Úvod - Produkty - Nátěry
 Přidat příspěvek/dotaz 
Nadpis: 
Text: 
code

Garaž podlaha
Dobrý deň,
moja stavba sa blíži do finále a chcel by som objednať farbu na podlahu mam ešte niekoľko otázok, aby som pri realizácií nič nezanedbal.

Rozhodol som sa že použijem produkt POLYCOL 321 podlaha má 60 m2 takže asi budem potrebovať 60x0,6=36 kg farby tu uvažujem, či zobrať jedno veľké balenie 30+9 kg, alebo 3 ks 10+3 kg 60 m2 nestihnem do 30 minút sám aplikovať, preto by som volil radšej variant 3 ks 10+3 kg. Ako to je? Môžem rozmiešať určite množství, aplikovať ho a potom rozmiešať ďalšie množstvo, ako to bude stým prechodom? Môžem robiť náter na viacej vrstiev? Jeden deň prvý náter a druhy deň ďalšia vrstva môže sa to?

V rohoch okolo steny mám dilatačný pás, ktorý som odrezal čím mám vytmeliť ten prechod prípadne ak mám nejaké praskliny prípadne vyštrbené miesta v podlahe? Po obvode na stenu chcem z epoxy farbou urobiť 5 cm soklík.

Ktorú penetráciu aplikovať pred náterom? Pravdepodobne Polycol 225.

Posledná otázka podlaha je podlahový betón z podlahovým kúrením po vyrovnaní mi ho majstri zaleštili a použili vsyp sika floor musím ho prebrúsiť? Nie je to leštený betónový povrch ma to takú jemnú štruktúru?

Vopred ďakujem za rady. S pozdravom Kozák
Garaž podlaha
Hezký den! Nejprve proveďte malý test na podlahu kápněte kapku vody. Pokud se kapka sbalí do kuličky (fazolky), znamená to, že nová povrchová úprava nebude dostatečně zakotvená do podkladu a je vhodné povrch otevřít broušením. Pokud se kapička vody bez problémů do podkladu vsákne, máte vyhráno a můžete se pustit do penetrace. S ohledem na zhutnění povrchu budete mít menší spotřebu penetrentu. Předpokládám tak 0,1 až 0,2 kg/m2 Polycolu 225. V těchto teplotních podmínkách bych volil spíše tři balení 10+3 kg. Po zpracování první soupravy natužte druhou a systém mokrý do mokrého pokračujte v práci. Spoj je pak neviditelný. Totéž opakujte u třetí soupravy. Natuženou kompozici opět propojte s předchozí, již aplikovanou hmotou. Použijte váleček s krátkým chlupem 4-6 mm (nylon) šíře 25 cm a za hodinu budete mít nátěr v celé garáži. Hmotu můžete aplikovat ve dvou nebo více vrstvách, až vzhled odpovídá vaší představě, ale obvykle se hmota aplikuje v jednom kroku.
Ladislav Cibulka
Garaž podlaha
Přechod mezi podlahou a zdí je vhodné řešit vytmelení trvale pružným tmelem. V kartuších se prodávají k tomuto účelu PU tmely nebo MS polymerové tmely. Nikdy nepoužívejte tmel silikonový. Díky tomuto vytmelení pak nevzniká nevzhledná prasklina mezi podlahou a zdí, kterou může do podlahové konstrukce zatéci voda, ropné produkty nebo provozní kapaliny uniklé z vozidla. V garážích, servisech, dílnách se dělá obvykle 10 cm vysoký hygienický soklík. Podlaha nejen dobře vypadá, ale též při údržbě nejsou zdi v dolní části lemované špinavým pruhem.
Ladislav Cibulka
Podlaha dílny
Dobrý den, mohl bych poprosit jakou odolnou barvu zvolit do zámečnické dílny? V dílně je nově udělaný beton (CP20). Jedná se o část dílny velikost cca 25 m čtverečních.
Případně bych poprosil o cenovou nabídku. Děkuji za odpověď, s pozdravem Nosek
Podlaha dílny
Hezký den! Na povrch očištěný od všech nenosných částí a separačních vrstev naneste dvousložkovou epoxidovou penetraci Polycol 225 balení souprava 8+0,8 kg stojí v MOC bez DPH 1360 Kč. Následující den proveďte první nátěr dvousložkovou epoxidovou nátěrovou hmotou Polycol 301. Další den proveďte druhý finální nátěr. Budete potřebovat 2x soupravu 5+1 kg MOC bez DPH á 1164 Kč. Pokud byste chtěl investovat do delší životnosti, mohu vám nabídnout bezrozpouštědlový epoxidový nátěr Polycol 321, který je sice dražší, ale má delší životnost.
Ladislav Cibulka
Stříkání střechy Polycol 384
Dobrý den, v návodu jsem se dočetl, že minimální teplota podkladu při aplikaci je 15°C. To nebude problém dodržet. Jaká ovšem může být maximální teplota podkladu při aplikaci střešního nátěru Polycol 384? Za odpověď předem děkuji.
Stříkání střechy Polycol 384
Hezký den! Horní hranice je určena odpařováním rozpouštědla přítomného ve hmotě. Při práci, kdy se teplota blíží 30 °C dochází k velmi rychlému vytěkání rozpouštědla a stříkaná hmota tak nedostává moc šancí k slití nastříkaného filmu. Z toho důvodu je vhodné při teplotách nad 25 °C přidávat rozpouštědlo, aby byla zachována správná konzistence pro stříkání.
Ladislav Cibulka
Jezírko
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda lze použít tekutou dlažbu na nátěr gumové plachty okrasného jezírka. Děkuji. Horová
Jezírko
Hezký den! Tento materiál není nátěrová hmota. Při aplikaci se jedná se o hmotu konzistence mokrého písku. Pokud chcete vytvořit dojem, že Vaše jezírko je kámen pískovec, objednejte si prosím přírodní verzi. Uvnitř balení jsou dvě plechovky (epoxid a tvrdidlo), které smísíte a natuženou směs nalijete do sklářského písku. Ten je součástí soupravy. Jedna souprava obsahuje jeden metr čtvereční v jednom centimetru tloušťky. Směs pak naneste ocelovým hladítkem na hydroizolační plachtu. Při členitějších detailech používejte lžíci srdcovku na jemnější tvarování. Nářadí při aplikaci otírejte ředidlem S 6005 nebo S6003 nebo S6300. Usnadní Vám to vyhlazení povrchu. Polymerbetonový potah v přírodní verzi je lesklý jen asi měsíc. Pak zmatní a vypadá jako přírodní kámen pískovec. Po potažení vnitřního stěny jezírka nechte hmotu týden dozrát a teprve pak ho napusťte vodou.
Ladislav Cibulka
Postup laminace maleho bazenku
Dobrý den. Rád bych poprosil o radu jak postupovat. Máme vybetonovaný venkovní bazének, ochlazovací k sauně - cca 1.5m x 2.5m x 1.2m hloubka, a chtěli bychom ho vylaminovat vlastními silami. Práce se nebojim, spoustu stavebních věcí si normálně děláme sami, jen s laminovanim nemám zatím zkušenosti. Po přečtení vaší stránky http://www.polymercolor.cz/_php/aplikace.php?id=x_laminace predpokladam tento postup:

- zaoblit vnitrni hrany (cementová malta + metoda pivni láhev) a opravit hrubé nerovnosti (maltou/betonem)
- nechat pořádně vyzrát/vytvrdnout
- napanetrovat (nějakým vaším vyrobkem?)
- vytmelit zbytkové nerovnosti (váš výrobek)
- laminovat (co zvolit když to dělám poprvé? - něco co netrvrdne příliš rychle?) - kolik vrstev? Jakou tkaninu?
- tixotropni přípravek na posledni vrstvu
- brousit, lakovat (čím? kolikrát?)

Prosím můžete mi dát vědět, zda tento postup je ok, případně co změnit? Co je nejkritičtější krok? Co nesmim pokazit? Co amatér napoprvé nezvládne? Taky bych potřeboval konkrétní kódy výrobků na jednotlivé kroky - abych nakoupil správně a správné množství.
Jak se řeší barva? Kam se přidává pigment? Jaké odstíny jsou na laminat možné?
Jak se bazének musi zabezpečit na zimu?

