50 Kč. Balení je po 20 kg v PE pytlích.
Ladislav Cibulka
Cena
Dobry den, mel bych zajem o 5 baleni polycol 123 - 30+12kg, mohu vas poprosit o cenovou nabidku? Dekuji moc Petr Liesner
Cena
Hezký den! Doporučená maloobchodní cena, bez jakýchkoliv slev, je 240 Kč za kilogram směsi epoxidu a tvrdidla. Jedná se o viskóznější typ než je běžně dodávaný pro tyto aplikace konkurencí a jeho výhodou je, že pojivo neodteče po povrchu štěrku k podkladu. Nevzniká tedy situace, kdy nejpevnější část kamenného koberce je u podkladu a nejméně pevná hmota je v horní vrstvě, kterou užíváte. Při výpočtu ceny vycházejte z namáhání plochy. Pro parkování auta aplikujte raději kompozici pevnější a dražší, pro dekorativní plochy s malým namáháním můžete aplikovat levnou směs. V Informačním listu k tomuto materiálu naleznete podrobný návod. Balený, sušený a odprášený štěrk v doporučených MOC stojí 1 kg 7,50 Kč. Štěrk tvoří cca 40% ceny kamenného koberce. Pak je výpočet ceny metru čtverečního pro běžné namáhání následující: 1 kg pojivové směsi x 240 Kč + 20 kg štěrku x 7,5 Kč = 390 Kč. Z tohoto množství položíte v 1 cm tloušťky 1,33 metru čtverečního. 390/1,33=292 Kč za metr čtvereční.
Ladislav Cibulka
Přírodní křemenná plniva
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o zaslání podrobnějších informací ohledně štěrkových koberců. Kolik metrů čtverečních se vyrobí z 20kg a při jaké zrnitosti, spotřeba pryskyčice? Jaká je cena pryskyřice a kolik stojí kamínky? A zda máte zboží skladem na obchodě? Zajišťujete i dopravu?
Mockrát děkuji za odpověď S pozdravem Petra Michálková
Přírodní křemenná plniva
Hezký den! V současné době míváme skladem štěrk šedý ve dvou zrnitostech 3-4 a 4-8 mm a štěrk hnědý ve velikosti 4-8 mm. Skladové množství se průběžně mění podle prodejů. Štěrky přivážíme jednou za 7 až 10 dnů. V maloobchodních cenách stojí 1 kg sušeného, baleného a odprášeného štěrku 7,50 Kč. Pojivo Polycol 123 s tvrdidlem v balení 30+12 stojí v maloobchodní ceně 240 Kč za 1 kg směsi. Cena stoupá se zmenšujícím se balením. Na jeden metr čtvereční v tloušťce 1 cm potřebujete 15 kg štěrku. V Informačním listu k pojivu máte vcelku podrobně popsán jak postup tak cenový výpočet. Pro ilustraci:1 metr čtvereční x 15 kg štěrku x 7,50 = 112,50 Kč za štěrk. Při plnění 1:20 potřebujete 20x méně pojiva tedy 15/20 = 0,75 kg směsi x 240 Kč = 180 Kč za pojivo. 112,50 + 180 = 292,50 za metr čtvereční. Tato cena je bez jakýchkoli slev. Zboží zasíláme přes spedici TopTrans. Na jejich webu do přepravní kalkulačky zadejte Start - Krupka Cíl - ..... pak se vás to zeptá na váhu zásilky a hned víte cenu přepravy.
Ladislav Cibulka
Terasa
Dobrý den! Posílám potřebné údaje pro štěrkový potah terasy. Terasa 50 m2, výška 1 - 1,5 cm, terasa běžně využívaná - pouze pochozná + okolí bazénu. Prosím o vytvoření cenové nabídky pro přírodní štěrk šedý 3-4mm + pojiva a penetrace. Ještě mám dotaz, zda se tento materiál může dát na dlažbu.
Předem děkuji Josef Jeník
Terasa
Hezký den! Specifická váha štěrku je 1,5 kg/l. Tedy na jeden metr čtvereční při tloušťce 1 cm spotřebujete 15 kg štěrku. Pokud budete chtít vrstvu 1,5 cm silnou je potřeba 1 metr čtvereční 22,5 kg (15+7,5) štěrku. Na terase 50 metrů čtverečních budete při 1 cm potřebovat 50x15=750 kg štěrku a při 1,5 cm tloušťky 50x22,5=1125 kg štěrku.

Pro velké namáhání je množství pryskyřice potřebné k pojení 10-15 x menší než množství štěrku. Poměr pojiva ku plnivu 1:10-15.
