Úvod - Produkty - Ostatní
 Přidat příspěvek/dotaz 
Nadpis: 
Text: 
code

Viskozita
Dobrý den,
rada by som sa opýtala či mate v ponuke podobný produkt ako Polycol 117. Ale s vyššou viskozitou cca 2000cP a po vytvrdeni zaliate produkty aby boli vhodne pre kontakt s potravinami .
Ďakujem Bianka
Viskozita
Hezký den! Pryskyřice s vyšší viskozitou je Polycol 123. Obě pryskyřice jsou určeny do podlahových systémů, kde není předpoklad přímého styku s potravinami.
Ladislav Cibulka
údržba
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jaká je údržba kamenného koberce a jak často? Děkuji
Milan Krčil
údržba
Hezký den! V exteriéru při silném znečištění kamenného koberce hlínou, jílem, humusem a podobně, plochu vystříkáme vodou a vymeteme rýžovým koštětem. V interiéru používáme tzv. mokré vysávání. Pří mírném znečištění v interiéru kamenný koberec luxujeme v exteriéru zametáme. Činnosti provádíme podle stupně znečištění. Pokud při údržbě zjistíte uvolňující se kamínky je vhodné plochu převálečkovat čirou kompozicí Polycol 117-593 na její zpevnění. Drolení většího rozsahu bývá těžko opravitelné.
Ladislav Cibulka
Zalévání
Dobrý den, pane Cibulko,
prosím o radu. Dělám kamenné solitéry z přírodního kamene, kuchyňské pracovní desky a stoly. Nedávno jsem si objednal Polycol 117L na zalití desky. Přes dodržení postupu, poměru mísení i vhodné teploty (použil tech. list) mi však povrch zůstal trochu měkký, že se do něj dá rýpnout nehtem. Myslím, že materiál jsem zvolil správný, jen nevím, proč pryskyřice zcela nevytvrdne. Potřebuji kámen zalít a po vytvrzení povrch doleštit do co nejvyššího lesku.
Dále bych chtěl pryskyřici tónovat tak, aby mu vznikla průhledná barevná a mohl jsem tak přizpůsobit její barvu některým kamenům. Je pryskyřici vůbec možné tónovat? Jaký typ pigmentu případně zvolit?
Samozřejmě to musím nejdříve otestovat na malém množství a ploše. Děkuji za pomoc!
S přátelským pozdravem a přáním pěkného dne
Jiří Hanák
Zalévání
Hezký den! Měkost hmoty je způsobena buď nedostatečnou homogenizací složky A se složkou B nebo nedodržením tužícího poměru. V obou případech jde o stejný mechanismus chybného natužení. Doporučuji pořídit si váhu na vážení a zapomenout na odměrné kelímky a plechovky. Ve větších obchodních řetězcích, v oddělení kuchyňských potřeb, stojí digitální váha 350 až 400 Kč. Váha s tárou a váživostí 5 kg (přesnost 1 g). Když mají akci chtějí polovinu. K míchání použít správné vřeteno. Na vrtačce stáhnout otáčky na 300 ot./min, aby se do hmoty nešlehal vzduch. Po zamíchání 2-3 minuty nechat hmotu minutu stát, aby unikly případně zamíchané bublinky. Pozor v silných vrstvách cca 5 cm by již bylo vidět zamžení Polycolu 117L. Ten se lije v tenčích vrstvách. Firmy, které zalévají takto silné vrstvy používají jen Polycol 117 bez odpěňovadla, které hmotu slabě zamlží. Též lze použít směs Polycol 117L a Polycol 117. Povrch se zbaví bublinek buď horkovzdušnou pistolí nebo xylen sprejem. Při těchto aplikacích se obvykle nedá použít odvzdušňovací válec.
Ladislav Cibulka
Zalévání
Kolorování se obvykle provádí tónovacími pastami do epoxidů nebo polyuretanů (např. Eprotint). Univerzální kolorovací pasty nemusí vždy fungovat. U nich je nutné nejprve provést test snášenlivosti. Procentuální obsah je závislý na požadované intenzitě zabarvení.