Děkuji,
Tomas Holusa.
Postup laminace maleho bazenku
Hezký den! První krok je opravdu správné upravení geometrie bazénku. Nejprve bazének očistěte od všech nenosných částí. Myslete na to, že broušení je vždy levnější než doplňování nerovností. Laminace prováděná na rozích převedených do fabionů je snazší a jednodušší je i čištění. K doplnění hmoty jsou výhodnější tzv. opravné malty, které jsou tixotropní a drží požadovaný tvar. Tedy v prvním kroku proveďte vytvarování bazénku. Všechny použité hmoty nechte vyzrát.
Ladislav Cibulka
Postup laminace maleho bazenku
Druhým krokem je penetrace podkladu. Nedostačující jsou akrylátové a acetátové penetrace. Plochu napenetrujte penetrací Polycol 225. Předpokládám spotřebu cca 0,3 kg/m2. Tímto krokem zpevníte povrch a epoxid nasáknutý do podkladu způsobí neoddělitelný spoj podkladu a následných vrstev. Druhý den po penetraci pokračujte. Důležité je, aby rozpouštědlo přítomné v penetraci beze zbytku vytěkalo. Na deset metrů čtverečních budete potřebovat balení 4+0,4 kg. Trochu vám zbude. Souprava stojí v MOC bez DPH 740 Kč.
Ladislav Cibulka
Postup laminace maleho bazenku
Je možné, že vyrovnání pod laminaci nebudete muset dělat. Závisí to na reliéfu laminované plochy, která vznikne po prvním kroku. Pokud tmelit budete, pak můžeme nabídnout epoxidový tmel Polycol 609. S ohledem na tmelení stěn je vhodné do něj přidat tzv. bílé saze na snížení jeho tekutosti. Asi by vám měla stačit souprava 5+1 kg. V MOC bez DPH stojí 1090 Kč. Aplikaci provádějte nerezovým hladítkem. Pokud si nevěříte, balení si rozdělte na polovinu.
Ladislav Cibulka
Postup laminace maleho bazenku
Obvykle se na laminaci používají dvě tkaniny jedna těžší např. 390g/m2 a jedna lehčí např. 200g/m2. Ale ve vašem případě se nejedná o veliký koupací bazén, takže možná bych volil jen dvě vrstvy lehčí tkaninou. 390 g stojí 126 Kč/bm a 200 g 93 Kč/bm. Někdy míváme skladem i 280 g/m2. Jako pojivo použijte pryskyřici Polycol 112. Cca spotřeba odpovídá gramáži tkaniny. Tedy na dvě vrstvy á 200 g tkaniny budete potřebovat 0,4 kg pojiva. Kupte si malinko víc tkaniny na 5 cm překlad jednotlivých pruhů. Když budete tlačit na váleček víc, bude spotřeba pryskyřice menší, pokud budete tlačit na váleček méně budete mít spotřebu laminační pryskyřice menší. Odhaduji, že by vám měla stačit souprava 5+2,5 kg. V MOC stojí 2170 + DPH.
Ladislav Cibulka
Postup laminace maleho bazenku
Broušení a tmelení se provádí prakticky po každém provedeném kroku. K broušení tak malých ploch se dá použít vibrační nebo excentrická ruční bruska. Brusný papír 80 pro razantnější broušení, 120 nebo 150 pro jemné broušení. Tmel si vyrobte z Polycolu 112 jeho tixotropizace bílými sazemi. 0,25 kg bílých sazí stojí v MOC 180 Kč + DPH. Polycol 112 natužíte tvrdidlem Polycol 593 a do natužené směsi přidáváte bílé saze, až vznikne hmota podobná sádlu. Tím provedete jemné dotmelení po ubroušených bublinkách nebo pro doplnění prohlubní. Před vlastním nátěrem by plocha měla být dokonale hladká bez nahmatatelného profilu tkaniny nebo překladů.
Ladislav Cibulka
Postup laminace maleho bazenku
Přebroušený a případně dotmelení laminát dokonale očistěte od brusného prachu vysátím a setřením "na vlhko". Pro vlastní nátěr použijte Polycol 301 RAL 5012. Nátěr aplikujte válečkem s krátkým chlupem ve dvou vrstvách. Po provedení nátěru nechte povlak vyzrát alespoň pět dní. Pak bazének napusťte vodou. Při používání bazénové chemie dodržujete doporučené koncentrace. Jednou za tři až pět let vodu vypusťte, bazén umyjte a jeho uschnutí proveďte jeden oživovací nátěr Polycolem 301 RAL 5012. Na zimu na hladinu vody vložte desku fasádního polystyrenu 0,05x1 m. Dá se koupit i jednotlivě.
Ladislav Cibulka
Bazen
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jak postupovat v případě zatmelení/zacelení prasklin na stěnách v betonovém bazénu.
Bazen
Hezký den! Praskliny velmi dobře očistěte od všech nenosných částí. Prasklinu napenetrujte epoxidovou penetrací Polycol 225. Pro vlastní tmelení můžete požít například tmel Polycol 609-568, který si budete muset na stěny tixotropizovat (zastavit stékání) bílými sazemi. Též je dodáváme. Pokud stěny a podlahu nevyrovnáte na poprvé, tmel můžete přebrousit a provést druhé tmelení. Tento postup se používá u prasklin, které se již nepohybují. Jsou staticky klidné. Při obavě z jejich pohybu, lze provést tzv. sešívání. Před penetrací provedete řezy diamantovým kotoučem kolmo na prasklinu a vše dobře očistíte. Provedete penetraci jak praskliny tak řezů. Do řezů zaplněných tmelem vmáčknete ocelové sponky a šev zahladíte.
Ladislav Cibulka
skleník
Dobrý den. Potřebuji natřít OSB desky nátěrem, abych dosáhl vodotěsnosti. Jde o podlahu ve skleníku, to znamená vlhkost, voda, střídání teplot a hlavně zdravotní nezávadnost. Můžete mi prosím něco doporučit? Zároveň bych to potřeboval natužit tužidlem, které snese nízké teploty při vytvrzení, existuje?
skleník
Hezký den! OSB desky byste měl koupit ve variantě, která je již impregnovaná proti vlhkosti. Vzhledem k skladbě dřevěných štěpek je tento materiál velmi "mezerovitý" a pouhý nátěr je obvykle nedostačující pro údržbu. Doporučuji jako první krok vytvoření souvislé užitné plochy z epoxidového dvousložkového tmelu Polycol 609. Ve standardní variantě se prodává s tvrdidlem Polycol 568, ale při práci za nízkých teplot ho umíme dodat s velmi razantním tvrdidlem Polycol 553. Tento systém nemá problém s teplotou, ale razantní tvrdidlo snižuje dobu na zpracování. Sám bych si natužil například dvě kila, abych hmotu po zamíchání dokázal v klidu aplikovat. U méně razantní verze si natužím klidně 5 kg tmelu. Pro roztažení použijte gumové hladítko nebo stěrku s gumovým břitem. Hmota vypadá jako bílá pasta. Ještě ten den, po šesti hodinách (podle teploty), je možné aplikovat bezrozpouštědlový nátěr Polycol 321, kde je standardně dodávané tvrdidlo Polycol 593 zaměněno razantním Polycolem 553. Používejte váleček v krátkým chlupem 4-6 mm. Víc než 5 kg složky A, pokud budete na ploše sám, netužte! Rychlé tvrdidlo zkrátí doby zpracování cca na jednu čtvrtinu. Můžete pracovat i při teplotách mezi 0-5°C. Druhý den (podle teploty) je podlaha užívání schopná. Žádný z výše uvedených materiálů neobsahuje nízkovroucí rozpouštědla, jedná se o bezrozpouštědlové systémy. Z vytvrzené podlahy se neuvolňují žádné částice ani chemikálie.
Ladislav Cibulka
Aplikační teplota
Dobrý den, lze aplikovat Polycol 301 ve venkovním prostřědí když teploty "plavou" +5 až +20°C? Mám venkovní nevytápěnou garáž a chci znivelovaný povrch natřít polycolem 301. V návodu píšete optimální teplotu při nanášení +15°C, to asi nebude problém dodržet, ale během schnutí teplota pravděpodobně klesne. Lze aplikovat s tím, že se prodlouží vytvrzení nebo už nelze aplikovat?
S pozdravem Michal Vlachynský
Aplikační teplota
Hezký den! Po očištění podkladu nejprve proveďte penetraci. Polycol 225 povrch zpevní a vybuduje přechodový můstek k následné užitné vrstvě. Po vytvrdnutí (druhý den) můžete začít s aplikací nátěrového systému Polycol 301. Optimální teplota pro zpracování a zrání epoxidových kompozic je 15-20°C. Při vyšších teplotách 20-25 °C se zkracuje doba pro zpracování natužené hmoty a naaplikovaná hmota má dříve plné vytvrzení. Při teplotách 10-15 °C se prodlužuje doba zpracování a doba zrání. Při teplotách 5-10 °C je již tato změna významná. Aplikace pod 5°C nedoporučuji.
Ladislav Cibulka
Nátěr terasy
Dobrý den,
chtěl bych natřít betonovou terasu materiálem Polycol 301. Bohužel část terasy byla opravena flexi lepidlem. Mohu penetrovat Polycolem 225 přes flexi lepidlo a pak použít nátěr? Či je potřeba lepidlo vybrousit a opravit betonovou stěrkou či tmelem? Děkuji. S pozdravem Jiří Brabec
Nátěr terasy
Hezký den! Na podkladu, kde je provedená oprava flexibilním lepidlem budete mít významně nižší spotřebu penetrentu. Pozor, velmi často je na flexibilním lepidle cementoakrylátový výluh, který je separační. Vhodné je mechanicky ho odstranit (kartáčování, broušení). Celou plochu dobře napenetrujte Polycolem 225. Penetrujte do nenasákavosti, ale nevytvářejte kaluže. Následný den po vytvrzení penetrace proveďte první nátěr Polycolem 301. Spotřeba cca 0,2-0,25 kg/m2. Druhý nátěr bude mít menší spotřebu cca 0,15-0,2 kg/m2.
Ladislav Cibulka
Nátěr schodů
Dobrý den,
řeším aplikaci epoxidového nátěru / stěrky na betonové schody - již jsem je napenetroval (225) a vytmelil tmelem (609). následně jsem aplikoval silnou vrstvu 321 L, ale z podstupnic mi docela stékala. Stěrku jsem tedy přebrousil a postup bych chtěl pro lepší výsledek povrchu zopakovat. Nevím, zda ale znovu použít 321 L nebo jít do obyčejné 321, jde o to, že potřebuji přetřít i podstupnice (svislá část schodů) a nevím, který z uvedených nátěrů je méně stékavý, respektive, jaký je mezi nimi vlastně rozdíl.
S pozdravem Adam Kročka
Nátěr schodů
Hezký den! Jde o materiálové „sourozence“. U Polycolu 321 je upřednostněna kryvost v tenké vrstvě a u Polycolu 321L je upřednostněn rozliv. Když budete chtít aplikovat válečkováním tenký povlak například 0,2 kg jistě sáhněte po Polycolu 321. Jeho obvyklé spotřeby se pohybují od 0,3-0,5 kg/m2. Pokud budete chtít podlahu vyrovnat protože vám nevyhovuje její reliéf a spíš než nátěr potřebujete stěrkovou hmotu, volte Polycol 321L jako licí. Obvykle se nanáší ve spotřebách od 1 kg do 3 kg na metr čtvereční podle požadavku na srovnání. Hmota je tekutá a má dobré samonivelační schopnosti. Přechodová oblast mezi Polycolem 321 a Polycolem 321L je kolem 0,8-1,1 kg/m2.
Ladislav Cibulka
Nátěr schodů
Na svislé plochy volte Polycol 321, aplikaci provádějte v tenké vrstvě, aby nedošlo k jeho tečení. Hmota není koncipovaná jako tixotropní (netekoucí). Na podstupnici použijte velurový váleček 10 cm s chlupem 4 mm. Nátěr musíte provést dvakrát. Pokud máte na podstupnici "čůrky" hmoty, je nutné je nejprve zabrousit do roviny. Nový nátěr je neskryje.
Ladislav Cibulka
Renovace přepravníku zvířat
Dobrý den.
Provádím renovaci přepravníku zvířat a mj. pokládám podlahu z plechu s lístečkovým vzorem. Záměr byl provést základní nátěr plus nátěr nějakým nejlépe silnovrstvým epoxidovým materiálem a provést pískový posyp. Je to řešení často používané výrobci nových vozů. Mohl by jste mi doporučit nějaké řešení s dlouhou životností? Hlavním požadavkem je vytvoření odolného protiskluzového povrchu. Problémem jsou chemické vlivy, samozřejmě jistá pružnost samotné konstrukce a také délka vytvrzování. Za každou informaci předem děkuji.
Renovace přepravníku zvířat
Hezký den! Kovový podklad dobře odmastěte, aby na jeho povrchu nebyla žádná separační vrstva, která by bránila dokonalému přilnutí epoxidového nátěru Polycol 301 k podkladu. Předpokládaná spotřeba bude 0,2 kg/m2. Do ještě "živé" hmoty přes síto nasypte cca 1,5 až 2 kg suchého sklářského písku frakce 0,1-1 mm. Následný den proveďte zametení neukotveného písku a celou plochu ještě jednou převálečkujte Polycolem 301 při spotřebě 0,2-0,25 kg/m2. Teplota by se měla během celé aplikace pohybovat mezi 15 a 20 °C. Celou plochu nechte dobře vyzrát a převoz zvířat provádějte až po sedmi dnech. Při vyšší teplotě, například 20 až 25 °C, se doba pro plné chemické zatížení zkrátí tak na 4 dny. Myslete na to, že namáhání kejdou patří mezi velmi agresivní chemické namáhání.
Ladislav Cibulka
finalny nater
Dobrý den! Koberec už máme položený, suchý a vytvrzený. Chci se zeptat na nějaký finální nátěr, aby byl povrch hladký, lesklý, případně vyplněný. Máme udělaných 15 m2 zrnitost kamínku 4-8 mm. Děkuji
finalny nater
Hezký den! Povrch kamenného koberce se opatřuje nátěrem obvykle z reklamních důvodů, kdy je potřeba na kamenný potah namalovat například logo firmy nebo nějaký nápis. Domnívám se, že spíše mluvíte o lakování. Tedy nanesení průhledné (transparentní) vrstvy, která zachová vzhled kamenného koberce a navyšuje jeho pohledové parametry. Povrchové úpravy kamenného koberce jsou nejčastěji následující.
finalny nater
Lakování. Navyšuje dominantně prvek vzhledu. Kamenný koberec vypadá jako nově položený. Používá se na to lak Polycol 323 ve spotřebě 0,2 kg/m2. Aplikace válečkem s krátkým chlupem 4 mm.