Pro běžné namáhání, které popisujete, je množství pryskyřice k pojení 15-20 x menší než množství štěrku. Poměr pojiva k plnivu 1:15-20.
Pro pohledové a dekorativní plochy s minimálním namáháním je potřeba pryskyřice 20-25 menší než množství štěrku. Poměr pojiva ku plnivu 1:20-25.

Výpočet pro 1 cm na 50 metrech čtverečních je 15x50=750 kg štěrku/20 = 37,5 kg pojiva pro horní hranici plnění a 750 kg štěrku/15 = 50 kg pojiva pro dolní hranici plnění.
Štěrk je balen v pytlích po 20 kg. Pojivo Polycol 117+Polycol 593 je balen 5+2,5; 10+5; 20+10 a 30+15 kg. Větší balení je levnější. Tedy při koupi balení pojiva 30+15 budete na plnění cca 1:17.

Štěrk v doporučených prodejních cenách stojí 7,50 Kč + DPH a pojivo v tomto balení stojí bez slev 260 Kč/kg. Celkem Vás metr čtvereční bez jakýchkoliv slev vyjde na cca 340 Kč. Aplikace při vašem namáhání podle plnění pohybují od 300 do 370 Kč na metr čtvereční. Penetrace Polycol 225 má spotřebu 0,3-0,5 kg na metr čtvereční. Balena je 4+0,4; 8+0,8 a 25,2,5 kg. V největším balení je doporučená prodejní cena beze slev 126 Kč/kg.

Kamenný koberec lze na staticky klidnou dlažbu aplikovat bez problémů.
Ladislav Cibulka
Cena drtě
Dobrý den, prosím o sdělení ceny drtě šedé a hnědé 4-8mm (20 kg) a též potřebný poměr a objem pojiva a jestli máte odhad, kolik z toho udělám m2. Dělám to okolo RD na betonový podklad. Můžete mi napsat i cenu penetrace podkladu. Děkuji a jsem s pozdravem Jeníčková
Cena drtě
Hezký den! Drť bohužel neprodáváme. Pokud vím je dostupná v Zahradních centrech, OBI, Baumaxu a obdobných prodejnách. Můžeme Vám nabídnout promytý a odprášený štěrk balený po 20 kg v plastových pytlích. Doporučená MOC za jeden kilogram 7,50 Kč štěrku, bez rozdílu v barvě. Množství 15 kilogramů štěrku vytvoří na jednom metru čtverečním vrstvu tlustou 1 cm. Obvykle se na jeden kilogram směsi epoxidu s tvrdidlem přidává od 15 do 20 kg štěrku. Pokud předpokládáte větší namáhání (auto) plňte cca 1 : 15, při předpokladu menšího namáhání (pochůznost) plňte 1 : 20.
Spotřeba dvousložkové epoxidové penetrace Polycol 225 se pohybuje podle nasákavosti podkladu obvykle mezi 0,3 až 0,5 kg na metr čtvereční. Doporučená MOC v balení 25+2,5 kg je 125 Kč za kilogram směsi. Tedy metr čtvereční penetrace vás bude stát mezi 37 až 62 Kč. U kvalitních betonů může spotřeba klesnout až k 0,2 kg na metr čtvereční u velmi nekvalitních betonů může vzrůst třeba i na 0,7 kg na metr čtvereční.

S ohledem na tepelné podmínky potřebné pro aplikaci, by bylo vhodné aplikaci provést na jaře.
Ladislav Cibulka
Cena
Dobrý večer, prosím o zaslání orientační ceny i s prací na tekutou dlažbu cca 140 m2. Nyní máme kolem rodinného domku standartní dlažbu, ale rádi bychom ji vyměnili. Předem děkuji za odpověď. Spurný
Cena
Hezký den! Pokud je podklad dostatečně staticky klidný, je možné ho bez vzniku rozsáhlé sítě povléci polymerbetonovým povlakem z přírodního nebo obarveného písku. Je třeba říci, že tento povlak "neustojí" případné pohyby terénu. Pro pochůznost se obvykle aplikuje vrstva 3 mm, což je cca 5 kg plniva na 1 metr čtvereční. Pro pojízdné povrchy se aplikuje obvykle 1 cm, což je cca 16 kg písku na jeden metr čtvereční. Na pochůzný povlak budete potřebovat 140x5=700 kg písků a 60 kg epoxidového pojiva Polycol 117 a 30 kg tvrdidla Polycol 593. Obraťte se prosím na nejbližšího prodejce, aby vám udělal cenovou kalkulaci na nákup materiálu. Pokud nám zašlete informaci odkud jste, rádi vám pomůžeme najít ve vašem okolí i několik aplikačních firem.