Ladislav Cibulka
oprava betonoveho schodiště
Dobrý den! Prosím o radu. Mám schody, které jsou betonové a natřené barvou. Nevím jakou a potřebuji novou povrchovou upravu. Jak mám odstranit starý povrch a jaký mám použít nový nátěr. Děkuji za odpověd
oprava betonoveho schodiště
Hezký den! Pokud jste si jistý, že starý nátěr na vašich betonových schodech je nenosný, pak se nejčastěji odstraňuje broušením vibrační nebo excentrickou bruskou. Než se však do této práce pustíte, zkuste udělat malý a jednoduchý test. Kupte si ředidlo S 6003 nebo S 6300, namočte do něj hadřík velikosti asi papírového složeného kapesníku a ten položte na nátěr. Celé to přikryjte igelitovým sáčkem a běžte si dát kávu. Když tak po půl hodině sundáte sáček a hadřík, podívejte se na povrch nátěru. Když je bez poškození mohu nabídnout bezrozpouštědlové i rozpouštědlové materiály na nový dekorativní nátěr. Jestliže se plocha pod hadříkem promění v zkrabacenou želatinu nebo cokoliv zduřelého a nenosného, pak je nutné provést aplikaci pouze z bezrozpouštědlových materiálů.
Ladislav Cibulka
oprava betonoveho schodiště
Rozpouštědlová jednobarevná varianta:
Vyberte si barevný odstín Polycolu 301, který se vám bude líbit a naneste jej, ve dvou vrstvách válečkem s krátkým chlupem, na stávající podklad.
Ladislav Cibulka
oprava betonoveho schodiště
Rozpouštědlová varianta s chipsy:
Vyberte si barevný odstín Polycolu 301, který se vám bude líbit a naneste jej, v jedné vrstvě válečkem s krátkým chlupem, na stávající podklad. Ještě do živého nátěru vsypte barevné lupínky (chipsy). Následující den plochu lehce přebruste smirkovým papírem a vyluxujte. Celou plochu přelakujte transparentním lakem Polycol 323. Pro zvýšení životnosti můžete provést dvě lakování.
Ladislav Cibulka
oprava betonoveho schodiště
Bezrozpouštědlová jednobarevná varianta:
Vyberte si barevný odstín Polycolu 321, který se vám bude líbit a naneste jej, ve dvou vrstvách válečkem s krátkým chlupem, na stávající podklad.
Ladislav Cibulka
oprava betonoveho schodiště
Kombinovaná varianta s chipsy:
Vyberte si barevný odstín Polycolu 321, který se vám bude líbit a naneste jej, v jedné vrstvě válečkem s krátkým chlupem, na stávající podklad. Ještě do živého nátěru vsypte barevné lupínky (chipsy). Následující den plochu lehce přebruste smirkovým papírem a vyluxujte. Celou plochu přelakujte transparentním lakem Polycol 323. Pro zvýšení životnosti můžete provést dvě lakování.
Ladislav Cibulka
Střecha garáže
Dobrý den, prosím o radu, zda je možno na pochozí střechu garáže o rozměru cca 50 m2 použít vaší technologii polymercolor a zda konečný vzhled je jako u tekuté dlažby. Budeme muset opravit celou plochu z důvodu, že stávající dlažba je vzdutá a uvolněná. Skladba střechy: Heluz miako vložky, betonový potěr, 2x izolační asfaltové pásy, vyspádovaný betonový potěr, nerezové " okapové plechy" a dlažba 30x30 cm. Je vaše tekutá dlažba odolná mrazu a vodonepropustná? Co je nutno provést, jak postupovat a jaké materiály použít po odstranění stávající dlažby a mechanickém očištění vyspádovaného betonového povrchu? Děkuji za odpověď Šilhavý
Střecha garáže
Hezký den! Po odstranění stávající dlažby, zbytků lepidla, případně jiných nenosných částí jako je například cementové mléko apod. plochu dobře napenetrujte dvousložkovou epoxidovou rozpouštědlovou kompozicí Polycol 225+525. Vybudujete tak kvalitní přechodový můstek k budoucí užitné ploše. Po provedené penetraci se vám nabízí tři možnosti povrchové úpravy.