finalny nater
Zpevňování. Používá se transparentní Polycol 117 a provádí se v době, kdy se začnou z kamenného koberce uvolňovat kamínky. Tato aplikace má primárně zpevnit spoj prvního zrna ke druhému. Spotřeba 0,3-0,5 kg/m2 podle toho, do jaké hloubky chcete kamenný povlak zpevnit. Aplikace válečkem s chlupem 4-6 mm. Nanesená nízkoviskozní pryskyřice samozřejmě též navýší vzhled kamenného koberce.
Ladislav Cibulka
finalny nater
Uzavírání. Uzavírání kamenného koberce se provádí dvěma způsoby. Prolitím a utopením kamenného koberce epoxidovou pryskyřicí Polycol 117. Tento postup je snadnějším a dražším uzavřením. Druhým způsobem je uzavření povrchu kamenného koberce epoxidovým gelem. Tento postup je levnější, ale pracnější. Aplikace gelu se obvykle provádí stěrkou.
Polycon 301/321
Dobrý den, můžete mi prosím poradit?
Mám dvougaráž s menší dílnou o rozloze 39,6m2 (v četně 20cm soklu). Podlaha je ze samonivelační stěrky 8cm a bude se ještě brousit, předpokládám hladký povrch. Jaký nátěr nebo licí stěrku použít? V některých diskuzích uvádíte, že 321 má delší životnost než 301. Jakou životnost má 301? Jsem absolutní laik v tomto oboru, proto zkušenosti jiných jsou mi vítané.
Polycon 301/321
Hezký den! Životnost jakéhokoliv povlaku, pochůzné a pojízdné plochy, je dána mechanickým a chemickým namáháním a jeho tloušťkou. Životnost neříká, že následující den po deklarované životnosti povlak chránící podklad zmizí. Amortizace je vždy postupná. Například ve vaší garáži předpokládám, že nejvíce budou namáhané dva pruhy pod koly auta (střední namáhání). Tam kde chodíte bude lehké namáhání. Pokud parkujete s nákladním autem, jedná se o namáhání těžké. Tento parametr namáhání má i druhou část a tím je četnost. Jiná amortizace bude v soukromé garáží, kde ráno odjedete a večer přijedete a jiná bude v autoservisu, kde auta přijíždí a odjíždí mnohokrát denně. Tomuto parametru se říká dynamické namáhání. Tato dvě namáhání patří mezi mechanické namáhání. Píšete, že zde máte dílnu a pak by se vás ještě mohlo týkat namáhání úderem (pád nářadí nebo výrobku). Tepelné namáhání (okuje řezání nebo sváření materiálů). Je třeba nezapomenout ani na namáhání chemické. Tím je myšleno namáhání vodou, oleji, pohonnými hmotami, roztoky solí, kyselinami a louhy. Chci tím říci, že pod pojmem životnost se skrývá celý komplex namáhání. Posledním vlivem je síla ochranné vrstvy. Obecně platí, že čím je větší tím delší je doba potřebná k její amortizaci.
Polycon 301/321
Při dodržení předepsané technologie aplikace jsou životnosti dotazovaných materiálů následné.

Polycol 301 dva nátěry (tloušťka cca 200 mikronů) pro pochůznost 8-10 let, pojízdnost 4-6 let. Pokud vím, že místo je velmi namáhané, například vjezd velké skladové haly, nájezdová rampa atp. nic nebrání aplikaci třech vrstev a navýšení životnosti.

Polycol 321 je obvykle aplikován v jednom nátěru v tloušťce 300-500 mikronů. Životnost pro pochůznost přes 15 let pro pojízdnost do 10 let.

Polycol 321 L. Stěrka je aplikována v tloušťkách 1-3 mm. Životnost pro pochůznost padesát roků a pro pojízdnost cca 25-30 let.

Znovu připomínám, že parametr životnosti je závislý na více parametrech a od nich je odvislé jak zkrácení, tak prodloužení životnosti.
Ladislav Cibulka
Polycol 301/321
Dobrý den, jsem rozhodnut použít jeden z těchto materiálů jako finální podlahu v garáži, kde je nyní čistý betonový potěr. Počítám s penetrací 225, ale nemohu se rozhodnout zda pro finální podlahu použít dvě vrstavy 301 nabo jednu 321. Plocha garáže je cca 30m2 s rovinností 3mm na 2m. Můžete mi prosím sdělit přibližné množství penetrace a nátěru? Kolik mm materiálu 321 se nanese pri spotřebě 0,8 kg/m2? Díky
Polycol 301/321
Hezký den! Penetrace Polycol 225 je epoxid rozpuštěný v těkavém rozpouštědle, aby se maximálně snížila jeho viskozita a epoxidová síť byla co nejvíce zasáta do podkladu. Vzniká tak velmi kvalitní přechodová vrstva mezi podkladem a následnou užitnou vrstvou. Podle kvality betonové mazaniny je spotřeba 0,3-0,5 kg/m2. Na 30 metrů čtverečních bych si objednal jednu soupravu 4+0,4 kg a jednu soupravu 8+0,8 kg.
Ladislav Cibulka
Polycol 301/321
Polycol 301 je rozpouštědlový nátěr, který se obvykle aplikuje ve dvou vrstvách. První při spotřebě 0,2-0,25 kg/m2. Druhý nátěr 0,15-0,2 kg/m2. Doporučuji dva nátěry celkem 0,4 kg/m2. Materiál odpovídá soupravě 10+2 kg. Tento nátěr zachovává reliéf podkladu a nelze s ním provádět žádné vyrovnávání. Doporučuji ho na plochy, které mají nebo by mohly mít problém s spodní vlhkostí. Jde o velmi často užívaný nátěr z důvodu snadnosti aplikace a dobrým užitným parametrům.
Ladislav Cibulka
Polycol 301/321
Polycol 321 je bezrozpouštědlová nátěrová kompozice s vyšší viskozitou. Z hmoty se nic neodpařuje a je proto možné v jednom kroku provádět i srovnání hrubosti podkladu. Obvyklé spotřeby 0,3-0,5 kg/m2 pak nemusí úplně souhlasit neboť spotřeba se současným vyrovnáním závisí na hrubosti podkladu. Z tohoto důvodu bych volil aplikaci ve dvou vrstvách. Nejprve bych na plochu aplikoval soupravu 10+3 kg a druhý den bych se rozhodl, zda přidám ještě soupravu například 5+1,5 kg nebo přidám dalších 10+3 kg, aby podlaha byla srovnána k obrazu mé představy.
Ladislav Cibulka
Polycol 301/321
Síla suchého filmu na betonovém podkladu příliš neodpovídá teorii. Část materiálu totiž dorovnává reliéf a část materiálu se vsákne do podkladu. U rozpouštědlového nátěru se necelá polovina hmoty nanesené na podklad odpaří. Tedy z nanesených 100 g by mělo zůstat tak 50 mikronů. Dvě vrstvy celkem 400g nechají film cca 200 mikronů silný. U bezrozpouštědlového nátěru nanesených 400 g nechává suchý film cca 400 mikronů. Při dodržení technologie pokládky má bezrozpouštědlový systém cca dvojnásobnou životnost ochranného povlaku.
Ladislav Cibulka
Odstín
Dobrý den! Zakoupil jsem 12.12.2011 Polycol 301 RAL 7032 10+2kg, jedno balení jsem nespotřeboval. Správně jsem ho skladoval a minulý týden 7.11.2016 jsem zakoupil zase Polycol 301 RAL 7032 10+2kg. Prvním jsem natřel podlahu a druhým sokl v garážích v Praze. Mezi nátěry je viditelný barevný rozdíl a zákazník mi ani barvu, ani práci nezaplatil. Jak mám dále postupovat?
Odstín
Hezký den! Protože se na etiketu na plechovce nevejdou všechny informace je zde na webu volně ke stažení Informační list, kde je uvedeno. Jestliže na vlastní aplikaci epoxidového povlaku máte k dispozici kompozice různých výrobních operací, nejprve je roztřiďte tak, aby do prvního nátěru byly spotřebovány starší a menšinové operace nebo je vzájemně zhomogenizujte smísením. Pohledový, finální povlak aplikujte z jedné výrobní operace. Jestliže toto není možné, na pohledové ploše aplikujte nejprve jednu operaci a pak teprve druhou tak, že přechod koresponduje se stavebním uspořádáním natírané plochy. Různé operace nemusí zcela totožný barevný odstín.

To to sdělení říká.
- Když máte staré nebo menšinové zbytky nátěrové hmoty, aplikujte je jako první nátěr. Druhý nátěr proveďte z nového zboží jedné operace.
- Jestliže z různých operací musíte udělat i druhý nátěr, nejprve je zhomogenizujte smísením, abyste pracovali s jedním barevným odstínem na celé ploše.
- Pokud nebudete respektovat výše uvedená natěračská pravidla, aplikujte různé operace tak, aby spolu netvořily jeden celek.