Ladislav Cibulka
Druh pryskyřice
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký druh pryskyřice a tvrdidla byste nám doporučili na tzv. kamený koberec z malých kamínků a popř. jaké by se pohybovaly ceny, pokud bychom materiál odebírali od Vás.
Děkuji a pěkný den přeji Jechová.
Druh pryskyřice
Hezký den! Pro nejmenší frakce (do cca frakce 4-8 mm) jsou vhodné epoxidové kompozice s nízkou viskozitou a snadnou zpracovatelností například Polycol 117 s tvrdidlem Polycol 593. Pro větší frakce například 8-16 mm jsou vhodnější kompozice s vyšší viskozitou například Polycol 123 s tvrdidlem Polycol 593. Vyšší viskozita znamená to, že vám epoxidová kompozice neodtéká směrem k podkladu a zůstává jako pojivo mezi kamínky.
Protože prodáváme v maloobchodních cenách, domnívám se, že je pro Vás cenově výhodnější obrátit se na některého z našich prodejců, kteří disponují prostorem pro slevovou politiku.
Ladislav Cibulka
Možnost použití
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda z vašich produktů lze vyrobit litou desku na kuchyňskou linku. Děkuji Šidlíková
Možnost použití
Hezký den! Vyrobit originální kuchyňskou desku samozřejmě lze. Obvykle se tyto dekorativní pracovní desky vyrábí pro speciální reprezentační prostory. Pozor epoxid má několik omezení. Odolnost poškrábání je na úrovni mramoru, tedy běžnými kuchyňskými činnostmi desku poškrábete. Krájecí, sekací a naklepávací činnosti provádějte vždy na vhodné podložce. Též přípravu potravin je třeba neprovádět přímo na desce. Dalším omezením jsou organické kyseliny v potravinách. Epoxidové povrchy jsou poškozovány například kyselinou octovou nebo kyselinou mléčnou. Čištění těchto povrchů se provádí vždy alkalickými čistícími prostředky. Při použití abrazivních čistidel přechází povrch okamžitě do matné polohy. Nejčastěji je používána epoxidová kompozice Polycol 117L violet a tvrdidlem Polycol 593, kdy do připraveného orámování jsou instalovány nejrůznější předměty od kamenů, korálků, suchých květin, světelných zdrojů, glitrů po nejrůznější předměty, které dotvářejí vlastní interiér. Ty jsou postupně převrstvovány litím epoxidové kompozice. Posledním omezením je postupné žloutnutí epoxidových kompozic. Volte proto celé ladění desky do teplých barev, kde barevná změna není výrazná.
Ladislav Cibulka
Kamínky
Dobrý den! Sháním transparentní pryskyřici. Mám v umyslu smíchat malé kamínky s pryskyřicí a ty aplikovat na starý betonový chodník tzv. kamenný koberec. Prosím o doporučení typu pryskyřice z vaší výroby a cenu za 1kg. Děkuji Maryáš
Kamínky
Hezký den! Prodáváme dva systémy pro Vaši aplikaci. První je Polycol 117 s tvrdidlem Polycol 593 a druhý systém je Polycol 123 s Polycolem 593. Ten druhý doporučujeme pro více namáhané plochy, jako jsou třeba plochy s pojezdem osobního auta, ale jeho aplikace o trochu obtížnější v pokládce z důvodu vyšší viskozity směsi. Ceny jsou obdobné. První systém doporučujeme pro jemnější štěrkové frakce do cca 8 mm zrna. Pro větší frakce doporučujeme druhou kompozici.
Na několika místech webu uvidíte jak prezentaci materiálů, tak potřebné informační listy a návody pro pokládku.
Ladislav Cibulka
Kamínky
Například na dva centimetry výšky a 10 metrů čtverečních budete potřebovat potřebovat cca 330 kg štěrku. Obvyklé plnění se pohybuje mezi 1: 10 až 15. To znamená, že na jedno kilo epoxidové kompozice se přidává 10 až 15 kg štěrku. Na aplikaci budete potřebovat od 22 kg směsi do 33 kg směsi pojiva. S ohledem na to, že píšete o povlaku chodníku, navrhuji kompozici Polycol 117 s Polycolem 593 v balení 20+10. Starý beton nejprve napenetrujte Polycolem 225. Bude Vám stačit balení 4+0,4. V případě očekávaného většího mechanického namáhání, objednejte u nejbližšího dodavatele pojivovou kompozici s vyšší viskozitou Polycol 123 s tužidlem Polycol 590 v balení 20+8 kg. Ceny jsou obdobné.