1. Po vytmelení nerovností a prasklin (Polycol 609+568) provést nátěr (Polycol 301+560), který je možné dekorativně ošetřit barevnými chipsy a transparentním lakem (Polycol 323+560).
2. Vzhledem k tomu, že jde o pochozí terasu je možné aplikovat povlak z obarvených písků v tloušťce 3 mm (Polycol 117+593 + obarvené písky) zvaný tekutá dlažba.
3. Na střechu aplikovat povlak z přírodního štěrku tzv. kamenný koberec v tloušťce 10 mm (Polycol 123+593 + přírodní štěrky).
Všechny tyto aplikace jsou odolné mrazu, ale nefungují jako hydroizolace. Hydroizolaci ve vaší střeše tvoří bitumenové pásy mezi betonovým potěrem a spádovým klínem. Na webu je možné stáhnout Informační listy k jednotlivým návrhům.
Ladislav Cibulka
Balkon 2
Dobrý den, balkon k dnešku má tyto vrstvy - betonový panel (spirol), pak bitagit hydroizolace navařená, pak 5 cm vysoký beton B20 vyspádovaný. A na něj místo lepidla a dlažby jsem chtěl dát 3 složkový Polycol 117 polymerbetonový komplet. Tak to nedoporučujete? Nebo to jde tak udělat? Můj stavební dozor to nezná a doporučuje dlažbu. Děkuji za odpověď. Jakub Vaněk
Balkon 2
Hezký den! Ani dlažba není hydroizolační prvek požadovaný Vámi v prvním dotazu. Dlažba stejně jako polymerbetonový povlak slouží jako užitný, dekorativní, pochůzný (někdy pojízdný) povrch.
Tedy na plochu balkonu můžete aplikovat jak dlažbu, tak polymerbetonový povlak jako vrchní, pohledovou a užitnou vrstvu. Rozdíl bude v ceně a vzhledu. Polymerbetonový povlak z dekorativních obarvených písků je bezespárý, dokonale kopírující jakýkoliv půdorys. Informační list si stáhněte z našeho webu ze záložky PRODUKTY složka OSTATNÍ. V případě, že se rozhodnete pro polymerbetonový povlak, vyberte si barevné řešení ze záložky PRODUKTY složka PLNIVA které bude ladit s exteriérem Vašeho balkonu. Polymerbetonové povlaky se balkony, terasy apod. aplikují zcela běžně. Při kalkulaci nezapomeňte, že u dlažby se skutečná materiálová cena skládá z penetrace, flexibilního lepidla, vlastní mrazuvzdorné dlažby a spárovací hmoty. U nás zakoupíte jeden polymerbetonový komplet z obarvených písků v maloobchodní doporučené ceně. Pokud oslovíte nejbližšího prodejce, můžete se s ním domluvit na zákaznické slevě a tudíž nakoupíte levněji než „napřímo“. Pokud tento sortiment ve Vašem okolí nikdo neprodává, zašleme Vám ho službou TOPTRANS EU.
Ladislav Cibulka
Balkon
Dobrý den, prosím o zaslání cenové nabídky na Polycol 117 18,5 kg balení. Použití jako finální svrchní vodunepropustná vrstva na balkon. Děkuji. Jakub Vaněk
Balkon
Hezký den! Vámi objednaný polymerbetonový komplet používaný jako dekorativní, užitný, nášlapný povrch na balkony nemá žádné hydroizolační vlastnosti. Naopak jde o velmi prodyšnou a vodopropustnou kompozici. Pokud budete potřebovat balkon izolovat, musíte oslovit dodavatele hydroizolačních kompozicí. Vybudovanou izolaci pak můžete ochránit před poškozením například tímto polymerbetonovým povlakem. Zde na webu se podívejte do PRODUKTŮ na PLNIVA a tam naleznete mnoho vzorníků barevného řešení obsahu polymerbetonového kompletu. Cena se nemění v závislosti na barevné kombinaci.