Výše uvedená pravidla výrobci obvykle nezdůrazňují neboť se jedná o naprosté základy malířské a natěračské praxe. Homogenizace vám zabere jen několik minut před vlastní aplikací a eliminuje budoucí možné problémy s rozdílným barevným odstínem na zdech, podlahách, strojním zařízení nebo jiných konstrukcích. Řešením vaší situace je aplikace jednoho sjednocujícího nátěru.
Ladislav Cibulka
Koupelna
Dobrý den, mohu Vás poprosit o radu? Chci si do koupelny udělat epoxidovou podlahu čistě bílou, podklad je rovný betonový a je zde teplovodní podlahové topení, rozloha cca 6 m2. Který s nátěrů na to bude nejvhodnější?
Děkuji a přeji hezký den Rajdus.
Koupelna
Hezký den! Nejprve podlahu napenetrujte epoxidovou kompozicí Polycol 225. Následné povrchové úpravy mohou být ve třech variantách. Nejmenší žloutnutí bude mít rozpouštědlový nátěr Polycol 301 RAL 9003. Spotřeba 2x 0,2 kg/m2. Proveďte dvojnásobný nátěr. Nátěr dokonale kopíruje podkladní nerovnosti. Při použití bezrozpouštědlového nátěrového systému Polycol 321 RAL 9003 snadno dorovnáte nerovnosti podkladu. Spotřeba 1x 0,3-0,5 kg/m2. Ale postupem času a přirozeným žloutnutím se bude posouvat k RAL 9010. Stejný barevný posun uvidíte i u lité verze tohoto materiálu Polycol 321L. Spotřeba 2-3 kg/m2. Při aplikaci této hmoty vzniká podlaha s velice luxusním vzhledem. Všechny varianty jsou protiskluzné za sucha i za mokra, avšak je třeba si dát pozor na aquaplaning, ale to se týká jakékoliv podlahoviny v koupelně. Do koupelen je nejčastěji aplikován poslední litý systém. Informační listy, ke všem produktům můžete stáhnout tady z webu na záložce Produkty.
Ladislav Cibulka
kuchyňská linka
Dobrý den, lze váš systém aplikovat na kuchyňské linky? Pro upřesnění, cetrisová deska, váš nátěr, případné přebroušení, finální nátěr?
kuchyňská linka
Hezký den! Kuchyňskou linku můžete epoxidovým nátěrem natřít bez problémů. Nejprve proveďte penetraci Cetrisové desky Polycolem 225. Budete mít o něco vyšší spotřebu cca 0,4 až 0,5 kg/m2, desky jsou ku překvapení mnohých aplikátorů velmi savé. Druhý den proveďte naválečkování Polycolu 301 válečkem s krátkým chlupem 4 mm. Třetí den proveďte druhý finální nátěr opět válečkem s krátkým chlupem 4 mm. Tímto způsobem můžete získat nejlevnější užitný epoxidový povlak. Je třeba si uvědomit, že toto souvrství bude silné necelých dvě sta mikronů a nemusí mít příliš elegantní vzhled. Osobně bych šel spíše do bezrozpouštědlového Polycolu 321 nebo do jeho licí verze Polycol 321L. Vrstvu bych vytvářel tak v tloušťce 2 mm tj. cca 2,5 kg kompozice na 1 metr čtvereční. Prosím, podívejte se na materiálový list Cetris desky. Možná budete překvapen její teplotní a vlhkostní roztažností. Při výrobě kuchyňské desky počítejte s dilatací Cetris desky. Navštivte na tomto webu záložku Inspirace a podívejte se na rubriku Ostatní. Třeba upravíte svůj plán výroby kuchyňské desky.
Ladislav Cibulka
Natěr pro podlahu v garáži
Dobrý den, rád bych se zeptal na aplikaci Polycol® 301 na betonovou podlahu v garáži. Je nějaký teplotni limit, kdy už by se neměl nátěr aplikovat. Ted mám v zimních měsících v garáži teplotu okolo 11 stupňů. Ještě by mne zajímalo, zda je možné nátěr aplikovat po částech tj. nejdříve bych natřel prvni půlku garáže a po zaschnuti druhou. Nemohu bohužel garáž vyklidt, tak bych to rád rozdělil na dvě etapy. Děkuji. S pozdravem Mojmir Vojtěch
Natěr pro podlahu v garáži
Hezký den! Optimální teplota pro aplikaci epoxidových nátěrů je mezi 15 a 20 °C. Úplné vyzrání nátěru je týden. Pochůznost druhý den. Při nižších teplotách se prodlužuje doba zrání nátěru. Při teplotách mezi 10 a 15 °C bude úplné vyzrání tak za deset dní. Pochůznost bude již druhý den. Podlahu očistěte od nenosných částí a jiných separátorů. Nejprve proveďte penetraci epoxidovým penetrentem Polycol 225. Druhý den proveďte první nátěr Polycolem 301 a další den druhý nátěr Polycolem 301. Dva dny počkejte a přeneste obsah garáže na natřenou plochu a postup zopakujte na druhé polovině. Technologické pauzy mezi jednotlivými kroky nemusí být přesně 24 hodin. Klidně můžete udělat další krok třeba za dva dny nebo za týden. Prosím, vzhledem k nižší teplotě dodržujte spotřebu do 0,2 kg směsi na metr čtvereční, aby mohlo vytěkat rozpouštědlo přítomné v nátěru. Vzhledem k nižší teplotě auto na plochu dejte třetí až pátý den po aplikaci druhého nátěrové vrstvy.
Dílna
Dobrý den, mohl bych poprosit o informaci jakou odolnou barvu zvolit do zámečnické dílny? V dílně je nově udělaný beton (CP20). Jedná se o část dílny velikost cca 25 m čtverečních. Případně bych poprosil o cenovou nabídku.
Děkuji za odpověď. S pozdravem Nosek
Dílna
Hezký den! Na povrch očištěný od všech nenosných částí a separačních vrstev naneste dvousložkovou epoxidovou penetraci Polycol 225 balení souprava 8+0,8 kg stojí v MOC bez DPH 1280 Kč. Následující den proveďte první nátěr dvousložkovou epoxidovou nátěrovou hmotou Polycol 301. Další den proveďte druhý finální nátěr. Budete potřebovat 2x spr. 5+1 kg MOC bez DPH á 1109 Kč. Podlaha vás přijde na 140 Kč/m2 +DPH. Z webu si, prosím, stáhněte informační listy ke všem materiálům. Pokud byste chtěli investovat více, mohu vám nabídnout bezrozpouštědlový epoxidový nátěr Polycol 321, který je sice dražší, ale má delší životnost.
Ladislav Cibulka
Rozpočet
Dobrý den, po našem dnešním tel. rozhovoru prosím o nacenění nátěru Polycol 301 a spotřebu materiálu. Jedná se o garáž o ploše cca 23 m2, podklad beton, v případě větších nerovností nivelace cementovou nivelační hmotou. Děkuji Wlodyka Petr
Rozpočet
Hezký den! Na 23 metrů čtverečních budete potřebovat jednu soupravu epoxidové penetrace Polycol 225-525 8+0,8 á 1 280 Kč. Jeden metr čtvereční napenetrovaného podkladu tedy stojí 55,70 Kč. Na dvojnásobný nátěr Polycol 301 RAL 7035 budete potřebovat 1 soupravu 10+2 kg. Tři kila směsi vám zbydou na jinou plochu. Případně bych je spotřeboval na třetí nátěr v nejexponovanější části podlahy, abych navýšil délku životnosti. Souprava Polycol 301 v balení á 5+1 kg stojí 1109 Kč a v balení á 10+2 kg stojí 2068 Kč. Pokud veškerý materiál spotřebujete na tuto plochu vyjde vás metr čtvereční na 90 Kč. Zvažte prosím možnost silnovrstvého nátěru Polycol 321-593, který můžete aplikovat v jedné vrstvě. Polycol 321-593 RAL 7035 na tuto plochu by stačila souprava 5+1,5 kg á 1656 Kč. Tento nátěr tuhne v jakékoliv tloušťce a můžete ho s úspěchem použít i na vyrovnání podkladu. Pak bych ale doporučoval soupravu 10+3 kg á 3130 Kč. Lokální cementové vysprávky bych při namáhání pojezdem osobním autem nedoporučoval. Ceny jsou bez DPH.
Ladislav Cibulka
Střecha garáže
Pěkný den. Prosím můžete mi poradit. Potřeboval bych nátěr střechy garáže, kde je podkladový beton 400 a rád bych střechu využil jako terasu tedy pochozí. Střechu nechci zatížit dlažbou. Potřebuji nekluzný povrch a zároveň odolný proti venkovním podmínkám. Můžete mě poradit produkt např. epoxidový nátěr. Děkuji Pepa abraham@seznam.cz
Střecha garáže
Hezký den! Předpokládám, že hydroizolace je vyřešena v souvrství a potřebujete užitný pochůzný a dekorativní povrch pro klasické užívání pobytovými činnostmi. Při podmínce dalšího nezatěžování střešního pláště nebudu navrhovat kamenné koberce ani jiné štěrkopískové potahy. S ohledem na předpokládané spádování plochy nelze použít epoxidové stěrky. Řešením je tedy opravdu jen nátěrový systém. Protože potřebujete dlouhodobou odolnost povětrnosti a vysoké mechanické parametry mohu vám nabídnout dvě řešení. První je levnější a snadněji aplikovatelný rozpouštědlový systém. Plochu očistěte, napenetrujte penetrací Polycol 225 a udělejte dva rozpouštědlové nátěry materiálem Polycol 301. Druhá varianta je o něco dražší a chce více šikovnosti. Plochu opět očistěte a napenetrujte. Jako nátěr použijte bezrozpouštědlový systém Polycol 321. Podrobné návody najdete v informačních listech, které jsou ke stažení na tomto webu. Plochy samozřejmě nemusí být jen jednobarevné. Možné je například navýšit dekorativnost posypem akrylovými lupínky (chipsy). Lupínky následně přelakujte transparentním lakem Polycol 323 nebo Polycol 324 PU.
Ladislav Cibulka
Poděkování
Zdravím pane Cibulko, děkuji za Vaši odpověď. Aplikátor (tedy já) nemá epoxidovou penetraci a barvou budu natírat přebroušený a částečně vyrovnaný povrch garáže. Budu se snažit, aby se mi mezi kamínky nedělaly jezírka a barva měla optimální vrstvu a mohla hezky vytvrdnout. Ještě jednou děkuji a zůstávám s přátelským pozdravem.
Jehlička
Poděkování
Hezký den! Pravidlo, že všechny rozpouštědlové systémy se musí aplikovat v tenkých vrstvách, aby rozpouštědlo mohlo uniknout před zesítěním pojiva, chrání aplikátory před problémy s rozpouštědlem uzavřeným v kompozici.
Ladislav Cibulka
Ředění
Dobrý den, obracím se na vás s dotazem na ředění barvy Polycol 301. V informačním listu uvádíte možnost ředění prvního nátěru až 10%, ale není uvedeno jestli hmotnostních nebo objemových. Prosím o upřesnění. Děkuji a zůstávám s přátelským pozdravem.
Jehlička
Ředění
Hezký den, pane Jehličko!
Jsou to hmotnostní procenta. Nátěrová hmota Polycol 301 je prodávána již v konzistenci připravené ke zpracování a není potřeba ji dále ředit. Případné ředění se provádí u zboží velmi dlouho skladovaného, kde je možnost úniku rozpouštědel netěsností víčka obalu. Druhým případem, kdy se do materiálu přidává rozpouštědlo je ten, že aplikátor nemá epoxidovou penetraci na upravení parametrů podkladu (sjednocení nasákavosti, uzavření povrchu, vybudování přechodového můstku). V tomto případě si lze nouzově vyrobit z nátěru naředěním penetraci. Aplikátor má pak již penetrací kolorovaný podklad. Toto řešení není ekvivalentní klasické epoxidové penetraci Polycol 225.
Ladislav Cibulka
Polycol 321 -321L
Dobrý den.
Prosím informaci, čím se liší produkty: Polycol 321 - epoxidový silnovrstvý nátěr na beton a Polycol 321 L silnovrstvá stěrka - licí podlahovina.
Polycol 321 -321L
Hezký den!
- Polycol 321 je koncipován jako nátěrová hmota kde je upřednostněná vlastnost kryvost i v tenké vrstvě. Spotřeby jsou v rozmezí 0,2-0,8 kg/m2 podle toho jak chce současně aplikátor dorovnat reliéf podkladu. Aplikace se provádí válečkem s krátkým chlupem, nedá se ježkovat v případě, kdy aplikátor hmotu místo mísení šlehá. Případné odvzdušnění hmoty lze provést chemicky (xylen sprej) nebo teplem (PB hořák nebo horkovzdušná pistole).
- Polycol 321L jako licí je velmi podobný materiál, má o trochu méně pigmentů (v silných vrstvách to nevadí) a snáze se rozlévá. Obvyklá spotřeba je v rozmezí 1-3 kg/m2. Díky ušetřeným drahým pigmentům vychází mírně levněji. Aplikuje se zubovou stěrkou nebo rozhrnovacím válcem. Odvzdušnění hmoty lze provést mechanicky (odvzdušňovací válec), chemicky (xylen sprej), teplem (PB hořák nebo horkovzdušná pistole).
- Někde v prostoru spotřeby 0,75-1,0 kg je přechodová oblast, kde se již špatně kompozice aplikuje válečkem protože jí je na podkladu hodně, ale současně je jí málo pro stěrkový způsob aplikace rozhrnovacím válcem nebo zubovou stěrkou. V této oblasti umí pracovat jen zkušený aplikátor s praxí. Ta oblast není pevná, závisí na teplotě a s ní spojené viskozitě zpracovávané kompozice.
Ladislav Cibulka
Podlaha v garáži
Dobrý den, v příštích dnes budu objednávat vaše výrobky pro nátěr podlahy v garáži cca 30m2. Měl bych pár dotazů k aplikaci.
a) v garáži je aplikovaná nivelační stěrka v tloušťce cca 5mm aktuálně 7 dnů stará, za jakou dobu lze na tuto stěrku aplikovat penetraci a vrchní náter Polycol 301? Je třeba stěrku na povrchu obrousit nebo narušit?
b) Dnes jsem měřil teplotu podlahy je cca 10°C, na jakou teplotu budu muset místnost vytopit pro aplikaci systému a jak dlouho teplotu udržovat?
Poslední dotaz za jakou dobu můžu podlahu namáhat provozem tj. nastěhování vybavení a pojezdem osobního auta?
Děkuji za odpovědi Švrček
Podlaha v garáži
Hezký den!
a) U samonivelačních hmot je uvedeno za jak dlouho a za jakých podmínek dojde k úplnému vytvrzení a vyzrátí nivelační hmoty. Doporučuji dodržet termíny dané výrobcem. Jsou hmoty, které jsou připravené k povrchové úpravě za jeden den, ale jsou hmoty, které potřebují čtyři týdny. Při aplikaci za optimálních podmínek lze aplikovat ochranné povlaky bez problému. Praxe však ukazuje, že velmi často dochází k vyplavování různých aditiv z nivelační hmoty na její povrch a tyto velmi často působí jako separátor bránící dokonalému přilnutí ochranného povlaku. Proto doporučuji provést kontrolu povrchu a v případě nenosného šlemu nebo filmu jiné barvy na povrchu provést odbroušení. Tato mechanická úprava současně zvětší plochu vzájemného styku. Důležité je odstranit brusný prach, který je sám o sobě separátorem. Otevření povrchu samonivelační hmoty doporučuji. Dojde k pevnějšímu zakotvení povlakového systému a tím k prodloužení životnosti nátěru.
b) Epoxidové kompozice mají nejraději teplotu pro aplikaci mezi 15 a 20 °C. Nižší teplota prodlužuje zrání, vyšší ho zkracuje. Při teplotách mezi 15-20 °C je pochůznost druhý den pojízdnost třetí den. Plné mechanické a chemické vytvrzení je za týden. Jak jsem již uvedl, tyto časy se s vyšší teplotou zkracují a s nižší teplotou prodlužují. Nutno říci, že správně by teplota měla být udržována po celou dobu vytvrzování.
Ladislav Cibulka
Balkón
Dobrý den, dokážete mi poradit jaký bych měla použít nátěr na balkón, kde již byla před několika lety aplikována dlažba. Bohužel přes tuto dlažbu mi již začalo zatěkat do vnitřní části domu. Nechci již investovat do dlažby,chci zde pouze použít nějaký nátěr, který bude jak vodě odolný tak i různým povětrnostním podmínkám. Děkuji za odpověď. Mirka
Balkón
Hezký den! Epoxidové nátěry nefungují jako hydroizolace. Tedy ne, že by byly vodopropustné, ale jde o hmoty tvrdé a neumí překlenout trhliny vzniklé pohybem konstrukce vašeho balkonu. Pokud je dlažba opravdu nosná nabízí se řešení pomocí laminace. Nejprve se dlažba otevře broušením a vyčistí se spáry nejsnáze proříznutím. Celá plocha se důkladně očistí od separačního prachu. Po penetraci (Polycol 225) se spáry vyplní epoxidovým tmelem Polycol 609. Prakticky se tím tmelem plocha srovná pod následnou laminaci. Do prostoru spoje svislé a vodorovné konstrukce aplikujte z katruše malý fabionek z PU trvale elastického tmelu. Po vytmelení se na plochu naválečkuje Polycol 321 v barvě budoucího balkonu a do živé hmoty se vloží skelná tkanina cca 150 g/m2. Následující den se provede lehké přebroušení a naválečkuje se již pohledová vrstva Polycolu 321. Při laminaci je vhodné skelnou tkaninu vytáhnout až na sokl, aby vznikla "vanička" a voda odtékala do chrliče nebo přes okapničku ven a nikoliv zatékala do konstrukce budovy. Povlak nemusí být jen jednobarevný, ale lze například zvýšit design balkonu aplikací barevných chipsů.
Ladislav Cibulka
Problém s oděruvzdorností
Dobrý den, po několika měsících užívání betonové podlahy v garáži opatřené penetračním nátěrem Polycol 225 a nátěru Polycol 301 modré barvy (3x nátěry) dochází k tomu, že podrážky OBUVI jsou pokryté velmi jemným modrým práškem, který se pak roznáší do jiných prostor ... zůstávají šlápoty. Můžete mi prosím vysvětlit proč k tomu dochází a hlavně, co s tím mám nyní dělat ? Předem děkuji Vacula
Problém s oděruvzdorností
Hezký den! K tomuto jevu dochází při přeředění aplikované kompozice. Řešení je několik, například podlahu ošetřit podlahovým přípravkem s voskem nebo podlahu převálečkovat transparentním lakem Polycol 323. Spojte se prosím se mnou na emailu cibulka@polymercolor.cz, chtěl bych vědět, jak je to s vlhkostními poměry v podlaze. Zda jde o suchý podklad nebo zda tam je nějaká trvalá vlhkost. O jak velkou plochu se jedná?
Ladislav Cibulka
Nátěr a penetrace
Dobrý den, žádám o cenu materiálu Polycol 301 plus penetrace na plochu 1200 m2 hrubšího betonu. Cca 400 kg plus penetrace. Prosím o cenu, termín dodání, fakturační podmínky apod. Děkuji Pokorný.
Nátěr a penetrace
Hezký den! Na plochu 1200 m2 je průměrná spotřeba epoxidové penetrace Polycol 225 0,35 kg/m2. To je 1200x0,35=420 kg penetrační směsi. Budete potřebovat 15 souprav á 25+2,5 kg. MOC je 3 539 Kč za soupravu. První nátěr Polycolem 301 RAL 7035 bude mít spotřebu 0,25 kg/m2 a druhý 0,2 kg/m2. To je 1200x0,45=540 kg nátěrové směsi. Budete potřebovat 23 souprav á 20+4 kg. MOC je 3 835 Kč za soupravu.
Platba předfakturou, 25% sleva na dodávku. Ceny jsou bez DPH. Dodání zboží do tří dnů.
Ladislav Cibulka
střecha z IPY
Dobrý den, prosím o radu při nátěru střechy z IPY s nepatrným sklonem natřenou gumoasfaltovým nátěrem. Moc děkuji za odpověď. Věra Tryzubská
střecha z IPY
Hezký den! Pokud chcete na již stávající funkční hydroizolaci střechy provedenou z bitumenových pásů ošetřenou gumoasfaltovým nátěrem aplikovat další nátěr, pak vzhledem k veliké roztažnosti podkladu není vhodné nátěr provést epoxidovými kompozicemi. Tyto kompozice nemají dostatečnou tažnost. Někdy se na podporu životnosti aplikuje střešní nátěr epoxiesterový Polycol 384, který má velmi dobrou odolnost povětrnosti a je paropropustný. Na střeše pak chrání bitumenový podklad před UV zářením, odráží část IČ záření a tak snižuje tepelné namáhání. Protože je nejčastěji prodáván v červenohnědém provedení, z dálky je vidět jako klasická červenohnědá střecha nikoliv jako asfaltový produkt na střeše. Při velkém tepelném namáhání však mohou vzniknout mikrotrhlinky. Aplikuje se nejčastěji válečkem v jednom nátěru při spotřebě 0,2 kg na metr čtvereční. Tedy z 1 kg Polycolu natřete mezi 5-6 metry čtverečních. Ještě bych chtěl dodat, že nejde o reparační, ale o ochranný nátěr.
Ladislav Cibulka
Žádost o pomoc
Dobrý den! Obracím se na vás s žádostí o pomoc ohledně nátěru pro starší betonový bazén. Po zkušenostech s vaším nátěrem v garáži jsem se rozhodl pro obnovu staršího betonového bazénu a chtěl bych Vás poprosit o radu jaký produkt by byl nejvhodnější.