Ladislav Cibulka
Kamínky
Maloobchodní cena je 260 Kč za kilo směsi pojiva. Doporučuji využít našich prodejců, kteří Vám jistě nastaví cenu významně příznivěji. Pokud budete chtít celou kompozici zlevnit, aplikujte poměr 1:15 pak na 330 kg štěrku použijte 1x balení 10+5 a 1x balení 5+2,5 tedy celkem koupíte 22,5 kg pojiva, potřebného k plnění 1:15 hmotnostních dílů.
Ladislav Cibulka
Povrchová úprava betonu
Dobrý den! Chtěl bych se zeptat, jakou by jste mi mohli doporučit pryskyřici na úpravu venkovních ploch kolem RD. Jedná se o nový vyzrálý beton. Plocha přibližně 120 m2. Je nějaká možnost např. smíchat pryskyřici s jemným kačírkem a vytvořit tak 2 cm silnou vrstvu. Kladu důraz na finančně nenáročné řešení a vzhled. Děkuji za rychlou odpověď. Tomáš Novotný
Povrchová úprava betonu
Hezký den! Na 120 metrů čtverečních v tloušťce 2 cm budete potřebovat 3 960 kg kačírku. Na jeho slepení budete potřebovat 264 kg pojivové směsi, která bude složena ve variantě Polycol 117 + Polycol 593 (100:50) ze 176 kg epoxidu Polycol 117 a 88 tvrdidla Polycol 593 nebo ve variantě Polycol 123 + Polycol 593 (100:40) ze 189 kg epoxidu Polycol 123 a 75 kg tvrdidla Polycol 593.
Ladislav Cibulka
Povrchová úprava betonu
Betonovou plochu den před aplikací štěrkového potahu napenetrujte Polycolem 225 s Polycolem 525 (100:10). Budete potřebovat dvě balení 25+2,5 kg.
Ladislav Cibulka
Oblázky
Viděl jsem chodník udělaný ze slepených oblázků. Šlo by to udělat z vaší epoxidové pryskyřice?
Oblázky
Ano, potahy ze štěrkopískových kompozic jsou jednou z oblastí, kde epoxidové pryskyřice nacházejí své uplatnění. Prvními štěrkovými potahy jsme se zabývali již před více než deseti lety. Šlo však jen o ojedinělé aplikace. V současnosti tyto povlaky začínají pronikat na místní trh ve větší míře pro svůj příjemný přírodní vzhled. Naše firma pro štěrkopískové kompozice nabízí dvě pojiva. Pro frakce do 4 mm je to Polycol 117 a pro frakce větší je to Polycol 123.
Ladislav Cibulka
Oblázky
Pokud budete mít zájem o svépomocnou aplikaci štěrkového potahu, můžeme Vám nabídnout nejen epoxidové pojiva, ale i přírodní křemnenná plniva. V rubrice Návody naleznete vzorníky těchto štěrkových plniv, aby jste si mohl vytvořit představu vzhledu výsledného díla.
Ladislav Cibulka
Vzorky
Ty malé obdélníčky, co máte u plniv jsou moc malé na to, aby si podle nich mohl zákazník udělat představu o tom, jak vypadá větší plocha. Nemohly by být větší, aby více ukazovaly?
Vzorky
Větší vzorky dekorativních plniv jsou zobrazeny v rubrice Návody v oddělení Plniva. Po jejich rozkliknutí se zobrazí struktura i barevnost ve velkém detailu. V současné době připravujeme vzorníky ke stažení, které budou přímo u jednotlivých plniv.
Ladislav Cibulka
Kaolín
Šel by do epoxidu nasypat jako plnivo kaolín? Našel jsem po otci v garáži pytel kaolínu, ale nevím jestli není nějak prošlý.
Kaolín
Zřejmě se jedná o kaolín, který se dříve po "rozpuštění" ve vodě používal jako nátěrová hmota. Jako plnivo do epoxidu ho použít můžete, ale měl by být suchý. Přítomná vlhkost v plnivu snižuje výsledné mechanické parametry plněné kompozice. Nereaktivní minerální plniva obvykle nejsou omezena stářím. Plnění provádějte tak, že nejprve dobře smíchejte epoxid s tvrdidlem, teprve pak přidávejte za míchání plnivo (kaolín). Přidávání provádějte plynule do doby, než vznikne hmota v konzistenci, kterou potřebujete. Nerozdělávejte si velké množství neboť doba zpracování je limitována reakcí epoxidu a tvrdidla.
Ladislav Cibulka