Ladislav Cibulka
Přetření střechy
Dobrý den, zákazník má na eternitové střeše zbytky nátěru Eternal mat akrylátový a rád by použil váš výrobek Polycol 384. Lze pevně přilnutý nátěr Eternalu přetřít Polycolem 384, aniž by došlo k zvednutí původního nátěru? S pozdravem
Petr Švejnoha
Přetření střechy
Hezký den! Zákazníkovi řekněte, ať namočí hadr do ředidla S 6005 (případně ředidla xylenového typu S 6003 nebo S 6300), a přikryje ho igelitovou folií (nákupní taškou) aby nedošlo k rychlému odtěkání rozpouštědla. Asi po hodině ať zkontroluje stav stávajícího nátěru. Pokud bude netknutý, může provést aplikaci. Pokud dojde k poškození, není možné aplikaci provést. V této zkoušce jde o namáhání rozpouštědlem přítomným v nátěru Polycol 384. Toto rozpouštědlo může napadnout staré nátěry a způsobit jejich „zduření“. Obvykle napadá alkydy, kaučuky apod. Vzhledem k jednoduchosti testu jej doporučuji vždy, pokud si aplikátor není jistý přetíratelností. Tedy pokud to původní nátěr vydrží, pak jej lze bez obav přetírat.
Ladislav Cibulka
Chemická odolnost
Vážený pane Cibulko, prosím Vás o krátké info k odolnosti silnovrstvého nátěru níže uvedeným materiálům:
1. toluen
2. metylethylketon
3. octan etylnatý
4. aceton
Podkladem bude drátkobeton tloušťky 180mm. Předem Vám děkuji za poskytnuté informace. S přátelským pozdravem Tomáš Z.
Chemická odolnost
Hezký den! Dvousložkový epoxidový silnovrstvý nátěr je dostatečnou ochranou před působením úkapů a krátkodobých zatížení výše uvedených médií. Pokud budete chtít znát výsledky delšího působení např. týden nebo měsíc, zašlete prosím první tři média v množství cca 300-500 g pro kontrolní expozici. Obvykle se dělají kontrolní expozice při zatížení 1 den, 2 dny, týden, měsíc, půl roku, rok. Nemyslím si však, že by někdo v rozlitém médiu chodil měsíc v gumovkách, ale pokud by došlo k havárii na začátku 14tidenní dovolené, bylo by vhodné znát výsledek po expozici 1 měsíc.
Jestliže bude podkladem pro epoxidový ochranný povlak strojně hlazený drátkobeton, je nutné z důvodu přítomných aditiv separační povahy provést otryskání, obrokování, obroušení, ofrézování nebo jinou mechanickou úpravu pro otevření podkladu k dostatečnému zakotvení povlakového systému.
Ladislav Cibulka
Školení
Dobrý den! Potřeboval bych proškolit zaměstnance na opravy schodů. Děláte nějaké školení? Rudolf V.
Školení
Hezký den! Školení provádíme podle potřeb odběratelů a zpracovatelů. Tedy školíme jak obchodníky, tak i aplikační firmy. Domluvte si prosím, telefonicky termín.
Ladislav Cibulka
Polymerbetonový komplet
Dobrý den, jsem soukromý podnikatel v oboru stavebnictví a velice mě zaujal Váš produkt Polymerbetonový komplet zákaznící mají o tento výrobek zájem, ale potřebuji k tomu vzorník barev ve velkém provedení (z malých kostiček v prospektu formátu A5 si nejsou schopni vybrat).
Domnívám se, že je v našem společném zájmu mít pro konečného spotřebitele, co nejlepší nabídku, a proto Vás žádám o zaslání vzorníku barev k výše zmíněnému produktu.
Pokud připojíte další zajímavé prospekty - budu s nimi rád pracovat. Má oblast působení je Praha + Střední Čechy, proto bych také uvítal seznam prodejců. Děkuji za čas, který budete věnovat této žádosti. Jaroš
Polymerbetonový komplet
Hezký den! Větší obrázky než v tištěném letáku naleznete na těchto webových stránkách v rubrice Návody a oddíle Plniva. Dole je malý posuvník jednotlivých stran. Naleznete zde škálu různých barevných variací pro Vaši inspiraci. Vzájemné mísení obarvených písku je dáno představivostí investora. Naturální vzorečky vyrábíme v průběhu celého roku. Jak rychle je vyrábíme, tak rychle je trh spotřebovává. Naše stávající prodejce naleznete též na tomto webu v rubrice PRODEJCI.
Ladislav Cibulka