Do garáže jsem použil penetraci Polycol 225 s tužidlem Polycol 525 a pak barvu Polycol 301 s tvrdidlem Polycol 560 tužidlo a penetrace mi zbylo a zajímalo by mě, zda je možné použít tuto penetraci pro jinou barvu právě na bazén. Bazén je starší betonový již min 3x natřený obyčejnou barvou na beton, nyní bych rád vyzkoušel modrou barvu RAL 5012 od vás.

Barvu potřebuju na 28m2

Prosím Vás o odpověď a případnou cenovou kalkulaci.
Děkuji Nosek
Žádost o pomoc
Hezký den! Plochu očistěte od nesoudržných částí. Pokud byla penetrace skladována za normálních podmínek, nemělo by jí nic být. Při nevhodném skladování může vykrystalovat epoxid rozpuštěný ve složce A. Tvrdidlo bude určitě bez problémů. Dodržte tužící poměr 100:10. Podklad, ať již obnažený beton v garáži nebo beton bazénu napenetrujte. Následující den proveďte naválečkování nátěrové kompozice Polycol 301-560. Než se pustíte do díla zkontrolujte tvrdidlo. Polycol 560 v průběhu času pomalu rosolovatí. Pokud zjistíte, že materiál již nemá konzistenci lučního medu, ale je zželatinované pod vrstvou odsazeného rozpouštědla, zakupte si nové tvrdidlo. Nátěrová hmota Polycol 301 v barevném odstínu RAL 5012 se nátěry bazénů provádí zcela běžně. V bazénu odstraňte před nátěrem nenosné části. Před aplikací musí být bazén suchý.

Test snášenlivosti starých neznámých nátěrů a rozpouštědlových epoxidů je snadný. Namočte hadr do jednoho z těchto rozpouštědel S 6003 nebo S6300. Položte ho na starý nátěr a zakryjte igelitovou taškou. Za půl hodiny se podívejte, co se se starým nátěrem stalo. Pokud se nestalo nic, můžete válečkovat Polycol 301 bez obav. Pokud test nedopadne dobře napište mi o jiné řešení.

Na 28 metrů čtverečních potřebujete na dva nátěry jedno balení 10+2 kg. Na našem webu si najděte prodejce a zeptejte se ho na cenu. My prodáváme jen jako maloobchod, v případě odesílání účtujeme dopravné dle ceníku TOP TRANS.
Ladislav Cibulka
Dotaz
Pěkný den! Projektujeme rekonstrukci stávajících prostor autoservisu kde jsou betonové podlahy. Pro jejich další využití a prodloužení životnosti navrhuji natřít je Vašim nátěrem Polycol 301. Po podrobnější prohlídce jejich stavu budou příp. praskliny ošetřeny Polycol 609 + penetrace. Žádám laskavě o potvrzení návrhu příp. stanovení postupu prací. Návrh technologie bude součástí technické zprávy.
Děkuji Cerha
Dotaz
Hezký den! Podlahu dobře očistěte. Optimální je, pokud jsou epoxidové kompozice vsáklé do nosného podkladu. Po očištění proveďte epoxidovou penetraci. Nejčastěji se používá Polycol 225. Při penetraci dojde k vsáknutí epoxidu do podkladu a k vybudování přechodového můstku mezi podkladem a následnými užitnými vrstvami. Vyrovnávky menších výtluků a prasklin proveďte epoxidovým tmelem Polycol 609. Vrchní pochozí a pojízdná vrstva může být jak dvojnásobný nátěr dvousložkovou epoxidovou kompozicí Polycol 301, v případě, že bude chtít ještě povrch dorovnat, použijte bezrozpouštědlový nátěr Polycol 321. Zatímco Polycol 301, který je rozpouštědlový je nutné aplikovat v tenkých vrstvách, Polycol 321 rozpouštědla neobsahuje a je možné ho v jedné vrstvě aplikovat v potřebné dorovnávací tloušťce. Epoxidy lze neomezeně vrstvit, tedy pokud se dnes rozhodnete pro tenkovrstvý nátěr Polycol 301 a v budoucnu se rozhodnete přeci jen podlahu více narovnat, již není třeba broušení na čistý beton, penetrace a aplikace Polycolu 321, ale Polycol 321 můžete aplikovat přímo na Polycol 301. Aplikační listy jsou ke stažení u jednotlivých materiálů.
Ladislav Cibulka
Stěny sklepení
Příjemný den, pane Cibulka, prosím o návrch nátěrového systému z Vašich materiálů na nátěr ovodových stěn sklepení, které jsou natřeny asfaltem.
Děkuji Čáp
Stěny sklepení
Hezký den! Pokud nechcete původní asfaltový nátěr odstranit je nutné použít bezrozpouštědlový systém Polycol 321. Vzhledem k tomu, že je primárně určen na podlahy, je potřeba ho aplikovat v tenké vrstvě, aby nedošlo k jeho tečení. Rozdělejte si nejprve menší množství, například 1 + 0,3 kg. Směs dobře rozmíchejte. Nešlehejte. K aplikaci použijte váleček na nátěr epoxidových nebo PU nátěrových hmot s chlupem 4-6 mm. Možná nejlepší bude dokonce váleček lakovací s chlupem 4 mm. Jde o válečky nylonové nebo velurové. Z namíchané směsi by jste měl naválečkovat přes šest metrů čtverečních. Vůbec se nebojte, když první aplikovaná vrstva bude "nevzhledná" někde lesklejší, někde matnější. Druhá všechno srovná. Čím tenčí vrstvy aplikujete tím lépe. Difuzní bariéra pro vzlínající vlhkost pak není tak velká. Nářadí je možné očistit rozpouštědly xylenového typu S6003, S6005, S6300. Použité válečky nečistěte. Je to velmi pracné. Druhý den použijte nové. Pro sklepní prostory bych volil světlejší pastelový odstín, například RAL 7035. Bližší podrobnosti naleznete v Informačním listu k tomuto materiálu zde na webu. Produkty - Nátěry - Polycol 321 - Informační list.
Ladislav Cibulka
Nátěr výrobny
Dobrý den, zasílám popis a pár fotografií betonové podlahy, kterou potřebuji natřít a připravit na výrobu. Jedná se o výrobní halu pro zpracování plastů a podlaha má být bezprašná a dobře udržovatelná. Celková plocha je cca 380m2 jedná se o hruhý beton bez povrchové úpravy. Předem děkuji za doporučení nátěrové hmoty a zpracování nabídky. Přeji pěkný den
ing. Rousek
Nátěr výrobny
Hezký den! Obvyklá varianta je dobrá penetrace Polycolem 225. Podle kvality podkladu spotřeba kompozice kolem 0,4 kg. Podle fotografií odhaduji spíše vyšší spotřebu, než spotřebu na dolní hranici. Následují dva nátěry Polycolem 301. První 0,25 kg a druhý 0,15 kg. Dohromady 0,4 kg kompozice na metr čtvereční. Pozor tento nátěr je rozpouštědlový, nelze s ním vyrovnávat podklad. Při větších nerovnostech, prasklinách, výtlucích mezi penetrací a prvním nátěrem provést vytmelením vyrovnání. Jeden litr veliký výtluk spotřebuje cca 1,5 kg tmelu Polycol 609. Celá tato skladba je bezespárá, bezprašná, protiskluzná, velmi dobře udržovatelná, chemicky odolná s dobrou mechanikou a s životností podle namáhání 3-7 let. Nátěr kopíruje všechny nerovnosti podkladu.
Jestliže budete chtít současně celou plochu srovnat lze použít bezrozpouštědlový nátěr Polycol 321, který lze v jednom kroku nanášet v jakékoliv potřebné tloušťce. Tento nátěr lze aplikovat i kdykoliv v budoucnosti na již aplikovaný Polycol 301. Jeho spotřebu si regulujete při pokládce. 0,5 kg vyrovnává nerovnosti cca 0,5 mm.
Ladislav Cibulka
Nátěr na asfalt
Dobrý den pane Cibulka, prosím o návrch nátěrového systému z Vašich materiálů na podlahu ve skladu, jedná se o tzv. litý asfalt.
Děkuji Novotný
Nátěr na asfalt
Hezký den! Asfaltové plochy po odstranění nenosných částí (např. prach, mechy, lišejníky, hlína a jiné mechanické znečištění) jakož i separačních vrstev (např. rozlité oleje, zbytky maziv) lze natírat bezrozpoštědlovými epoxidovými kompozicemi. Z našeho sortimentu vám mohu nabídnout Polycol 321 tužený Polycolem 593 v široké škále barev. Firmy toho velmi často využívají, když chtějí na ploše barevně oddělit například komunikace od skladovací plochy nebo bezpečnostní zvýraznění plochy s výrobním zařízením. Zatímco dříve se toto řešilo převážně čárami "dopravního značení", dnes firmy přechází na systém různobarevných ploch. Výše uvedenou hmotu lze aplikovat též na vnitropodnikových asfaltových parkovacích plochách, kdy jsou třeba barevně odlišena místa pro zákazníky apod. Spotřeba se liší dle reliéfu podkladu. Při uzavřeném podkladu začíná obvykle na 0,3 kg směsi na jeden metr čtvereční. Aplikaci lze provést v jednom kroku.
Ladislav Cibulka
Nátěr balkonů
Dobrý den pane Cibulka, prosím o návrh nátěrového systému na betonové balkony. Natíraná plocha – beton bez povrchové úpravy
Prostředí – venkovní
Aplikace – válcem, štětcem
Odstín – šedý
Množství – 50 balkonů po 4m2
Ideální něco dvousložkového. S pozdravem Jaroslav Pospíšil
Nátěr balkonů
Hezký den! Nejjednodušší systém je, na očištěném podkladu provést penetraci dvousložkovou epoxidovou penetrací Polycol 225+525. Ta podklad zpevní, sjednotí a vybuduje přechodový můstek mezi podkladem a následnou užitnou vrstvou. Podle kvality podkladního betonu se spotřeba pohybuje mezi 0,2 až 0,5 kg na 1 metr čtvereční. Obvyklá spotřeba se pohybuje 0,3 kg/m2. Aplikaci nejsnadněji provedeme válečkem. Aplikátor při práci vidí spotřebu. Penetruje tak, aby natužená kompozice vsákla do podkladu a na povrchu nebyly loužičky hmoty. Následující den se provede první nátěr dvousložkovou epoxidovou hmotou Polycol 301+560. Spotřeba se pohybuje mezi 0,2-0,3 kg na metr čtvereční obvykle první nátěr je 0,25 kg/m2. Jestliže stačí pohledově barevný nátěr, následující den se provede druhý nátěr se spotřebou mezi 0,15-0,25 kg, obvykle 0,2 kg/m2. Když chcete dekorativnější povrch do prvního ještě živého nátěru se nasypou dekorativní barevné chipsy. Následující den se lehce přebrousí a celá plocha se přelakuje Polycolem 323+560 při spotřebě 0,25 kg /m2.

Tedy 50x4=200 metrů čtverečních
Penetrace 200x0,3=60 kg Polycol 225+525
První nátěr 200x0,25= 50 kg Polycol 301+560
Druhý nátěr 200x0,2= 40 kg Polycol 301+560
Chipsy 200x 0,01= 2 kg
Lak 200x 0,25= 50 kg Polycol 323+560

Malá praktická rada na závěr. Pokud budete volit šedý nátěr pak na balkony je nejčastěji aplikován RAL 7032. Vhodnější jsou teplé barvy jako například světlý okr RAL 1017.
Ladislav Cibulka
infra topení / epoxidová podlaha
-přeji pěkný den
-prosím o konzultaci ohledně kombinace Vašich epoxidových materiálů a infra-panelů pro vytápění s ohledem na žloutnutí barev
-děkuji velice
Bejvl
infra topení / epoxidová podlaha
Hezký den! Žloutnutí epoxidových kompozic je jejich přirozenou vlastností. Intenzita žloutnutí je závislá na použitém tvrdidle, na působení UV záření a na působení tepla tedy IČ záření. Pro pohledové systémy dodáváme tvrdidla s co nejmenším vlivem na výslednou barvu. Působení UV a IČ již nejsme schopni ovlivnit. Pokud například jednu nátěrovou nebo litou soupravu aplikujete současně na jižní nasluněnou otevřenou terasu a její zbytek do zastíněné chladné garáže orientované na sever, zjistíte že zatímco v garáži bude barevná změna neznatelná v letech, na terase bude viditelná v rámci měsíců. Barevná změna "žloutnutí" je více viditelná v nepigmentovaných systémech jako jsou například laky. Méně viditelná je v nátěrech a stěrkách. Zde v těchto plněných a pigmentovaných systémech dále hraje roli vlastní barva systému. Posun je více viditelný na "studených" barvách jako jsou modrá, bílá, modrošedá. Na "teplých" barvách jako jsou žlutá, zelená, okrová, červená, žlutošedá je žloutnutí téměř neviditelné. Pokud si otevřete některý z informačních listů k dodávaným materiálům, jsou zde na toto téma další informace. Epoxidové systémy se běžně aplikují na podlahy do prostor jak s podlahovým topením, tak ze sálavými systémy topení. Nedoporučujeme je pouze do extrémně dekorativních prostor pokud jsou v provedení "studených" barev.
Ladislav Cibulka
Návrh nátěru
Prosím o návrh natření nové betonové podlahy v dílně nástrojárny o velikosti cca 100m čtverečních.
Jaká penetrace, jaký nátěr (epoxidový nátěr nebo polyuretenový nátěr nebo něco jiného?), kolik vrstev, jaké množství penetrace, jaké množství nátěru, jaká cena, kde objednat, jak by bylo doručeno, kvalita, atd.
Prosím o brzkou odpověď. Děkuji. S pozdravem Jan Holešovský
Návrh nátěru
Hezký den! Podlahu nejprve dobře očistěte od nenosných částí a separátorů, pak proveďte penetraci rozpouštědlovým epoxidovým systémem Polycol 225. Spotřeba penetrace je závislá na nasákavosti podkladu. Obvykle se pohybuje mezi 0,3-0,5 kg penetrační směsi na jeden metr čtvereční. Následující den naválečkujte na plochu první dvousložkový epoxidový nátěr Polycol 301. Spotřeba se pohybuje mezi 0,2-0,25 kg na metr čtvereční. Další den aplikujte druhý nátěr. Ten bude mít spotřebu mezi 0,15-0,2 kg na jeden metr čtvereční. Toto je nejběžnější a nejlevnější varianta jak vytvořit ochranný, bezprašný a snadno udržovatelný povlak na betonovém podkladu se základní mechanickou a chemickou odolností pro váš provoz. Za o něco vyšší cenu můžete místo rozpouštědlového systému Polycol 301 aplikovat systém bezrozpouštědlový. Jedná se nátěrový systém Polycol 321, který vám umožní i vyrovnávání povrchových nerovností. Tento systém vytváří silnější povlak podkladu a od této tloušťky se odvíjející delší užitné parametry. Zde na webu jsou ke stažení Informační listy k uvedeným materiálům a v rubrice Prodejci můžete najít nejbližšího prodejce, který vám připraví aktuální cenovou nabídku. Všechny nabízené materiály jsou vybaveny příslušnou administrativou vyplývající z aktuálně platné legislativy.
Ladislav Cibulka
Napuštění bazénu
Dobrý den, mám dotaz, kdy mohu napustit bazén po aplikaci rozpouštědlového nátěru Polycol 301? Díky Schafer M.
Napuštění bazénu
Hezký den! Rychlost zesíťování epoxidů je závislá na teplotě. Pokud je teplo, zesíťují rychleji než když je chladno. Za chladu zesíťují pomaleji. Dá se říci, že když budou teplé slunečné až tropické dny bez deště, pak je možné napustit bazén třetí den od natření. Pokud bude chladno až zima, pak napouštějte asi tak pátý den. Desinfekční a jinou bazénovou chemii přidávejte nejdříve týden od natření, aby jste měl jistotu dobrého zesítění epoxidového pojiva v nátěrovém systému. Zaplachtováním bazénu do černé folie je proces urychlen neboť působením slunce vnikne v bazénu pro epoxidy příjemené teplo a v době, kdy ještě není nátěr zesítěn do něj nemůže masivně napršet.
Ladislav Cibulka
Nátěr bazénu
Dobrý den, než jsem objevil výrobky Polycol, natíral jsem betonový bazén každé 2-3 roky "zaručenými" nátěrovými hmotami, které byly určeny přímo na bazény. Každé 2-3 roky jsem musel původní nátěr opískovat a pak aplikovat nový, protože za tuto dobu nátěr skoro opadal. Tento stav se radikálně změnil po aplikaci nátěru Polycol 301 s tvrdidlem Polycol 560.
Životnost tohoto nátěru je mnohem vyšší než u jiných, mnou použitých nátěrových hmot. První nátěr tímto produktem jsem realizoval v roce 2007. Až v letošním roce jsem byl nucen provést opravný nátěr bazénu, protože led v zimním období poškodil původní nátěr.
Chtěl bych touto cestou poděkovat panu Cibulkovi za maximálně vstřícný přístup při řešení mého problému, který je již použitím výše uvedeného výrobku vyřešen.
Ladislav Vomastek
Nátěr bazénu
Hezký den! Děkuji Vám za sdělení osobní zkušenosti s tímto epoxidovým nátěrem a přeji Vám hodně spokojenosti s jeho užíváním.
Ladislav Cibulka
Nátěr do garáže na hrubou dlažbu
Dobrý den,
Prosím o informaci, zda a za jakých podmínek by bylo možné aplikovat nátěr/stěrku na podlahu garáže o rozloze cca 35 m2. Garáž je součástí domu a je uzavřená. V současné době je na betonové podlaze položená hrubá keramická dlažba. V ideálním případě by nátěr/stěrka byl aplikovaný přímo na dlažbu bez nutnosti stavebních úprav. Nátěr/stěrka by mohl být barevný (dlažba je zašpiněná, takže by se zakryla) a zároveň by měl být odolný standardním náplním v osobních vozidlech (benzin, olej apod.). Předem děkuji za doporučení, který z Vašich produktů by byl k výše uvedenému účelu nejvhodnější. Předem děkuji a jsem s pozdravem Ondřej Kadlc
Nátěr do garáže na hrubou dlažbu
Hezký den! Pokud chcete provést aplikaci přímo na dlažbu, neměly by na ní být žádné separátory jako jsou například olejové skvrny nebo místa znečištěná vazelínami případně jinými mazivy. Vhodné je dlažbu alespoň částečně "otevřít" například diamantovým talířovým kotoučem na flexe a to především v prostoru namáhaném pneumatikami. Tedy alespoň dva cca padesáticentimetrové pruhy v dráze pneumatik. Po očištění od nenosných částí, separátorů a po mechanických úpravách aplikujte adhezní můstek. Informační list bezrozpouštědlové dvousložkové kompozice Polycol 264 je dostupný na webu. Při vymačkávání válečku budete mít spotřebu kompozice cca 0,2 kg na metr čtvereční (tedy spr. 5+2,5 kg), pokud budete nechávat materiálu více, bude to asi 0,4 kg na metr čtvereční (tedy spr. 10+5 kg). Hmotu při homogenizaci míchejte, nešlehejte. Následující den můžete aplikovat buď bezrozpouštědlový nátěr Polycol 321. Obvykle se aplikuje 0,3 až 0,5 kg na metr čtvereční. Aplikace bezrozpouštědlového systému vyžaduje větší zručnost a pečlivé dodržování aplikační technologie. Vhodná balení pro aplikaci válečkem jsou 5+1,5 a 10+3 kg. V prvním případě Vám za válečkem bude vznikat tzv. mechanický pomeranč. Druhou možností je provést dva rozpouštědlové nátěry kompozicí Polycol 301. Aplikace této hmoty je významně snadnější. Pozor! Aplikujte vždy tenké vrstvy cca 0,2-0,25 kg na metr čtvereční na jeden nátěr. Zde je nutné provést druhý nátěr nejdříve druhý den. Celkem je pak aplikace rozpouštědlového systému o den delší. V obou případech jsou plochy pochůzné následujíc den. Plné vytvrzení je po týdnu. V těchto teplotních podmínkách můžete parkovat v garáži cca třetí den. Případné chemické namáhání provozními kapalinami a vodou doporučuji až po týdnu. Informační listy jak k Polycolu 321, tak k Polycolu 301 jsou ke stažení na webu. Pokud se týká barevnosti, vybírejte raději ve světlejších odstínech ať šedé, béžové, okrové, modré nebo zelené. Tyto odstíny jsou dlouhodobě oblíbené a jsou pobytově příjemné.
Ladislav Cibulka
Sklep
Dobrý den, pane Cibulko, měl bych na Vás prosbu ohledně nátěrové hmoty na podlahu do našich prostor. Opravili jsme jednu místnost ve sklepních prostorách, kde budou některé stacionární stroje jako tiskárny, laminovačka, řezačka a pár dalších menších. Chtěl bych Vás poprosit o radu, a případné dodání vhodné hmoty. Jedná se o místnost cca 25 m2 a chodbičku cca 3 m2. Na podlaze je již cca týden nivelační hmota, a zedníci skončí někdy příští týden. Bohužel nevím, jak dlouho pak barva bude schnout, či tvrdnout, ale rád bych to např. příští víkend natřel. Díky moc a přeji hezký den Tomáš Mikulenka
Sklep
Hezký den! Zpravidla se první den očistí podlaha od všech nenosných částí a prachu, namaluje se tužkou čára hygienického soklíku 10 cm a provede se penetrace. Na tu Vám bude stačit jedna souprava dvousložkového epoxidového penetrentu 8+0,8 kg Polycolu 225. Při vyšší nasákavosti podkladu je možné ještě koupit menší balení 4+0,4 kg. Druhý den provedete nejprve štětcem „zárohákem“ nátěr soklíku a pak válečkem s krátkým chlupem naválečkování podlahy. Při prvním nátěru se nesnažte vytvářet „kosmetiku“, jen plochu celou naválečkujte. Budete potřebovat jednu soupravu Polycolu 301 5+1 kg. Doporučuji s ohledem na pracovní světlost prostoru aplikovat světlejší odstín. Třetí den se provede totéž, ale nátěr je již pohledový. Budete opět potřebovat jednu soupravu Polycolu 301 5+1 kg. Nátěrovou kompozici máte přesně, bez rezervy na navýšení výměry. Následují den je nátěr pochůzný. Plné chemické (rozlévání kyselin, louhů, ropných produktů atd.) a mechanické (pojezd osobním autem, vysokozdvižným vozíkem atd.) zatížení je možné po týdnu. Tedy pokud začnete v pátek, v pondělí můžete nanosit stroje a začít pracovat. Jen podlahu v prvních dnech namáhejte s rozumem. Po celou dobu aplikace penetrace a nátěrů zajistěte dostatečné větrání.
Ladislav Cibulka
Nátěr na vanu
Příjemný den, dostal jsme kontakt na Vás, že se mohu obrátit s dotazem ohledně výběru barvy barev pro nátěr vany. Chtěl jsem zjistit jaká barva by byla nejvhodnější a zda li je možné ji v menším množství natónovat (potřebuji modrou). Dostal jsem tip na dvousložkový polyuretanový email je to vhodné? Kde je možné jej zakoupit? Případně je vhodnější něco jiného? Nejlépe Praha 9 nebo Praha 3 případně objednat. Jaká je orientační cena? Dále bych se rád optal zda li neodoráváte plastické nátěry ať ve spreji nebo plechovce pro renovaci linky případně něco podobného co by bylo možné použít. Děkuji Michal Fišer
Nátěr na vanu
Hezký den! Naše firma nevyrábí nátěry na renovaci smaltovaných nebo plastových van, ani nátěry na renovaci kuchyňských linek. Zkuste ještě více prohlédnout internetové odkazy. Do vyhledávače zadejte přímo text "renovace vany". Přeji vám spokojenost z úspěsné renovace.
Ladislav Cibulka
Nátěr na vanu
Zkusil jsem zadat na Seznamu "renovace vany" a vyhledávač nalezl více jak čtvrt milionu odkazů. Takže spíše bude obtížné najít správné řešení v tak široké nabídce.
Ladislav Cibulka
Polycol 301
Dobrý den, rád bych koupil váš výrobek Polycol 301 a tvrdidlo Polycol 560 v balení 5kg + 1kg. Kde zakoupit tento výrobek v Praze, případně zda je možné barvu zaslat poštou? Předem děkuji za odpověď Petr B.
Polycol 301
Hezký den! Dvousložkovou rozpouštědlovou epoxidovou nátěrovou hmotu vyrábíme v celé škále odstínů. Nejčastěji v odstínech vzorkovnice RAL. Pokud se podíváte na záložce NÁVODY do rubriky VZORNÍK uvidíte nejčastěji objednávané barvy. Běžně prodávané odstíny, prodáváme i v malém množství. U odstínů prodávaných málo, je potřeba objednat nejméně 90 kg složky A. Standardně balíme do souprav 5+1; 10+2 a 20+4 kg. Větší balení vychází levněji. Protože jste nespecifikoval barvu tak jen obecně, světlejší odstíny bývají levnější než tmavší. Cenový rozptyl je dán cenou pigmentu uvnitř hmoty. Nejdražší bývají tmavě červené, modré, oranžové a zelené odstíny. Naopak levnější jsou světle šedé, okrové a červenohnědé. Podívejte se prosím na záložce PRODEJCI, kdo je vám nejblíže a dodávku si smluvte s ním. Pokud budete zboží chtít zaslat od nás, používáme spediční firmu TOPTRANS EU.
Ladislav Cibulka
Garáž
Dobrý den, mám zájem o zakoupení epoxidového nátěru pro nátěr betonové podlahy v garáži v rodinném domě. Prosím o zaslání kalkulace na materiál, který bych od vás zakoupil. Jedná se o plochu 115 m2. Barva RAL 3002 Děkuji za Vaší odpověď. Martin Šatek
Garáž
Hezký den! Na plochu 115 metrů čtverečních budete potřebovat 2 soupravy dvousložkové epoxidové penetrace Polycol 225 v balení 25+2,5 kg a dvě soupravy epoxidového dvousložkového nátěru Polycol 301 v balení 20+4 kg. Informační listy k uvedeným materiálům jsou přístupné zde na webu v záložce PRODUKTY. S ohledem na to, že u nás nakoupíte maloobchodních cenách + dopravné (TOPTRANS EU), poptejte prosím materiál u nejbližšího našeho prodejce, který Vám může nabídnout lepší cenu. Pokud by jste nepotřeboval přesně RAL 3002 podívejte se na webu v záložce NÁVODY na vzorník, je tam neRALová červenohnědá, která je levnější variantou nátěru.
Ladislav Cibulka
Xylolit
Dobrý den! Chtěl bych přetřít xylolitovou podlahu v kuchyni. Mohu požít epoxidový nátěr? Děkuji za odpověď.
Xylolit
Hezký den! Xylolitovou podlahu je možné přetírat dvousložkovými epoxidovými nátěry nebo ji přelívat epoxidovými stěrkami. Podlahu před vlastní aplikací dobře přebrušte, aby jste z povrchu odstranil napoutěcí oleje a vosky, kterými je xylolitová podlaha uzavřena. Tyto materiály fungují jako separátory. Po broušení plochu dobře vyluxujte od prachu. Nezapomeňte kvalitně napenetrovat. Vhodným penetrentem je například bezrozpouštědlový Polycol 264. Významně tak prodloužíte životnost celého díla.
Ladislav Cibulka
Protiskluz
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na protiskluzné vlastnosti nátěru Polycol 301. J.Macák
Protiskluz
Hezký den! Na základě výsledků naměřených státní zkušebnou, Vám mohu potvrdit, že Polycol 301 tužený tvrdidlem Polycol 560 splňuje podmínky protiskluznosti za sucha i za mokra. Bližší odkaz na normu naleznete přímo v Informačním listu Polycolu 301.
Ladislav Cibulka
Nákup v Praze
Dobrý den, rád bych se Vás dotázal na cenu Vašeho výrobku Polycol 301 spolu s tvrdící složkou Polycol 560 v balení 5kg + 1kg a v balení 10 kg + 2 kg. Rovněž bych se rád dotázal kde nejlépe zakoupit tento výrobek v Praze, případně zda je možné se s Vámi domluvit na dodávce poštou nebo kurýrní službou. Předem děkuji za odpověď a zůstávám s pozdravem, Petr Bojanovský
Nákup v Praze
Hezký den! V současnosti vyrábíme Polycol 301 v 52 barevných odstínech a každý odstín má trochu jinou cenu. Výši ceny tvoří cena použitých pigmentů nebo pigmentových past. Pokud na našem webu otevřete záložku Prodejci, zobrazí se Vám mapa. Zde klikněnte na Prahu a oslovte místní prodejce s poptávkou. Oni Vám pak sdělí kolik bude Vámi poptávaný materiál stát. Současně si můžete smluvit odběr. Naše firma provádí maloobchod v omezené míře. Pokud chce zákazník materiál zaslat, používáme spedici TOPTRANS, která má na svém webu dodávkovou kalkulačku, takže zákazník po zadání Start Krupka, Cíl místo určení a váhy zboží, ví ihned přepravní náklady.
Ladislav Cibulka
Bazén
Dobrý den. Chci použít některé Vaše výrobky k renovaci betonového bazénu. Vzhledem k cenové kalkulaci žádám tímto o zaslání ceníku nejlépe elektronicky. Za kladné vyřízení předem děkuji. S pozdravem Jan Cependa
Bazén
Hezký den! Předpokládám, že po očištění betonové konstrukce od nenosných částí budete penetrovat rozpouštědlovou kompozicí Polycol 225, následný dne vyplňte praskliny a nerovnosti tmelící kompozicí Polycol 609. Doporučuji před nátěrem lehké přebroušení vytmelených míst a následné vysátí prachu. V levnější variantě budete válečkovat dvojnásobný nátěr Polycol 301 RAL 5012. V dražší variantě provedete laminaci z Polycolu 117 nebo Polycolu 112 a skelné tkaniny. Po ukončení laminačních kroků bazén přebruště a následně proveďte dvojnásobný nátěr Polycolem 301. Podívejte se prosím na náš web, který prodejce je Vám nejblíže. U něj pak všechny epoxidové kompozice nakoupíte levněji než v našem maloobchodním prodeji. Prodejci disponují individuálními slevami. Při posílání účtujeme dopravu dle ceníku spedice TOPTRANS EU.
Ladislav Cibulka
Tmavě šedý nátěr
Dobrý den, pane Cibulka, dostal jsem poptávku od investora na cca 50m2 nátěru v požadovaném odstínu černošedá. Architekt ho popsal jako antracit. Budete schopni dodat řádově cca 25-50kg epoxidu v přibližném odstínu? Děkuji. Přeji pěkný den. Radek H.
Tmavě šedý nátěr
Hezký den! Je to RAL 7016 (antracitově šedá). Tu občas děláme, takže to není problém. Doufám, že investor ví co dělá. Nad takovouto podlahou bude muset zavěsit dvojnásobek světelných zdrojů, aby prošel při měření světelné intenzity pracovního prostředí. Z této barvy se obvykle malují jen pochůzné nebo pojízdné komunikace do jinak světlé ostatní plochy.
Ladislav Cibulka
Úklid
Dobrý den, jsme úklidová společnost a potřebuji poradit čím čistit epoxidovou podlahu od nečistot, šmouh od bot a pneumatik. My jsme schopni to umýt neutrálním prostředkem pomocí podlahového automatu a nanést ochranou vrstvu voskú. Ale spíše by mě zajímal Váš návrh na ošetření. Máte vypracovaný postup čištění a ochrany epoxidových podlah před znečištěním ? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Petr Stehlík
Úklid
Hezký den! Epoxidové podlahové povlaky, ať již nátěry nebo stěrky, jsou nejčastěji ošetřovány běžnými podlahovými čistícími prostředky. Zaměřte se spíše na prostředky neutrální nebo zásadité. Epoxidy nemají rády prostředky na kyselé straně pH. Stopy po pneumatikách, fáračkách a jiné obuvi, která "maže" lze odstranit speciálními čistidly k tomu určenými. Vosky, jak lesklé, tak matné, se používají k ochraně epoxidového povrchu velmi často, neboť snižují špinivost podlahy a usnadňují její čistitelnost.
Ladislav Cibulka
Nátěr garáží
Dobrý den! Prosím o nacenění nátěru barvou polycol 301 + tužidlo na nátěr betonové dlažby (nejspíš garáže), v odstínu RAL 7015. Cena ve dvou nátěrech + penetrace. Cena ve dvou nátěrech bez penetrace. Děkuji za ochotu. Přeji pěkný den Pavel David.
Nátěr garáží
Hezký den! Běžná spotřeba penetrace u velmi kvalitních betonů se pohybuje kolem 0,2 kg u běžných kvalit 0,3-0,4 kg a u špatných až 0,5 kg na metr čtvereční. Obvyklá spotřeba 1. nátěru je opět podle kvality napenetrování a betonu 0,2-0,25 kg na metr čtvereční. Obvyklá spotřeba 2. nátěru je 0,15 -0,2 kg na metr čtvereční. Prosím, zvažte ještě jednou barvu. Na takto tmavé podlaze bude výrazně více vidět nečistoty. Z důvodu pohledové hygieny jsou vhodnější světlejší odstíny. RAL 7035, RAL 7032, RAL 7040, RAL 7001, RAL 7038, RAL 7044. Navíc tmavá podlaha spotřebovává v prostoru světlo a je pak potřeba více svítit, aby byly dodrženy světelné normy prostředí. Pokud je však RAL 7015 pevná varianta, dodáme samozřejmě tuto. Na našem webu jsou ke stažení Informační listy k vlastní aplikaci.
Doprava se řídí ceníkem firmy TOPTRANS na jejich webu zadáte start Krupka, cíl FM a váhu objednaného zboží. Okamžitě budete vědět přepravní náklady.
Ladislav Cibulka
Betonový bazén
Dobry den, chtela bych se vas zeptat, jestli delate i renovace starych betonovych bazenu. V obci Slavetin u Loun mame 15 let stary betonovy bazen, ktery ted nebyl delsi dobu vyuzivany a radi bychom ho dali znovu do provozu. Rozmery bazenu jsou 5.3.1,5m. Predem diky za odpoved a blizsi udaje. S pozdravem Tereza Šulcová
Betonový bazén
Hezký den! Bazén na sucho mechanicky očistěte od všech nenosných částí. Dobře napenetrujte penetrací Polycol 225. Následující den proveďte vytmelení nerovností a prasklin tmelem Polycol 609. Po ztuhnutí tmelu naválečkujte dvakrát nátěr Polycol 301. Tato varianta je nejlevnějším řešením. Další variantou je vylaminování vnitřku bazénu, kdy po tmelení naválečkujete epoxidovou pryskyřici Polycol 117. Do živé kompozice laminačním válečkem zamáčknete skelnou tklaninu nebo rohož. Následující den proveďte dosycení tkaniny. Po ztuhnutí celý povrch přebrušte, případně proveďte ještě lokální dotmelení. Laminovou vrstvu vyluxujte a na vlhko setřete. Po uschnutí proveďte dva nátěry Polycolem 301.
Ladislav Cibulka
Protiskluz
Prosím vás sdělte mě, kde je možné zakoupit nátěrovou hmotu Polycol 301 včetně tužidla v Královéhradeckém kraji, popř. v Trutnově. Dále by mě zajímalo zda se může tato barva míchat s pískem a tím vytvořit protiskluzovou plochu. Děkuji za informace. Ing.Hrdlička
Protiskluz
Naše prodejce v Královehradeckém kraji naleznete na našem webu v záložce Prodejci. Tam si vyberte, který Vám bude nejvíce vyhovovat. Do rozpouštědlové nátěrové hmoty Polycol 301 písek nepřidávejte. Po napentrování proveďte válečkem první nátěr, cca 0,25 - 0,3 kg na metr čtvereční, a do tohoto ještě "živého" nátěru vsypte přes síto sklářský písek. Nejčastěji je používána frakce 0,1-0,3 mm, ale podle potřeb můžete použít i jinou. Druhý den zameťte nezakotvený písek a celou plochu převálečkujte druhým nátěrem. Získáte tak plochu se zvýšeným protiskluzem.
Ladislav Cibulka
Pochůznost
Dobrý den, prosím o informaci, zda máte epoxidový nátěr v barvě RAL 7040 cca 55 m2 a RAL 9011 cca 25 m2.
Potřebovali bychom, aby byl pochůzný do cca 8-9 hodin.
Děkuji za informaci Javorek
Pochůznost
Hezký den! Vytvrzování epoxidových kompozic je dominantně závislé na teplotě. Tedy pokud se bude teplota nátěru, podlahy i vzduchu pohybovat mezi 20 - 25 °C, budete moci na plochu vstoupit za 8 hodin. S klesající teplotou se však tato doba prodlužuje. Za 8 hodin však nelze provozovat plné mechanické namáhání. K dokončení vytvrzení nátěru dojde cca za týden při teplotách 15 - 20 °C. Dodržujte aplikační tloušťky nátěrového filmu. Tyto informace se vztahují na dvousložkový epoxidový nátěr Polycol 301. Šedý Polycol 301 v RAL 7040 v soupravě 20+4 kg máme skladem. Černý Polycol 301 bude vyráběn začátkem příštího týdne, pak Vám budeme moci dodat balení 10+2 kg. Systém dodáváme v balení 5+1; 10+2 a 20+4 kg.
Ladislav Cibulka